© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Leczenie łuszczycy

Leczenie łuszczycy
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Zachorowalność na łuszczycę przez Polaków wynosi około 2% społeczeństwa. Co istotne - głównym czynnikiem występowania choroby są geny, ale także na jej pojawienie się ma wpływ podłoże immunologiczne oraz czynniki środowiskowe - stres, przebyte infekcje, farmakoterapia. Jeśli zastanawiasz się, czy łuszczycę da się leczyć, odpowiedź brzmi tak!

Diagnoza: łuszczyca

Łuszczyca to przewlekła i zapalna choroba skóry. Dotyka ona około dwóch procent populacji światowej, nie ma znaczenia, czy jesteś kobietą, mężczyzną, nie ma znaczenia wiek, choć najbardziej narażone są osoby z obciążeniem genetycznym. Łuszczyca  Z pewnością pojawiające się na skórze zmiany nie są estetyczne, pojawiają się z powodu nadmiernego rogowacenia się naskórka, najczęściej w okolicach:

  • łokci
  • kolan
  • skóry głowy pokrytej włosami
  • w znacznym stadium choroby przenosi się na większe powierzchnie skóry, jak ramiona, plecy, brzuch, klatka piersiowa etc.

Co ważne, łuszczyca może także zaatakować stawy chorego, powodując ich ból; mówimy wtedy o łuszczycowym zapaleniu stawów. Zmiany skórne nie są zakaźne, dlatego nie należy obawiać się kontaktu z osobą, która cierpi z powodu łuszczycy. Choroba ta charakteryzuje się okresami remisji i nawrotów. Dlatego objęte łuszczycą parte skóry raz wyglądają lepiej, raz gorzej. Nie każdy chory będzie przechodził przez ostrą postać choroby. Łuszczyca może wyglądać u niego wcale nie jak odpadające od ciała łuski ze zrogowaciałej skóry, ale jako plackowate zmiany pokryte grudkami, krostami.

To się leczy

Leczenie łuszczycy odbywa się u specjalisty, dermatologa. Wybór metody związany jest z rozległością zmian skórnych oraz poziomem zaawansowania choroby. Na obecną chwilę łuszczyca jest chorobą przewlekłą, co oznacza, że nie da się całkowicie niej wyleczyć, możemy łagodzić jej objawy, czekać na okresy wyciszenia choroby, co z pewnością wpływa pozytywnie na komfort życia chorującego oraz jego nastawienie do walki z chorobą, podnosi samoocenę.

Jednym z miejsc, w którym chorzy na łuszczycę mogą szukać wsparcia medycznego jest Royalderm. Stosowane są w tym miejscu wszelkie obecnie dostępne metody leczenia łuszczycy: leki miejscowe, fototerapia, najnowsze terapie z użyciem leków biologicznych. Najnowsze badania wskazują, że łuszczyca, prócz skóry rzutuje także na inne obszary: układ sercowo-naczyniowy, metabolizm, psychikę. Zmiana kwalifikacji choroby na ogólnoustrojową chorobę zapalną spowodowało zmianę sposobów leczenia oraz myślenia o niej oraz rozwój nowoczesnych terapii. Więcej m.in. o leczeniu biologicznym przeczytasz na stronie Royalderm.

Zmień styl!

Jeśli cierpisz na łuszczycę, powinieneś wiedzieć więcej na temat stylu życia jakie powinieneś prowadzić. Istnieją bowiem sposoby, które pozwolą Ci, prócz leczenia farmakologicznego i innego pod okiem specjalisty, na wyciszenia objawów choroby. Pamiętaj o tym, by unikać stresów, zadbaj o swoją dietę, która powinna być pozbawiona np. czerwonego i tłustego mięsa, alkoholu. Nie zaniedbuj zaleceń lekarza i uważaj na wszelkie infekcje, które osłabiają Twój układ odpornościowy.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry