© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Krem z witaminą C na zmarszczki?

Krem z witaminą C
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

Witamina C to nie tylko suplement diety, który warto przyjmować w tabletkach, ale także i doskonały środek na zmarszczki i przebarwienia. Kremy z witaminą C od jakiegoś czasu cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są bardzo korzystne dla skóry i dają świetne efekty.

Pozytywny wpływ witaminy C na skórę

Dotychczasowe badania naukowe wykazały, że witamina C, stosowana na skórę, zmniejsza negatywny wpływ czynników zewnętrznych, a także promieni UV. Często to właśnie te czynniki powodują zmarszczki, a także przebarwienia i inne zmiany skórne. Okazuje się także, że witamina C to substancja, która w dużym stopniu wspomaga produkcję kolagenu, zwiększając jędrność i gładkość skóry. Witamina C dodatkowo niweluje uszkodzenia komórek oraz redukuje zmarszczki. 

Krem z witaminą C - doskonały na zmarszczki

Krem z witaminą C to idealny produkt dla kobiet w różnym wieku. Do najważniejszych efektów, związanych ze stosowaniem takiego produktu na twarz, można zakwalifikować:

  • spłycenie zmarszczek, ponieważ witamina C jest silnym antyoksydantem, 
  • zdrowszy i młodszy wygląd skóry,
  • rozjaśnienie przebarwień,
  • ogólna poprawa kondycji skóry,
  • redukcja cieni pod oczami oraz drobnych zmarszczek,
  • działanie przeciwstarzeniowe oraz profilaktyczne, jeśli chodzi o pojawianie się nowych zmarszczek. 

Można więc stwierdzić, że krem z witaminą C to pewnego rodzaju eliksir młodości, który sprawia, że twarz prezentuje się dużo lepiej, zdrowiej i młodziej. Warto także zaznaczyć, że kwas askorbinowy zwalcza pajączki na skórze, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych oraz sprawia, że buzia jest bardziej nawilżona, a tym samym jest mniejsza predylekcja do zmarszczek. Zdecydowanie warto zakupić krem z witaminą C, na przykład na stronie https://www.bandi.pl/

Jak stosować krem z witaminą C?

Podstawową kwestią jest regularność, a więc stosowanie kremu z witaminą C przynajmniej raz dziennie, na przykład rano pod makijaż. Warto także zdecydować się na zakup produktu wysokiej jakości i takiego, w którym skład będzie jak najbardziej naturalny. Warto zaznaczyć, że witamina C powinna znajdywać się jak najwyżej w wypisanej liście składników na opakowaniu, ponieważ oznacza to, że jest jej duża zawartość w kremie. Jeśli chodzi o stężenie kwasu askorbinowego, to nie powinno ono przekraczać 10%. Poza kremem z witaminą C, można zwrócić uwagę na serum z jej dodatkiem lub na maseczki na twarz. Tego typu produkty dodatkowo wzmacniają dobroczynne działanie witaminy C. Na koniec warto zaznaczyć, że przed nałożeniem kremu na twarz, warto przetestować go i sprawdzić, czy nie pojawi się relacja alergiczna. Właśnie dlatego produkt można nałożyć na nadgarstek i pozostawić na 24 godziny. 

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry