Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wpływ foteli relaksacyjnych na kondycję fizyczną i poziom odprężenia

fotel relaksacyjny
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Zastanawiasz się, czy fotel relaksacyjny to produkt, jakiego potrzebujesz, aby zwiększyć swój komfort fizyczny? Ten rodzaj urządzeń masujących od wielu lat cieszy się popularnością wśród osób poszukujących ulgi dla swojego ciała. Nowoczesne modele są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż ich odpowiedniki sprzed ponad 20 lat. Co zatem wybrać z oferty specjalistycznych sklepów? Analizujemy zalety foteli i proponujemy wybrane produkty.

Fotel relaksacyjny i jego wpływ na kondycję fizyczną

Tego rodzaju urządzenia to produkty drogie, ale z pewnością godne wydatku. W dobie wzrastającego stresu i narastających problemów z kręgosłupem, mogą one stać się ważnym elementem dbania o własne zdrowie i dobre samopoczucie. Szczególnie dla osób prowadzących siedzący tryb życia, czy to za kierownicą, za biurkiem lub przed komputerem w ramach pracy zdalnej. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie warto wnikliwie przeanalizować własne potrzeby i zasięgnąć porady specjalisty.

Omawiany tu fotel relaksacyjny może przynieść wymierne korzyści dla wielu partii mięśni i kręgosłupa. Regularne sesje pozwalają przeciwdziałać napięciom mięśniowym, poprawiając krążenie i redukując ból (T. Field i in. 2005). Dzięki temu osoby borykające się z przewlekłymi dolegliwościami mięśniowymi czy bólami kręgosłupa mogą odczuć ulgę i poprawę w ogólnym samopoczuciu.

Relaksacyjne funkcje foteli, takie jak masaż czy podgrzewanie, znacząco wpływają na poziom odprężenia. Według japońskich naukowców (T. Hatayama i in., 2008) regularne korzystanie z masażu może przyczynić się do obniżenia poziomu kortyzolu – hormonu stresu. Przyczynia się również do pobudzenia procesu wydzielania endorfin (T. Field i in., 2005). W rezultacie fotel relaksacyjny może nie tylko pomóc w osiągnięciu fizycznego, ale także psychicznego odprężenia.

Jaki fotel relaksacyjny można zamówić w Internecie?

Aby dokonać mądrego zakupu, należy postawić na sklep, który specjalizuje się w sprzedaży tego typu asortymentu. Jedną z wiodących marek na polskim rynku jest Casada. Od lat dostarcza klientom urządzenia masujące. Każdy fotel relaksacyjny tej firmy jest wyposażony w szereg nowoczesnych funkcji, dbających zarówno o odpowiednie odprężenie, jak i o kwestie zdrowotne.

Warto przyjrzeć się bliżej specyfikacjom takich modeli jak: Titan, Skyliner II i III, Aura czy Alphasonic II i III. Fotel relaksacyjny Casada (sprawdź na: https://casada.pl/fotele-relaksacyjne-z-masazem) może mieć kilka robotów masujących, być dopasowany do wzrostu i posiadać funkcję skanowania ciała. Dodatkowym atutem jest fakt, że modele są bardzo eleganckie i świetnie komponują się na tle wyposażenia domu lub mieszkania.


Źródła:
Field, T., Diego, M., Hernandez-Reif, M., Massage therapy research. „Developmental Review” 2005, nr 1/25, s. 75-89.
attention deficit hyperactivity disorder. Journal of Clinical Nursing, 20(21-22), 3050-3060.
Hatayama, T., Kitamura, S., Tamura, C., Nagano, M., Ohnuki, K., The facial massage reduced anxiety and negative mood status, and increased sympathetic nervous activity,  „Biomedical Research” 2008, nr 6/29, s. 317-320.