Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Stylizacja biznesowa – jak ubierać się na konferencje

Stylizacja biznesowa
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Obojętnie na jakie spotkanie biznesowe się szykujemy, nasz strój ma podkreślać nasz profesjonalizm. To nasza wizytówka, potwierdzenie kompetencji. Kiedy bierzemy udział w konferencji, także musimy o tym pamiętać. Jaki strój będzie wtedy odpowiedni?

Wizerunek w biznesie jest jedną z najważniejszych kwestii. Często to, jak się ubierzemy, rzutuje na nasze dalsze relacje z partnerami biznesowymi. Szykując się na konferencję branżową, musimy więc dołożyć wszelkich starań, by nasz strój był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Pamiętajmy, że reprezentujemy firmę i siebie. Stworzenie idealnej stylizacji to często spore wyzwanie.

Konferencja nie zawsze taka sama

Konferencje mają różny stopień formalności. Jedne są bardziej oficjalne, inne nieco mniej. W drugim przypadku mamy więcej swobody, jeśli chodzi o nasz strój, choć wciąż ma być elegancki. Tak samo stopień formalności zależy od tego, czy jesteśmy jednym z prelegentów, czy będziemy gościem. Najczęściej poleca się strój w stylu formal business bądź business. Powód jest prosty – nawet jeśli nie będziemy wśród najważniejszych uczestników wydarzenia, to będziemy rozmawiać z wieloma ludźmi, a tym samym mamy szanse nawiązać kontakty biznesowe. Sprawdźmy w takim razie, co możemy założyć.

Garnitur biznesowy strojem uniwersalnym

Miejmy na uwadze, że klasyka obroni się zawsze i w każdych okolicznościach. Mając wątpliwości co do tego, co założyć, sięgnijmy po garnitur biznesowy. Sprawdzi się we wszystkich kontaktach biznesowych i zrobi dobre wrażenie. W klasycznej wersji będzie w odcieniach granatowego lub grafitowego. Im ciemniejszy, tym bardziej elegancki. Nie zakładajmy jednak czarnego, bo ten jest zbyt ciężki i formalny na takie wydarzenie jak konferencja. Do garnituru oczywiście elegancka koszula biznesowa i odpowiednie obuwie. To drugie dostępne jest na stronie: https://www.lancerto.com/pl/buty/eleganckie.html.

Możemy też podążać w inną stronę, a tym samym nieco się wyróżnić. Zamiast zakładać cały garnitur, sprawdzą się spodnie garniturowe Lancerto, marynarka, w ciemniejszym niż spodnie kolorze i koszula. Nie musi być koniecznie biała, równie dobrze możemy pokusić się o model na przykład w drobny wzór. Przy swobodniejszym wydarzeniu dodatkiem do stylizacji mogą być szelki męskie do spodni.

Dodatki też są ważne

Kiedy już stworzymy bazę naszego stroju, koniecznie musimy zastanowić się nad tym, po jakie sięgniemy akcesoria. Wspomnieliśmy o obuwiu i szelkach, ale na tym nie koniec. Spodnie garniturowe wymagają obecności paska, koniecznie klasycznego i z dobrej jakości skóry. Do tego przy formalnych zestawieniach przyda się krawat. Spójrzmy także na skarpety, które nie mogą być za krótkie, powinny być gładkie, nierzucające się w oczy i z cienkiego przylegającego do kostki materiału. Na nadgarstku powinno być miejsce na zegarek. Jeśli konferencja odbywa się zimą, to ważne jest też odzienie wierzchnie. Nie możemy na elegancki garnitur założyć sportowej kurtki.