Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


5 elementów, których nie może zabraknąć w wyposażeniu biurowej łazienki

łazienka biurowa
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Aranżując biurową łazienkę, należy zadbać nie tylko o to, aby pomieszczenie to było funkcjonalne, ale także utrzymane w czystości. W miejscach tego typu z pewnością na wyposażeniu powinien znajdować się papier toaletowy zwykły, nawilżany papier toaletowy, mydło w płynie oraz kosz na śmieci. Ale to nie jedyne produkty, które zapewniają użytkującym poczucie komfortu. Jakie jest niezbędne wyposażenie biurowej toalety, jak najlepiej zaaranżować to pomieszczenie i jaki papier toaletowy wybrać? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Obowiązkowe wyposażenie biurowej łazienki
  2. Jak zaaranżować łazienkę biurową?
  3. Niezbędne środki czystości w biurowej łazience
  4. Jakie wyróżniamy rodzaje papieru toaletowego?

Obowiązkowe wyposażenie biurowej łazienki

Wyposażenie w toalecie w biurze niewiele różni się od tego w domu. Wśród 5 niezbędnych produktów wymienić należy: papier toaletowy, mydło w płynie łagodne dla skóry oraz ręczniki do rąk - najlepiej jednorazowe, wykonane z papieru. Ponadto należy pamiętać o tym, aby w łazience znalazł się kosz na śmieci oraz szczotka do WC, które pomogą w zachowaniu czystości w pomieszczeniu. Te elementy powinny być dostępne przez cały czas, aby zapewnić pracownikom możliwość swobodnego korzystania z toalety. Dodatkowo warto zainwestować w pojemnik na mydło w płynie uruchamiany na czujnik ruchu, który jest bardziej higieniczny niż modele dotykowe i idealny wszędzie tam, gdzie wymagana jest szczególna ochrona przed bakteriami.

Jak zaaranżować łazienkę biurową?

Biurowa łazienka powinna być dostosowana do potrzeb oraz liczby pracowników, szczególnie pod kątem ilości toalet, kabin oraz umywalek. Coraz częściej w firmowych łazienkach pojawiają się kabiny prysznicowe, które umożliwiają szybkie odświeżenie się w upalny dzień lub po porannym treningu, który został wykonany przed pracą. Najczęściej w biurowych toaletach znajdują się specjalne szafki, w których personel może trzymać produkty i kosmetyki codziennego użytku. Z myślą o awaryjnych sytuacjach można stworzyć koszyczek ratunkowy, w którym powinny znaleźć się takie akcesoria jak igielnik, dezodorant, nici dentystyczne, para rajstop, skarpet, nawilżany papier toaletowy czy suchy szampon.

Niezbędne środki czystości w biurowej łazience

Aby zachować czystość w każdej toalecie biurowej powinien znaleźć się zwykły oraz nawilżany papier toaletowy, kosz i worek na śmieci, kostki do wc, płyn Domestos oraz odświeżacz w sprayu, który zapewni przyjemny zapach w pomieszczeniu. W ogólnodostępnym miejscu powinno znajdować się także zapasowe opakowanie bądź pojedyncze rolki papieru toaletowego, np. o zapachu rumianku lub aloesu. Raz w tygodniu łazienka powinna być dokładnie czyszczona, a papiery toaletowe uzupełniane. Warto w tym celu wykorzystać dobrej jakości środki czystości (np. płyn do podłóg), a także sprzęty renomowanej firmy, takiej jak Vileda, kupione w sklepie internetowym z dostawą do biura.

Jakie wyróżniamy rodzaje papieru toaletowego?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów papierów toaletowych, dlatego warto dokładnie zapoznać się z ofertą dostępną w sklepie, zamiast decydować się na najtańszy papier toaletowy. Ze względu na materiał, z jakiego został wyprodukowany, wyróżniamy papiery toaletowe z makulatury, papiery toaletowe z celulozy, a także papier toaletowy jumbo - wykorzystywany najczęściej w toaletach publicznych. Papiery toaletowe różnią się od siebie ilością warstw - mogą składać się z jednej, dwóch, trzech, a nawet czterech (ten ostatni rodzaj jest najbardziej chłonny). W sklepach kupić można również papier toaletowy biały, kolorowy bądź szary. Dodatkowo warto wspomnieć, że na rynku dostępny jest także papier toaletowy nawilżany, zawierający w składzie kwas mlekowy, aloes, ekstrakt z nagietka i pantenol. Tego typu papier można wyrzucić do kosza bądź też spłukać w toalecie.

Na podstawowe wyposażenie biurowej łazienki powinny składać się przede wszystkim takie produkty jak zwykły: bądź nawilżający papier toaletowy z kwasem mlekowym, mydło w płynie posiadające naturalny skład, ręczniki do rąk, kosz na śmieci, odświeżacz powietrza oraz szczotka do WC. Uzupełniając zapasy produktów w sklepie internetowym, warto upewnić się, czy wybrany papier toaletowy posiada wiele warstw i listków, a także wykazuje kojące właściwości, dzięki którym użytkowanie go staje się znacznie bardziej komfortowe.