Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie rękawice MMA sparingowe wybrać? Sprawdź TOP 5!

rękawice MMA sparingowe
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Przed Tobą decyzja dotycząca zakupu rękawic sparingowych MMA? Wybór na rynku jest naprawdę duży – producenci oferują rękawice od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Skąd wiedzieć, jaki model zasługuje na uwagę? Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking, w którym znalazło się 5 par rękawic produkcji marek budzących zaufanie w świecie MMA. Gwarantujemy, że ubierając je na każdy sparing, będziesz czuć się komfortowo.

1. Combat Sports Rękawice MMA Extreme Safety TG11

And the winner is… Extreme Safety TG11 od marki Combat Sports, czyli producenta najczęściej wybieranego przez zawodników UFC. Choć wygląd może być mylący, to są to rękawice MMA sparingowe dobrze stabilizujące nadgarstek i posiadające warstwę ochronną wraz z uwzględnieniem pianki na kciuku. Ich zaletą jest też to, że powstały ze skóry naturalnej.

2. Combat Sports Rękawice MMA Max Strike Czerwone TG6

Marka Combat Sports nie odpuszcza i zajęła również drugie miejsce na naszym podium. Ten model rękawic powstał ze skóry naturalnej, a oprócz szerokiego zapięcia na rzep posiada także długi mankiet – Twój nadgarstek będzie więc wyjątkowo dobrze chroniony przed ewentualnymi kontuzjami. Choć cena tych rękawic jest dość wysoka, to są one warte inwestycji. Zapewniamy, że będą towarzyszyć Ci na sparingach przez co najmniej kilka lat.

3. RDX Rękawice do MMA T17 Shooter Aura

Jeżeli szukasz rękawic, które zapewnią bezpieczeństwo Tobie oraz osobie, z którą trenujesz, to możesz postawić na model Shooter Aura od RDX. Wyprodukowano go z syntetycznej, ale odpornej na zniszczenia i oddychającej skóry KALIX. To hybrydowe rękawice stworzone do sparingu i ćwiczenia różnych technik. Ich najmocniejszą stroną jest to, że idealnie dopasowują się do dłoni i prawidłowo stabilizują nadgarstek.

4. Venum Rękawice sparingowe MMA Challenger 3.0

To model, który powstał ze skóry syntetycznej typu „Skintex”, która choć stosunkowo tania – cechuje się wysoką jakością. To, co ją wyróżnia, to to, że przepuszcza powietrze, a więc nawet podczas intensywnego sparingu dłoń ma szansę oddychać. Te rękawice MMA sparingowe zostały wyposażone w poszerzony rzep, który poprawia stabilizację nadgarstka. Dodatkowo, jak zawsze – rękawice marki Venum charakteryzują się stylowym designem.

5. StormCloud Rękawice MMA Hurricane 2.0

Te rękawice sparingowe MMA są tańsze niż produkty wymienione na wcześniejszych pozycjach, ale wciąż charakteryzują się dobrą jakością. Jeśli więc Twój budżet jest ograniczony, to będzie to dobry wybór. StormCloud zadbało o wyprodukowanie ich w 100% ze skóry naturalnej, a wewnątrz rękawicy znalazła się warstwowana pianka. Te hybrydowe rękawice posiadają także oddychającą podszewkę, która zapobiega poceniu się dłoni, co idealnie sprawdza się na czas treningów.

Gdzie kupić rękawice MMA sparingowe?

Pamiętaj, aby dowolny sprzęt treningowy (bez względu, czy są to rękawice sparingowe MMA, ochraniacze czy bandaże) kupować w sklepach sportowych, a najlepiej w miejscach, które zajmują się sprzedażą produktów stworzonych dla zawodników sportów walki. Wszystkie rękawice wymienione w rankingu znajdziesz np. w internetowym sklepie MMAniak.pl, czyli w miejscu doskonałym dla tych, którzy „uderzają lub chwytają”. Podczas kupowania rękawic dokładnie dopasuj rozmiar do swojej dłoni!