© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy dieta Kwaśniewskiego jest optymalna?

dieta Kwaśniewskiego
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

W dalszym ciągu temat ten wzbudza sporo kontrowersji. Dieta optymalna, która została opracowana przez dr Jana Kwaśniewskiego zaleca zjadanie trzech tłustych posiłków, wyeliminowanie z jadłospisu pieczywa i słodyczy, jak również ograniczenie spożycia węglowodanów oraz warzyw i owoców. Jak twierdzi wiele osób można na niej schudnąć 5 kilogramów dziennie.

Czy dieta Kwaśniewskiego jest zdrowa? Wszystko zależy od stosowania się do ścisłych wytycznych. Sprawdźmy, czy tak łatwo stracić zbędne kalorie.

Zrównoważona dieta optymalna

Według dr Kwaśniewskiego możemy bez większych ograniczeń jeść wieprzowinę, podroby, smalec, masło, jajka oraz sery. Polecanymi produktami są także ryby, nabiał, grzyby, majonez, orzechy, słonecznik, napoje – kawa, herbata, mleko, niesłodzone soki owocowe. Warto zrezygnować z pieczywa lub znacznie ograniczyć ilość spożywanych węglowodanów do maksymalnie 50 g, czyli na przykład dwóch kromek dziennie. Zalecane jest całkowite wyeliminowanie z codziennej diety słodyczy i pozostałych cukrów. Poza tym należy ograniczyć spożycie soli, miodu, ryżu, kaszy, grochu, fasoli, soczewicy, potraw mącznych, dużej porcji ziemniaków i innych produktów pochodzenia roślinnego. Najważniejszą zaletą diety optymalnej jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości białka. Istotne, by trzymać się pewnej zasady. Mianowicie, warto spożywać 3 posiłki dziennie. Urozmaicony jadłospis nie tylko wspomaga metabolizm, ale też sprawia, że nie myślimy ciągle o jedzeniu.

Na czym polega dieta Kwaśniewskiego?

Specjalnie opracowane menu pozwala przejść przez kolejne etapy odchudzania. Wysokotłuszczowa dieta Kwaśniewskiego polega na dostarczaniu jak najbardziej tłustych produktów oraz maksymalnemu ograniczaniu lub rezygnowaniu ze spożycia węglowodanów i produktów pełnoziarnistych. Poza tym opiera się na zachowaniu odpowiednich proporcji składników odżywczych, to znaczy spożywaniu różnego rodzaju wędlin, serów, podrobów, zup na wywarze mięsnym. Według dr Kwaśniewskiego wskazana jest także tłusta gęś oraz kaczka. Przykładowy jadłospis zakłada, że na śniadanie zjadamy jajecznicę z dwóch jajek lub parówki, na obiad kapuśniak lub barszcz biały z kiełbasą plus danie z mięsa wieprzowego, a na kolację znowu jaja bądź twaróg ze śmietaną i szczypiorkiem. Do tego wypijamy sporo herbaty z cytryną albo szklankę soku owocowego rozcieńczonego z wodą. Zdaniem doktora tłuszcze zwierzęce są znacznie lepsze niż roślinne i proponowany jadłospis można stosować przez całe życie.

Według dietetyków niskowęglowodanowa i bogatotłuszczowa dieta optymalna Kwaśniewskiego jest uboga w błonnik oraz witaminy. Złe nawyki żywieniowe mogą doprowadzić do podwyższenia cholesterolu we krwi oraz rozwoju miażdżycy, schorzeń neurologicznych czy osteoporozy. Jak podkreślają specjaliści jedzenie tłustych posiłków bywa przyczyną nadciśnienia, a duża ilość białka źle oddziałuje na nasze nerki. Więcej o diecie optymalnej znajdziesz tutaj: https://primafoodcatering.pl!

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry