© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu

Sprzęt sportowy
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

Siłownia czy klub fitness to nie jedyne miejsca, w których można dbać o swoje ciało. Są chętnie odwiedzane przede wszystkim ze względu na łatwy dostęp do specjalistycznego sprzętu. Są jednak takie narzędzia do ćwiczeń, które z powodzeniem sprawdzą się także w warunkach domowych – i wcale nie kosztują miliona monet. Sprawdź, jaki sprzęt warto zamówić do mieszkania!

Drążki do podciągania

Ćwiczenia w treningach siłowych można podzielić na te, które wykorzystują masę przedmiotów (hantli) i te, które wykorzystują masę ciała. W przypadku tych drugich niezastąpione są oczywiście drążki do podciągania. To niezwykle wszechstronny sprzęt, umożliwiający ćwiczenie wielu partii mięśni jednocześnie. Pozwala na ukształtowanie pleców, ramion, barków czy brzucha. Co więcej, zajmuje niewiele miejsca – zarówno w wersji zamontowanej, jak i przy potrzebie schowania. Dzięki temu doskonale sprawdza się w warunkach domowych. Czy urządzasz siłownię w przestrzennym salonie, czy domku gospodarczym, czy niewielkiej kawalerce, na drążek treningowy z pewnością znajdzie się miejsce.

Gumy do ćwiczeń

Ćwiczenia w domu oznaczają często trudne warunki i niewielką możliwą do wykorzystania przestrzeń. Doskonale sprawdzają się przy nich gumy do ćwiczeń, popularnie nazywane także taśmami treningowymi, oporowymi albo rehabilitacyjnymi. Zwinięte zmieszczą się w kieszeni, ważą tyle, co nic, więc można zabrać je wszędzie – i pozwalają na wykonywanie wielu różnych ćwiczeń na różne partie ciała. Nie wymagają żmudnego rozkładania sprzętu i dużej wolnej przestrzeni – tylko tyle, ile potrzebuje jej samo ćwiczenie. Z gumami można ćwiczyć na kanapie, w ogrodzie, na kawałku podłogi. Co więcej, to doskonały wybór dla początkujących i osób cierpiących na bóle mięśni czy kręgosłupa. Gumy do ćwiczeń bardzo dobrze je rozciągają, przy czym występują w różnych wersjach oporowych. Dzięki temu każdy z pewnością znajdzie taśmę odpowiednią dla siebie. Tak jak w sklepie Sensei, często sprzedawane są pakietach z różnymi poziomami oporu; zazwyczaj 3 bądź 5.

Paraletki drewniane

Doskonałe w street workingu i treningach kalistenicznych – poręcze do pompek. Wbrew tej sugerującej nazwie zamiennej, paraletki drewniane mają szerokie zastosowanie. Sprawdzają się między innymi w tak wymagających ćwiczeniach, jak hand stand, V-sit, L-sit czy planche. Dzięki kompaktowym wymiarom i niewielkiej wadze są doskonałym sprzętem do treningów siłowych w domu. Przy pomocy paraletek drewnianych można z powodzeniem kształtować mięśnie brzucha, bicepsów, pleców, klatki piersiowej, barków, naramienne czy tricepsów. Ich konstrukcja zapewnia pewny, wygodny chwyt i doskonałą stabilność. To bardzo dobry wybór dla osób ukierunkowanych na rozciągnięcie mięśni i maksymalne wzmocnienie ich wytrzymałości – zarówno początkujących, jak i bardzo doświadczonych.

Stworzenie mobilnej, niezajmującej dużo przestrzeni i przede wszystkim komfortowej „siłowni” jest naprawdę proste – i niedrogie. Wystarczy tylko wybranie odpowiedniego sprzętu i, oczywiście, właściwa mobilizacja.

Artykuł powstał we współpracy z senseipro.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry