Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pierwsza zabawka – co kupić dla noworodka?

noworodek z zabawkami
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Pomimo iż zabawki nie są produktem niezbędnym dla noworodka, to zwykle trudno nam jest się powstrzymać przez ich zakupem. Zwykle mamy jednak kłopot z wyborem produktu, który będzie dla tak małego dziecka odpowiedni. Jakie zabawki warto kupić dla noworodka i niemowlaka?

Zakup zabawek może się wydawać dziecinnie prosty, jednak w przypadku obdarowywania tych najmniejszych dzieci może nie być tak prosty. Zanim kupimy zabawki dla noworodka, warto zastanowić się, czy ma to być produkt, z którego maluch skorzysta już, czy może być odpowiedni do zabawy za pewien czas.

Warto sobie uświadomić, że dziecko przychodząc na świat, ma dość sprecyzowane potrzeby. Dla maluszka najważniejszy jest wtedy pokarm oraz spanie. Noworodek potrafi przesypiać nawet 16 godzin dziennie, więc zwykle wszelkiego rodzaju zabawki są mu zbędne. Dodatkowym problemem są też ograniczenia fizyczne. Po narodzinach dziecko widzi na bardzo niewielką odległość, ponadto nie jest w stanie rozpoznawać różnych barw, a jedynie mocne kontrasty. Również od strony ruchowej maluch nie radzi sobie za dobrze. Noworodek nie jest w stanie świadomie chwycić czegokolwiek. Może się to odbywać wyłącznie na zasadzie odruchu.

Na szczęście szukając zabawki dla noworodka, nie stoimy na straconej pozycji. Coraz częściej pojawiają się zabawki, które z powodzeniem będą służyć dziecku prawie od urodzenia. Co warto wybrać?

Zabawka z białym szumem

To niezwykle popularne maskotki, które są prawdziwym przebojem. Posiadają specjalny mechanizm, który emituje tzw. biały szum. Są to specyficzne dźwięki, których zadaniem jest uspokojenie dziecka. Często porównywane są do odgłosów suszarki do włosów, czy odkurzacza. Dlaczego biały szum działa uspokajająco w przypadku noworodków i niemowląt? Wynika to z odgłosów słyszanych przez maluszka będącego jeszcze w brzuszku mamy. Dzięki temu kojarzą one się dziecku kojąco.

Biały szum może być emitowany przez różne zabawki, jednak rodzice najchętniej wybierają maskotki np. misie.

Zawieszki do wózka i fotelika

Szukając zabawki dla niemowlaka, warto postawić na uniwersalną zawieszkę. Zwykle ma ona formę niewielkiej maskotki, która dzięki wygodnemu mocowaniu możemy przyczepić prawie wszędzie. Dzięki temu, jeśli nasze dziecko bardzo ją polubi, to nie ma przeszkód, aby towarzyszyła wam zarówno na spacerze, jak i dłuższej podróży autem. Zawieszki dla niemowląt najczęściej wykonywane są z miłego w dotyku pluszu. Coraz więcej zabawek tego typu ma również dodatkowe funkcje. Może to być np. wcześniej wspomniany biały szum, kołysanki, czy wibracje.

Mata edukacyjna

To jedna z tych zabawek, którą rodzice uwielbiają za dużą funkcjonalność. Być może nie sprawdzi się już w pierwszych tygodniach, jednak maluch szybko osiągnie wiek odpowiedni dla tego typu zabawki. Zabawa na macie edukacyjnej to ogromna ilość atrakcji i okazja do rozwijania zmysłów oraz umiejętności.

Gdzie kupić zabawki dla noworodków i niemowląt?

Szukając zabawek dla maluszka, warto zaufać sklepom, które specjalizują się ofercie artykułów dla najmłodszych. W takich sklepach jak abc-bobasa.pl znajdziemy produkty certyfikowane i bezpieczne. Możemy również liczyć na profesjonalną pomoc w zakupach.