Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zalety aqua aerobiku

aqua aerobik
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Regularna aktywność fizyczna ma bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu w każdym wieku. Dbanie o swoje zdrowie poprzez zdrowy i zbilansowany sposób odżywiania się, a także regularne wykonywanie badań kontrolnych, powinno iść w parze z uprawianiem wybranej dyscypliny sportowej. Choć sport to zdrowie, warto wybierać aktywności bezpieczne i jednocześnie skuteczne, które pozwolą zachować dobre zdrowie oraz samopoczucie w każdym wieku. Jedną z najlepszych dyscyplin sportowych dla każdego jest aqua aerobik.

Bezpieczeństwo

Ogromnym atutem aqua aerobiku jest z pewnością bezpieczeństwo. Przebywając w trakcie ćwiczeń w wodzie zapewnia się swobodę ruchu i jednocześnie znacznie mniejsze ryzyko jakiejkolwiek kontuzji. Ważne jest, aby przed zapisaniem się na aqua aerobik oswoić się z wodą, ponieważ osoby niepotrafiące pływać i mające lęk przed wodą, mogą czuć pewien niepokój w trakcie ćwiczeń. Będąc oswojonym z wodą, zyskuje się większą pewność ruchów i tym samym poczucie bezpieczeństwa. Regularne korzystanie z zajęć aqua aerobiku nie powoduje wycieńczenia organizmu oraz nadmiernego przetrenowania. Aqua aerobik kojarzy się głównie z grupami starszych osób w podeszłym wieku, jednak obecnie coraz więcej grup i form zajęć skierowanych jest także do osób młodych i energicznych. Na każdych zajęciach, oprócz trenera lub trenerki prowadzącej i pokazującej wszystkie ćwiczenia, są także inni ratownicy. Jest to gwarancja bezpieczeństwa oraz natychmiastowej reakcji z ich strony w razie wystąpienia ryzykownej sytuacji.

Skuteczność

Aqua aerobik, choć nie kojarzy się z rzeźbieniem ciała i budowaniem imponującej masy mięśniowej, jest bardzo skuteczną i efektywną dyscypliną. Duży opór wody sprawia, że każdy ruch wymaga użycia pewnej siły. W ten sposób mięśnie muszą wykonywać naprawdę ciężką pracę, jednocześnie będąc w wodzie. Woda stanowi swego rodzaju obciążenie, którego nie znajdziemy na żadnej siłowni. Każdy kolejny ruch musi być wykonany z tym samym natężeniem i nakładem siły, ponieważ w przeciwnym razie po prostu się nie uda. Aqua aerobik jest dyscypliną, która pięknie modeluje sylwetkę, poprawia ogólną kondycję, a także wzmacnia mięśnie na całym ciele. Uczucie zmęczenia nie jest wykańczające, lecz przyjemne. Mięśnie po wysiłku są zrelaksowane, choć mogą pojawiać się zakwasy, zwłaszcza na początku swojej przygody z regularnym ćwiczeniem aqua aerobiku.

Tempo

Uprawianie aqua aerobiku nie odbywa się na wyścigu lub na czas. Każde ćwiczenie i każdy kolejny ruch mogą być wykonywane niewielkim tempie, a nadal będą bardzo skuteczne. Opór wody sprawia, że niemożliwym jest wykonywanie wszystkich ruchów w szybkim tempie, dlatego też ta dyscyplina nie jest dynamiczną i bardzo energiczną. Niewielkie tempo, opór wody, bezpieczeństwo i skuteczność to największe zalety aqua aerobiku, dla których warto spróbować w nim swoich sił. Pierwsze rezultaty i zmiany w ciele przychodzą bardzo szybko i zachęcają do kontynuowania swojego udziału w zajęciach aqua aerobiku w późniejszym czasie.

  Artykuł powstał przy współpracy z sportfun.com.pl