Na czym polega laminacja rzęs?

02 wrzesień 2020

Należy mieć świadomość, że laminacja rzęs zyskała ogromną popularność w 2018 roku. Panie decydują się na wspomniany zabieg, gdyż zdecydowanie poprawia kondycję rzęs, a także nadaje im objętości. Ponadto laminacja rzęs sprawia, że przedstawicielka płci pięknej czuje, że wygląda pięknie. Na czym dokładnie polega ten zabieg?

Godny uwagi jest również fakt, że laminowanie rzęs z roku na rok coraz bardziej zaczyna zastępować zdecydowanie popularniejsze przedłużanie rzęs. Nie wszystkie panie zdają sobie sprawę, że przedłużanie rzęs wpływa na osłabienie naturalnych rzęs. Z kolei omawiane laminowanie jest zabiegiem, który w najprostszym ujęciu polega na poprawie naturalnego wyglądu rzęs. 

Na czym polega laminowanie rzęs?

Należy mieć świadomość, że laminowanie rzęs polega na ich uniesieniu, odżywieniu czy lekkim podkręceniu. Należy mieć świadomość, że zabieg ten bardzo pozytywnie oddziałuje na rzęsy. Nie tylko je wzmacnia, ale również jest niezwykle bezpieczny. Można jednak zaobserwować, że panie bardzo często mylą laminowanie rzęs z liftingiem rzęs. 

Jakie są zdecydowanie największe zalety laminowania rzęs?

Do najczęściej wymienianych atutów tego zabiegu należy zaliczyć: odżywienie rzęs, uniesienie rzęs i delikatnie podkręcenie, poprawienie kondycji rzęs, bardzo atrakcyjna cena zabiegu w porównaniu z przedłużaniem za pomocą metod objętościowych.

Jak dokładnie przebiega zabieg laminowania rzęs?

Omawiany zabieg składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności kosmetyczka musi kobiecie oczyścić twarz, odtłuścić rzęsy oraz odpowiednio zabezpieczyć dolne rzęsy przed ewentualnym sklejeniem się z górnymi. Warto również wiedzieć, że płatki będą strzegły skórę przed bardzo szkodliwym oddziaływaniem środków, które są wykorzystywane w tym zabiegu. 

W kolejnym etapie rzęsy są nakręcane na silikonowy wałeczek, który jest z kolei nałożony na górną powiekę. Następnie należy na nie nałożyć odżywczy preparat. W ten sposób rzęsy będą wyglądały zarówno na ciemniejsze, jak i gęstsze. Dopiero później, gdy preparat odżywczy już wyschnie nakładana jest farba nadająca rzęsom właściwego koloru. Na samym końcu profesjonalna kosmetyczka nakłada na wspomniane rzęsy keratynę utrwalającą cały zabieg. Godny uwagi jest również fakt, że laminowanie rzęs będzie trwało maksymalnie 1,5 h. 

Jakich efektów można spodziewać się po laminowaniu rzęs?

Należy mieć świadomość, że omawiana laminacja rzęs może zastąpić w najbliższym czasie większość stosowanych do tej pory zabiegów pielęgnacyjnych, które dotyczą rzęs. Ponadto rezultaty tego zabiegu są długotrwałe. Mogą bowiem utrzymywać się od 6 do 8 tygodniu. Panie mogą również bez żadnego problemu powtarzać ten zabieg co 2 miesiące. 

W jaki sposób panie powinny pielęgnować rzęsy po laminowaniu?

Przedstawicielki płci pięknej muszą mieć świadomość, że o rzęsy po laminacji trzeba dbać tak, jakby nie były one poddawane praktycznie żadnym zabiegom. Nie jest rekomendowane moczenie oczu dobę po omawianym zabiegu. Rekomendowane jest także bardzo delikatne zmywanie makijażu czy rozczesywanie rzęs. 

 Artykuł powstał przy współpracy z Amazinglashes.com

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt