Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie ubrania zabrać na biznesową wycieczkę? Praktyczne porady dla podróżujących służbowo

biznesowa wycieczka
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Wybierasz się w podróż biznesową? Rozsądnie spakuj swój bagaż, unikając nadmiernego obciążenia i przepakowanej czy nawet zbyt dużej i nieporęcznej walizki. Przede wszystkim przemyśl zabierane ze sobą ubrania. Z jednej strony powinny być na tyle eleganckie czy wręcz formalne, by dobrze się prezentować, z drugiej – uniwersalne i funkcjonalne.

Dobierz odzież do charakteru swojej pracy

Jakie ubrania zabrać ze sobą w podróż służbową? Bardzo dużo zależy do charakteru Twojej pracy. Niektóre zawody wymagają nienagannej prezencji i wręcz formalnego stroju, inne – swobodnej, wygodnej odzieży roboczej, w której będziesz w stanie sprawnie wykonywać swoją pracę.

Wybierasz się na wyjazd związany z ważnym spotkaniem biznesowym? Będziesz reprezentować swoją firmę lub podpisywać kontrakt z nowym klientem? Koniecznie przygotuj jeden formalny komplet odzieży i dodatkową koszulę lub bluzkę na zmianę. Jeśli na wyjeździe mają się odbyć szkolenia lub nieco mniej formalne spotkania, zamiast formalnego kompletu sięgnij po coś bardziej casualowego, na przykład marynarkę skompletowaną z odpowiednimi jeansami.

Wybieraj elegancką, ale uniwersalną odzież

Na wyjeździe służbowym warto się dobrze prezentować, ponieważ często reprezentuje się w ten sposób własną firmę i to nawet na niezobowiązujących spotkaniach. Zwróć jednak uwagę na to, że wiele eleganckich elementów odzieży bywa niepraktyczna, łatwo się gnie i może być niewygodna. Unikaj takich ubrań na rzecz bardziej uniwersalnych.

Nie zabieraj ze sobą nadmiaru modowych dodatków i niepraktycznych ubrań, których jedynym zadaniem jest uzupełnienie Twojej stylizacji. Ubrania takie jak kurtka Aplha Industries, uniwersalna bluza z oddychającego materiału lub koszulki o casualowym charakterze mogą świetnie wyglądać, być wygodne i pasować do wielu zestawień. Właśnie taka odzież okazuje się najbardziej przydatna w podróży – o eleganckim wyglądzie, ale jednocześnie uniwersalnym stylu.

Nie zabieraj niepotrzebnego zapasu ubrań

Zdarzyło Ci się zapakować do walizki kilka koszulek lub parę spodni więcej na wszelki wypadek? Prawda jest taka, że wypadki, w których możesz ich potrzebować, zdarzają się niezwykle rzadko. Podczas podróży służbowej zapewne będziesz mieć możliwość wyprania ubrań, a nadmiarowy zapas w walizce tylko nadmiernie ją obciąży i zajmie miejsce potrzebne na spakowanie innych niezbędnych rzeczy.

Zapas ubrań nie będzie Ci potrzebny, jeśli dobrze przemyślisz zabieraną odzież. Wybieraj ubrania w kolorach, które pozwalają na ich dowolne zestawianie i tworzenie wielu różnych stylizacji. Okrycie wierzchnie, kurtki, swetry, czy marynarki, staraj się wybierać w stonowanych odcieniach, by pasowały do wszystkich innych elementów wyjazdowej garderoby. Zwróć uwagę na przykład na kurtki Alpha Industries bomber – są modne, uniwersalne i wygodne, przez co z powodzeniem zestawisz je zarówno ze sportowymi ubraniami, jak i nieco bardziej casualową odzieżą.

Pamiętaj o wygodnym ubraniu na czas po pracy

Żaden wyjazd służbowy nie opiera się jedynie na pracy, bo nikt nie jest w stanie spędzić nad nią całego swojego dnia. Nawet podczas formalnych delegacji wieczorami będziesz mieć nieco czasu dla siebie, którego z pewnością nie chcesz spędzić w formalnym stroju. Pamiętaj więc o zabraniu wygodnych ubrań na zmianę takich jak na przykład dresowy komplet spodni i bluzy, a do tego wygodnej bluzki i sneakersów na miękkiej podeszwie.

Przed wyjazdem warto zorientować się, czy po godzinach pracy planowane są inne aktywności, w tym na przykład spotkanie integracyjne przy ognisku albo wycieczka związana ze zwiedzaniem miasta. Im więcej będziesz wiedzieć o swoich planach, tym lepiej dobierzesz niezbędne ubrania.