Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Odkryj możliwości opakowań szklanych dla Twojej firmy.

opakowania szklane
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Opakowania mają ogromne znaczenie dla każdej firmy. Wśród wielu opcji dostępnych na rynku, opakowania szklane wyróżniają się swoją elegancją, trwałością i funkcjonalnością. Są one estetycznym i praktycznym wyborem, przekładającym się na zadowolenie klientów i sukces Twojego przedsiębiorstwa. Zapraszamy Cię do odkrycia nieograniczonych możliwości, jakie oferują opakowania szklane dla Twojej firmy.

Butelki i słoiki w różnych pojemnościach idealnie dopasowane do Twojego asortymentu

Opakowania szklane, które dostarcza producent opakowań EMCOR to szeroka gama rozmiarów, idealnie dopasowujących się do specyfiki Twojego asortymentu. Butelki szklane są doskonałym wyborem do przechowywania płynów, takich jak soki, oleje, nalewki, czy perfumy. Słoiki szklane z kolei są idealne do przechowywania produktów sypkich, jak przyprawy, herbaty, kawy, czy kosmetyki w formie kremów, czy maseczek. Szkło jako materiał opakowaniowy jest neutralne chemicznie, co oznacza, że nie oddziałuje z zawartością. Dzięki temu produkt przechowywany w szklanym opakowaniu pozostaje nienaruszony i zachowuje swoje właściwości. Szkło jest także nieporowate, co utrudnia rozwój bakterii i innych mikroorganizmów, zapewniając wysoki poziom higieny i bezpieczeństwa.

Szkło jest materiałem, który kojarzy się z elegancją, luksusem i wysoką jakością. Opakowania szklane dodają prestiżu produktom i podnoszą ich wartość w oczach klientów. Dostępne są butelki i słoiki o różnych pojemnościach — od małych buteleczek po duże słoje. Możliwość wyboru różnych rozmiarów opakowań pozwala Ci na dostosowanie oferty do różnych grup klientów i zwiększenie różnorodności asortymentu.

Kolor ma znaczenie — opakowania przezroczyste i barwione 

Opakowania szklane od EMCOR Opakowania dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Szkło bezbarwne jest neutralne chemicznie, co sprawia, że nie wpływa na smak ani zapach przechowywanych produktów. Jest to najbardziej podstawowa i najpopularniejsza opcja w przypadku towarów o niskiej wrażliwości na światło. Jeśli jednak szukasz lepszej ochrony, to weź pod uwagę szkło brązowe, które ma doskonałe właściwości ochronne przed promieniowaniem UV. Opakowania brązowe chronią zawartość przed degradacją i utratą jakości. 

Inną propozycją dla produktów, które wymagają ochrony przed światłem, jest szkło czarne, z którego powstają opakowania szklane o wyjątkowym i ekskluzywnym wyglądzie. Opakowania czarne dodają prestiżu produktom, co może przyciągnąć uwagę wymagających klientów. Czarne opakowania szklane świetnie sprawdzają się w przypadku produktów naturalnych i organicznych, ponieważ skutecznie blokują promieniowanie UV i światło widzialne, przepuszczając jedynie podczerwień.

Z kolei niebieskie szkło wykazuje podobne właściwości do brązowego i bardzo dobrze pochłania promieniowanie UV, przy czym przepuszcza niebieskie fale. Jest to doskonały wybór dla produktów, które wymagają średniej ochrony przed światłem słonecznym. Dostępne są także opakowania ze szkła zielonego, które zaliczane jest do materiałów dekoracyjnych, ponieważ nie stanowi bariery przed promieniowaniem IR i UV.