© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Złamanie ręki w UK – jak walczyć o odszkodowanie?

Złamanie ręki w UK
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

W każdym kraju panują inne zasady dotyczące przyznawania odszkodowań za wypadki. Zupełnie różne mogą być też kwoty. To, za co w Polsce dostaje się symboliczne kwoty, gdzie indziej może wiązać z wysoką rekompensatą.

Jednym z najczęstszych urazów, są te związane z rękami. Zwichnięcia czy złamania, nie należą do rzadkości. Jesteśmy na nie narażeni podczas każdego upadku na chodniku, na ulicy. Nie trudno też o uszkodzenie ręki w miejscu pracy, wystarczy, że o coś się uderzymy albo coś spadnie na rękę. Tak samo łatwo o uraz, kiedy jest się uczestnikiem wypadku drogowego.

Ile dostanie się za złamanie ręki?

Za złamanie ręki w UK można uzyskać dość duże odszkodowanie. Każda sytuacja jest inna, więc inaczej podchodzi się w każdym przypadku. Jednak rekompensaty, jakie za ten uraz dostaje się w UK, są dla Polaków satysfakcjonujące. Najczęściej odszkodowanie zamyka się w przedziale 5.500 – 16.060 funtów. Kiedy uszkodzenie ręki jest poważniejsze niż zwykłe złamanie, to rekompensata może sięgnąć kwoty nawet 50.050 funtów. Za pęknięcie lub złamanie kości palca można dostać rekompensatę do 3.960 funtów. Patrząc na sumy oferowane przez polskie ubezpieczalnie, wartości te są ogromne.

Czy odszkodowanie może dostać każdy?

O odszkodowanie w UK może ubiegać się każdy, kto w momencie zdarzenia był w Wielkiej Brytanii. Jest tylko jeden ważny  warunek - wypadek, który doprowadził do kontuzji, nie może być spowodowany przez samego poszkodowanego. Niezależnie od tego, czy dochodzi do urazu na drodze, w pracy, czy miejscu publicznym, rekompensata należy się każdemu poszkodowanemu poza sprawcą wypadku. Nie jest ważne to, czy ktoś jest mieszkańcem Wielkiej Brytanii, czy jest jedynie przejazdem. Wiele osób o tym zapomina lub nie wie, w jaki sposób starać się o odszkodowanie. Dlatego też warto mieć numer telefonu do kogoś, kto fachowo i skutecznie pomoże uzyskać rekompensatę.

Kto pomoże uzyskać odszkodowanie?

W UK odszkodowanie wcale nie musi się ograniczać do wypłaty rekompensaty za złamanie ręki. Jeśli potrafi się udowodnić, że jest to powodem nieobecności w pracy, wiąże się z kosztami fizjoterapii itd., istnieje możliwość uzyskania dodatkowej rekompensaty O ile wie się, jak to zrobić. Można też od razu skontaktować się z Insito Odszkodowania. Firma pomaga Polakom uzyskać wysokie odszkodowania, pracownicy mówią po polsku i pomogą wypełnić dokumentację. Wiedzą, w jaki sposób uzyskać dla Klienta jak najwięcej, co oznacza, że nie tylko otrzyma się wysokie świadczenie. Złamanie ręki wymaga późniejszej rehabilitacji, a dzięki Insito Odszkodowania, koszty te będą pokryte. Można też starać się o pełne wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy. Działając na własną rękę trudno uzyskać tak wiele. Chociaż na staranie się o rekompensatę za zdarzenie losowe jest kilka lat, w przypadku złamania warto działać jak najszybciej. Łatwiej to udowodnić i można dzięki temu liczyć na lepszą opiekę medyczną.

  Artykuł powstał we współpracy z Insito-odszkodowania.uk

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry