Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Skuteczne metody walki z trądzikiem – peeling i zabiegi laserowe

peeling i zabiegi laserowe
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Z dolegliwościami towarzyszącymi trądzikowi coraz częściej borykają się nie tylko osoby młode, przechodzące okres dojrzewania, ale też starsze – nawet po 30. i 40. roku życia. Wynika to z tego, że zaburzenia gospodarki hormonalnej, występujące w latach młodzieńczych, nie są jedyną przyczyną powstawania nieestetycznych zmian skórnych. Co jeszcze wpływa na pojawienie się trądziku? I przede wszystkim – jak temu zaradzić w ramach skutecznej i bezinwazyjnej kuracji kosmetycznej?

Co powoduje powstawanie trądziku i jak temu przeciwdziałać?

Zmiany trądzikowe można zaliczyć do grona tych niedoskonałości skóry, które zazwyczaj okazują się trudne do zwalczenia. W przypadku wspomnianej dolegliwości kluczowe jest m.in. zdiagnozowanie źródła powstawania problemu. Oprócz zaburzeń gospodarki hormonalnej, czyli zjawiska charakterystycznego m.in. dla okresu dojrzewania, przyczyną wystąpienia zmian trądzikowych może też być: stres, ciężkostrawna dieta, nietolerancja pokarmowa, nieodpowiednia pielęgnacja skóry w warunkach domowych czy stosowanie leków zwiększających wydzielanie sebum. Każdy przypadek wymaga więc indywidualnego podejścia.

Co więcej, sama kuracja kosmetyczna w klinice urody może okazać się niewystarczająca. W walce z trądzikiem kluczowe jest nie tylko działanie zewnętrzne, ale też zadbanie o organizm od wewnątrz, czyli np. zmodyfikowanie codziennego jadłospisu i wprowadzenie do diety wielu lekkostrawnych warzyw oraz owoców. Natomiast w przypadku terapii gabinetowej, w pierwszej kolejności warto postawić na bezinwazyjne metody, które pozwolą wyeliminować nadmierne namnażanie się bakterii odpowiedzialnych za powstawanie nieestetycznych zmian skórnych. Do takich zabiegów zalicza się m.in. peeling kawitacyjny i laserowe redukowanie trądziku.

Połączenie peelingu kawitacyjnego i laserowej redukcji trądziku

Profesjonalne metody walki ze zmianami trądzikowymi polegają często na zastosowaniu terapii łączonej, czyli serii różnych zabiegów kosmetycznych, które uzupełniają swoje działanie. W takich okolicznościach sięga się m.in. po „mieszankę” peelingu kawitacyjnego oraz laserowej redukcji trądziku. Co konkretnie zapewniają wspomniane zabiegi i jakie efekty przynosi ich połączenie w ramach jednej terapii?

Peeling kawitacyjny, za sprawą szpatułki emitującej ultradźwięki, umożliwia dogłębne oczyszczenie skóry z martwych komórek, zrogowaciałości, zaskórników, nadmiaru sebum, toksyn i bakterii. Ma również działanie dezynfekujące, dzięki czemu zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Ponadto, skorzystanie z tej metody zapewnia przygotowanie obszaru poddawanego kuracji do dalszych działań kosmetycznych, a konkretnie – do redukowania trądziku za pomocą specjalistycznej aparatury zabiegowej, np. urządzenia z głowicą IPL (Intense Pulsed Light). Wówczas zastosowanie takiej technologii pozwoli na znacznie skuteczniejsze zniszczenie bakterii beztlenowych (P.Acnes), które odpowiadają za powstawanie zmian zapalnych.

efekty zabiegow kosmetycznych na tradzik

A jakie będą rezultaty terapii łączonej w gabinecie? Po zakończeniu serii zabiegów można liczyć nie tylko na efekt dogłębnie oczyszczonej, wygładzonej i pozbawionej trądziku skóry. Terapia łączona przyczyni się też do wyregulowania procesu wydzielania sebum w obszarze poddawanym kuracji. Innymi słowy, zastosowanie peelingu kawitacyjnego i redukcji trądziku IPL będzie przeciwdziałało nawrotom dolegliwości w przyszłości.

Pielęgnacja domowa jest ważna, ale nigdy nie rozwiąże problemu

Na koniec warto raz jeszcze podkreślić, że odpowiednia pielęgnacja w warunkach domowych jest niezwykle ważna przy dbaniu o skórę dotkniętą zmianami trądzikowymi. Równocześnie trzeba jednak pamiętać, że takie działania nie mają na celu rozwiązania omawianego problemu. Same w sobie nigdy nie będą też sposobem na „wyleczenie” trądziku – a już zwłaszcza bardziej zaawansowanych przypadków tej dolegliwości, w których nieestetyczne zmiany skórne są rozległe i mają tendencję do nawracania. W takich okolicznościach domowa pielęgnacja skóry powinna zawsze stanowić uzupełnienie profesjonalnej terapii gabinetowej, która będzie prowadzona przez kosmetologa lub dermatologa.

Źródło materiału: gabinet urody QCL