© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Zdrowie i uroda
  • Lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania - bezpieczeństwo, nie tylko w dobie koronawirusa

Lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania - bezpieczeństwo, nie tylko w dobie koronawirusa

Lampy bakteriobójcze
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

Wydarzenia ostatnich miesięcy uświadamiają nam, jak istotną kwestią jest ochrona przed bakteriami i wirusami. Jednak już wcześniej bolączką pacjentów i szpitali była znacząca ilość zakażeń szpitalnych, a co za tym idzie rosnącą na przestrzeni ostatnich parunastu lat liczba pozwów składanych w związku z zakażeniami szpitalnymi. Rosnąca świadomość ryzyka zakażenia i jego daleko sięgających konsekwencji skłania do poszukiwania środków prewencji. Takimi środkami są lampy bakteriobójcze.

Charakterystyka lamp bakteriobójczych

Sposobem na walkę z bakteriami i wirusami jest sterylizacja pomieszczeń. Umożliwiają ją lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania Charakteryzują się one wysoką skutecznością działania, zwalczając bakterie i wirusy, ale też grzyby i pleśń obecne na powierzchniach i w powietrzu. W kontekście pandemii koronawirusa niezwykle istotne jest wspomniane oczyszczanie powietrza, dzięki czemu ogranicza się ryzyko zakażeń drogą kropelkową, którą przenosi się wirus.

Jest to możliwe dzięki emitowanemu przez lampy promieniowaniu UV-C (promieniowaniu krótkofalowemu, wynoszącemu od 280 nm do 100 nm), które jest absorbowane przez białka i kwasy nukleinowe, a następnie przyczynia się do zajścia reakcji chemicznych, zabijających mikroorganizmy. Źródło tego promieniowania -promienniki różnią się w zależności od pożądanego zasięgu sterylizacji. Ich umiejscowienie po zewnętrznej stronie lampy umożliwia dezynfekcję powierzchni oraz powietrza, pozostających w zasięgu promieniowania.

Wysoka skuteczność lamp bakteriobójczych bezpośredniego działania wymaga jednak przestrzegania kilku reguł. Najważniejszą jest ta, że mogą być używane po uprzednim opuszczeniu pomieszczenia przez ludzi. 

Zastosowanie lamp bakteriobójczych

Lampy bakteriobójcze sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje wzmożone ryzyko przenoszenia bakterii i wirusów, a więc w przestrzeniach, z których korzysta wiele osób - w szpitalach, gabinetach lekarskich i zabiegowych, szkołach, hotelach, lokalach gastronomicznych. Jest to rozwiązanie dedykowane również dla przemysłu spożywczego, usługowego, czy kosmetycznego.

Dezynfekcja jest szczególnie konieczna w przypadku przestrzeni szpitalnych, w których podwyższone ryzyko zakażenia wynika z obecności pacjentów z różnymi dolegliwościami, o obniżonej odporności. 

Funkcjonalność lamp bakteriobójczych

Lampy bakteriobójcze dostępne są w kilku wariantach, co umożliwia ich zastosowanie w różnych przestrzeniach i konfiguracjach względem wyposażenia.

Wyróżnić można lampy:

  • naścienne
  • sufitowe
  • mobilne

Lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania to skuteczne narzędzie sterylizacji powietrza i powierzchni. W obliczu pandemii koronawirusa stanowią one nieodzowny środek prewencji, szczególnie w szpitalach i w przestrzeniach, w których skupia się duża ilość ludzi.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry