Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jaki prezent kupić na chrzest dziecka?

prezent dla dziecka
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Kupno prezentu na chrzest wielu z nas sprawia nie lada problem. Zastanawiamy się wówczas, czy najlepiej podarować będzie pieniądze, biżuterię, zabawkę dla malucha, a może religijny drobiazg?

Prezenty praktyczne

Jeżeli zależy nam, by prezent nie przeleżał wiele lat w pudełku i nie tylko pięknie się prezentował, zdecydujmy się na jeden z praktycznych podarunków. Zalicza się do nich chociażby karuzela do łóżeczka czy mata edukacyjna. Tego typu zabawki zarówno cieszą oko, jak i sprzyjają rozwojowi malucha. Równie dobrym pomysłem są ubranka czy kocyk. Każdemu dziecku (a także jego rodzicom) przyda się również składane krzesło do karmienia czy łóżeczko podróżne. Przed kupnem tego typu prezentów nie zapomnijmy spytać rodziców o to, jakiego rodzaju akcesoria już posiadają i jaki rozmiar ubranek będzie najlepiej pasował na ich pociechę. Przed zakupem prezentu warto sprawdzić czy sklep internetowy nie oferuje cashbacku, np. przez serwis letyshops, dzięki czemu możemy zaoszczędzić spory procent kwoty zamówienia. Warto także skorzystać z bezpiecznej płatności przez Paypal, jeśli sklep umożliwia takie rozwiązanie.

Prezenty religijne

Tego typu podarunki być może nie są zbyt praktyczne, lecz stanowią doskonałą pamiątkę na wiele lat. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu prezentów – od srebrnych i złotych medalików, przez krzyżyki, pamiątkowe obrazki z wizerunkiem Chrztu Świętego lub Świętej Rodziny, Pismo Święte czy specjalna Biblia dla najmłodszych z obrazkami.

Prezenty pamiątkowe

Zalicza się do nich chociażby srebrną łyżeczkę, na której wygrawerować możemy datę urodzenia dziecka, srebrny bucik, do którego włożyć można pierwszy ząbek, srebrne berło czy smoczek. Wiele osób decyduje się także na srebrną lub złotą biżuterię. Mogą być to zarówno kolczyki, jak i bransoletka czy łańcuszek z zawieszką.

Inne prezenty, które stanowić będą doskonałą pamiątkę dla dziecka to zestawy książek. Warto zdecydować się na klasyczne pozycje, jak baśnie braci Grimm, bajki Brzechwy czy Tuwima. Tego typu prezent znajdzie swoje miejsce w domowej biblioteczce na wiele lat.

Równie często wybierane są ozdobne albumy na zdjęcia lub ramki, w których umieścić można zdjęcia z chrztu. Świetną pamiątką zarówno dla rodziców, jak i malucha będzie album dziecka, w którym zamieszcza się informacje na temat najważniejszych wydarzeń z pierwszych miesięcy i lat życia takich, jak pierwsze wypowiedziane słowo czy pierwsze kroki.

Prezenty w formie lokaty kapitału

Na chrzest zakupić możemy także nieco bardziej nietypowe prezenty takie, jak kolekcja monet czy sztabka złota, które stopniowo będą zyskiwać na wartości. Decydując się na tak oryginalny podarek możemy być pewni, że nie powtórzy się on i będzie jedyny w swoim rodzaju.

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem poradnikowym IT-Manuals.