Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ile wytrzymuje bateria w GoPro Hero?

GoPro Hero 12
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Kamera GoPro Hero 12 należy do najbardziej popularnych obecnie urządzeń jeśli chodzi o kamerki sportowe. Warto więc zapoznać się z tym, na jakie możliwości kamery można liczyć, czym się charakteryzuje i jaka jest żywotność baterii. Zapraszamy do najważniejszych informacji na temat popularnego modelu kamery GoPro.

Bateria GoPro - ograniczona wielkość nośnika

Trzeba mieć świadomość, że niezależnie czy to GoPro Hero, czy GoPro Max to nadal urządzenie, które ma mieć sportowy charakter, możliwość nagrywania w trudnych warunkach, dlatego ograniczone są rozmiary takiego urządzenia.

Tym samym także bateria GoPro musi mieć nieduży rozmiar, by kamera spełniała warunki sportowego urządzenia. To automatycznie przekłada się na czas pracy baterii.
Nigdy czas nagrywania w kamerze sportowej nie dorówna temu jak wygląda nagrywanie w tradycyjnej kamerze.

Dlatego także w GoPro bateria nie daje takich możliwości, ale w porównaniu z innymi kamerami sportowymi wypada solidnie.

Praca baterii uzależniona od warunków

W przypadki kamery GoPro Hero producent zadbał o optymalizację baterii i wykorzystał dobrej jakości ogniowo. Ostateczna długość pracy baterii w GoPro Hero uzależniona jest nie tylko od tego, jaka bateria się tam znajduje, ale również od tego jak korzysta się z danej kamery i jak dba się o baterię, czy nie dochodzi do efektu pamięci, gdy bateria traci na swoich właściwościach.

Różne ustawienia kamery, a czas pracy

Istotne dla tego jak wytrzymuje bateria w GoPro Hero będzie to, jakie są ustawienia nagrywania. Trzeba brać pod uwagę zmieniającą się w GoPro rozdzielczość. Inaczej jeśli kamerę ustawimy na najwyższą rozdzielczość i ilość klatek na sekundę, gdzie akumulator będzie dużo bardziej obciążony.

Dlatego czas pracy wahać się może od około półtorej godziny pracy cały czas przy ustawieniu HD i 60 klatek na sekundę do około 40 minut przy 4K i 120 klatek na sekundę.

Każdy musi więc sprawdzić jak w jego przypadku akumulatory w GoPro funkcjonują, jaki jest czas pracy, by doprać optymalnie ustawienia kamery, zwracając uwagę np. na to, że w zwolnionym tempie akumulator może wytrzymywać inaczej niż w standardowym nagrywaniu.

Zadbaj o swoją kamerę i ciesz się nagrywaniem

Planując zakup kamery, trzeba pamiętać o właściwym dobraniu sprzętu i jego ustawień. Wtedy będzie można zoptymalizować jego pracę i osiągnąć najlepsze warunki nagrywania, w których bateria będzie najlepiej wytrzymywać i czas pracy będzie zadowalający dla użytkowania, przy uzyskaniu również właściwych osiągnięć jeśli chodzi o jakość powstającego nagrania.