Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Eleganckie i wygodne stroje medyczne od Dr. in Uniforma

strój medyczny
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Praca lekarzy wymaga strojów medycznych, niezależnie od dziedziny medycyny, w której pracują, tj. chirurgii, stomatologii, terapii, masażu, pielęgniarstwa. Jest to świetna opcja dla tych, którzy są w ciągłym ruchu podczas pracy. Szczególną uwagę należy zwrócić na długość rękawa, który powinien być krótki, aby nie powodował dyskomfortu i ingerencji w wykonywane czynności.

Na ogół coś masz przy sobie, dlatego stroje medyczne wyposażone są w tunikę i kieszenie w spodniach. Również w stroje medyczne, kieszenie stają się ważnym detalem. Klasycznym elementem zapinania stroju medycznego są guziki lub zszywki, które często pełnią również rolę ozdobną. Jeśli szybkość zakładania stroju odgrywa dla Ciebie ważną rolę, to zamek błyskawiczny będzie doskonałym rozwiązaniem.

Strój lekarski składa się również ze spodni i są elementy, które nie powinny pozostać niezauważone. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jego parametry: wygodną długość, szerokość spodni, wąski lub luźny krój, obecność lub brak mankietów czy rozcięcie u dołu. Ważnym detalem spodni jest zakładka. Może być w pełni elastyczna lub łączona, mocowana z przodu i z gumką z tyłu. Powinny również mieć sznurek do regulacji i ścisłego dopasowania.

Stroje medyczne - Materiały

Jeśli mówimy o tkaninie stroju medycznego, ważny jest tutaj komfort odczuwany na ciele, aby zapobiec przegrzaniu i wychłodzeniu, a także nadmiernemu poceniu się. Tkanina elastyczna (bawełna, poliester, elastan) lub tkanina mieszana (bawełna i poliester) jest optymalna, ponieważ łączy w sobie trzy główne składniki - oddychalność, wytrzymałość, elastyczność.

Kolor

Kolorowe stroje medyczne pomogą urozmaicić medyczną garderobę. Pediatrzy, masażyści, kosmetolodzy mogą bezpiecznie wybierać do pracy stroje z nadrukiem. Kardiolodzy, neuropatolodzy, chirurdzy powinni preferować spokojne opcje monochromatyczne: zielony, niebieski, fioletowy.

Odpowiedni rozmiar

Komfort użytkowania odzieży zależy bezpośrednio od rozmiaru. Strój medyczny należy dobrać tak, aby zapewniony był naturalny ruch rąk i nóg do aktywnej aktywności zawodowej, a w pozycji siedzącej produkt nie rozciągał się do granic możliwości i nie uciskał ciała. Podobnie jak fartuchy medyczne, stroje medyczne są zróżnicowane pod względem stylu: kolorystyka, kształt wycięcia, półprzylegająca sylwetka lub o prostym kroju, elementy asymetryczne, obecność dodatków, które dodadzą blasku wizerunkowi. Ważne jest, aby przy wyborze strojów medycznych wziąć pod uwagę typ sylwetki. Odpowiednio dobrane ubrania zawodowe wyglądają na wysokiej jakości, stylowe, a poziom zaufania do takiego pracownika jest wyższy. Jeśli dla Ciebie również ważne są detale, zadbaj o wygląd stroju medycznego.

Stroje medyczne - cechy do wyboru

Naturalne tkaniny bawełniane dobrze "oddychają", ale bardzo się gniotą. Tkaniny mieszane z dodatkiem bawełny są bardziej praktyczne, łącząc wszystkie niezbędne wymagania, dzięki specjalnemu splotowi nici naturalnych i syntetycznych. Dodatkowo tkanina z domieszką bawełny może mieć nie tylko średnią gęstość, ale również odpowiednią grubość, co czyni produkt lżejszym i wygodniejszym. Kolejną różnicą w stosunku do prostych strojów medycznych, jest minimum szczegółów, dbałość o systemy zapięć, głównie stosowane są tylko zapięcia w postaci guzików, zszywek czy zamków błyskawicznych.

Mimo szczególnych warunków pracy, forma chirurgiczna może być różna i podkreślać indywidualność lekarza. Dla kobiet i mężczyzn jaskrawe kolory, ozdoby z kolorowymi wstawkami, elementami ozdobnymi i przeszyciami, ciekawe wycięcia, proste kołnierzyki mogą stać się stylowymi rozwiązaniami. Kobiety mogą urozmaicić swoją profesjonalną garderobę kolorowymi brzegami, jasnymi nadrukami i krojem, który zwęża się ku dołowi spodni.

Poza kolorystyką i elementami zdobniczymi, strój medyczny wyróżniać mogą także specjalne loga. Może to być logo przychodni lekarskiej, inicjały lekarza lub symbole związane z dziedziną pracy, np. zęby dla dentysty, okulary dla okulisty, stetoskop dla terapeuty, bocian dla położnika i wiele innych. Takie logo może być wyhaftowane na górnych lub bocznych kieszeniach fartuchów i strojów lekarskich lub na mankietach rękawów, a ich wielkość zależy od miejsca zastosowania.