Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Endermologia LPG – co to za zabieg i po ilu wizytach widać wyraźne efekty?

Endermologia LPG
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

W dzisiejszych czasach gabinety medycyny estetycznej i salony urody oferują różnego rodzaju kuracje odchudzające i modelujące sylwetkę, które mają całkowicie bezinwazyjny przebieg. Jednym z takich zabiegów wyszczuplających jest endermologia LPG, zwana również potocznie masażem mechanicznym lub podciśnieniowym. Na czym polega wspomniana terapia? Ile spotkań w gabinecie jest potrzebnych do tego, aby osiągnąć zadowalające efekty?

Jak kosmetolog wykonuje masaż mechaniczny?

Endermologia LPG jest rodzajem masażu mechanicznego, który kosmetolog może wykonać w różnych partiach ciała, np. w okolicach brzucha, pośladków, ud, ramion czy pleców. Wszystko zależy tak naprawdę od potrzeb osoby korzystającej z usług danego gabinetu. A jak konkretnie przebiega zabieg endermologii LPG? W tym przypadku do przeprowadzenia kuracji używa się głowicy z elektronicznie sterowanymi rolkami. To właśnie wspomniana aparatura pozwala na intensywne rozmasowanie obszaru poddawanego kuracji.

Podczas zabiegu głowica zwija i rozwija fałdki skóry w różnych kierunkach oraz z różną prędkością (ten parametr można z łatwością dostosować do redukowanych niedoskonałości). Takie działanie pozwala zaś na pobudzenie komórek tłuszczowych (adipocytów) do uwalniania zbędnego tłuszczu, a co najważniejsze – przyczynia się do jego szybszego usunięcia z organizmu. To jednak tylko efekt wyszczuplający. W praktyce okazuje się, że endermologia LPG ma do zaoferowania znacznie więcej.

Efekty terapii wyszczuplająco-ujędrniającej w gabinecie

Endermologia LPG znajduje zastosowanie przede wszystkim w terapiach wyszczuplających oraz modelujących sylwetkę. Efektem pełnej kuracji w gabinecie będzie m.in. stopniowa redukcja miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. To jednak nie wszystko! Endermologia LPG przyczynia się także do pobudzenia metabolizmu komórkowego w skórze, lepszego krążenia krwi i limfy oraz do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu masaż mechaniczny sprawdza się doskonale przy redukowaniu nieestetycznych zmian skórnych – cellulitu, blizn czy nowopowstałych rozstępów. Dodatkowym efektem endermologii LPG jest zaś zmniejszenie napięcia mięśniowego i rozluźnienie ciała. Cały czas mowa bowiem o masażu, który akurat w tym konkretnym przypadku wykonuje się przy użyciu specjalistycznej aparatury zabiegowej.

Endermologia LPG – po ilu powtórzeniach widać rezultaty?

Jedna z kwestii, którą trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze endermologii LPG, dotyczy liczby powtórzeń tego zabiegu. Pełen program kuracji jest zawsze sprawą indywidualną i zależy od wielu czynników, m.in. rodzaju redukowanych niedoskonałości ciała oraz od tego, jak bardzo są one zaawansowane. Ogólnie przyjmuje się jednak, że endermologia LPG daje widoczne rezultaty po wykonaniu około 10-20 powtórzeń. Mowa więc o stosunkowo dużej liczbie wizyt w gabinecie medycyny estetycznej.

endermologia lpg po ilu powtorzeniach widac rezultaty

Natomiast to, ile faktycznie zabiegów będzie trzeba przeprowadzić, zależy również od postępowania osoby, która korzysta z omawianej terapii. Na przyspieszenie i spotęgowanie efektów endermologii LPG wpływa zarówno lekkostrawna dieta, jak i regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Nie należy więc liczyć na to, że terapia wyszczuplająco-modelująca w gabinecie może w jakikolwiek sposób zastąpić zdrowy styl życia. Dotyczy to nie tylko endermologii LPG, ale także wielu innych zabiegów odchudzających czy ujędrniających.

Czy z zabiegów endermologii LPG można korzystać codziennie?

Duża liczba powtórzeń endermologii LPG nie musi wcale oznaczać, że pełna seria zabiegów będzie trwała przez długie miesiące. W niektórych przypadkach dopuszczalne jest nawet codzienne korzystanie z tej terapii gabinetowej. Częstotliwość spotkań, podobnie jak ich liczba, będzie jednak zależała od indywidualnych predyspozycji osoby, która przystąpi do serii zabiegów endermologii LPG. Optymalnym rozwiązaniem, proponowanym przez wielu kosmetologów, jest wykonywanie 2-3 masaży mechanicznych w tygodniu – aż do momentu uzyskania zadowalających rezultatów. Większa częstotliwość powtórzeń tego zabiegu może bowiem doprowadzić do przeciążenia organizmu, a w szczególności do nadwyrężenia mięśni obecnych w obszarze poddawanym kuracji i do wystąpienia tzw. zakwasów.

czy z zabiegow endermologii lpg mozna korzystac codziennie

Pisząc wprost, endermologia LPG, podobnie jak zdecydowana większość pozostałych terapii, które są współcześnie dostępne w klinikach urody, wymaga zdroworozsądkowego podejścia. Przestrzeganie programu kuracji, stosowanie się do wszystkich zaleceń kosmetologa, prowadzenie aktywnego trybu życia – wszystko to pozwoli na bezpieczne uzyskanie zadowalających i długotrwałych efektów.

Źródło artykułu: Qclinique.pl