Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pomysły na prezent dla nastolatka

prezent dla nastolatka
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Wybór prezentu dla nastolatka może być nie lada zadaniem. Dorastający młodzi ludzie mają swoje gusta i zainteresowania, a jednocześnie często sami nie potrafią określić, jaki prezent sprawiłby im radość. Najważniejsze, żeby upominek był użyteczny, a nastolatek rzeczywiście z niego korzystał. Tylko jak znaleźć coś takiego?

Akcesoria przydatne w szkole

Wszystkie nastolatki chodzą do szkoły i potrzebują wyprawki przed nowym rokiem szkolnym. Mowa oczywiście nie tylko o podręcznikach, ale choćby i plecakach, piórnikach, zeszytach, artykułach piśmienniczych, czy nawet zmiennym ubraniu na zajęcia z wychowania fizycznego. Co z wymienionych akcesoriów nadaje się na prezent?

Z całą pewnością plecaki, w tym nie tylko typowo szkolne, ale i sportowe dla nastolatka chodzącego na treningi, albo podróżne, jeśli dziecko jeździ na przykład na obozy harcerskie. Kolejna propozycja to piórnik, najlepiej z dodatkiem zestawu dobrej jakości podstawowych przyborów jak długopisy i ołówki. Przy wyborze warto zapoznać się z gustem dziecka, w tym między innymi ulubionymi, jak i tymi niedarzonymi sympatią kolorami. W ten sposób można uniknąć wyboru czegoś, co nie spodoba się nastolatkowi.

uczennica

Gadżety elektroniczne

Nastolatki uwielbiają elektronikę – rzadko rozstają się z telefonem, potrafią spędzać całe godziny przed komputerem, wszędzie chodzić w słuchawkach, a wieczorami wciąż mieć ochotę na oglądanie telewizji. Można wymienić całą masę elektronicznych gadżetów odpowiednich na prezent. Jedyne, co warto sprawdzić przed zakupem, to czy nastolatek już nie posiada dokładnie tego, co zamierza się kupić.

Elektronicznym prezentem mogą stać się wszelkie dodatki do smartfona, w tym etui na telefon komórkowy albo bezprzewodowe słuchawki. Dobrym wyborem może okazać się także przenośny głośnik Bluetooth, indukcyjna ładowarka, albo smartwatch, czyli elektroniczny zegarek odbierający wszystkie powiadomienia z telefonu.

Akcesoria związane z zainteresowaniami

Jeśli dziecko ma wyraźne hobby takie jak na przykład astronomia, uwielbia czytać o różnorodności planet i wypatrywać poranne gwiazdy, warto wziąć to pod uwagę przy wyborze prezentu i sprawić mu teleskop. Dla nastoletniego sportowca mogą to być profesjonalne ochraniacze, a dla artysty – zestaw wysokiej jakości pędzli lub flamastrów.

teleskop 1

Jeżeli nastolatek nie ma jasnych zainteresowań, można sprezentować mu coś, co pomoże je rozwijać. Przykładem są zestawy do malowania po numerach, gdzie przy odrobinie precyzji można samodzielnie stworzyć piękny obraz, albo zestawy do tworzenia biżuterii. Nie brakuje również zestawów do wyszywania, tworzenia z drewna, czy nawet przeprowadzania eksperymentów chemicznych.

Prezent do pokoju nastolatka

Nastolatki zwykle spędzają w swoim pokoju dużo czasu i nawet jeśli nie zawsze dbają o porządek, lubią to miejsce i chcą czuć się w nim dobrze. Prezenty do pokoju takie jak dekoracje czy nawet niewielkie meble to świetne prezenty, które będą użyteczne i pomogą stworzyć przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Przykładem prezentu do pokoju może być nocna lampka lub nietypowe oświetlenie takie jak kurtyna świetlna albo neonowy napis wieszany na ścianie. Inne propozycje to miękka pufa sako, toaletka dla nastolatki doskonalącej się w sztuce makijażu, albo nawet wygodne i ergonomiczne krzesło do komputera.