© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


O czym warto pamiętać przy wyborze drukarki 3D?

drukarka 3D
fot. materiały prasowe
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Druk 3D to technologia, która cieszy się coraz większą popularnością i jest bardzo często wykorzystywana. W tym poradniku przeczytasz, dlaczego warto sięgnąć po to urządzenie i na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Poznaj szczegółowe informacje i wybierz najlepszą propozycję.

Co to jest drukarka 3D?

Mowa tu o urządzeniu, które pozwala na produkcję różnego rodzaju elementów oraz detali konstrukcyjnych na podstawie źródłowych plików cyfrowych, a te najczęściej zapisane są w formacie STL. Urządzenie pozwala tworzyć trójwymiarowe przedmioty z filamentu (tworzywa sztucznego). Obecnie druk 3D nie jest już rozwiązaniem zarezerwowanym wyłącznie dla wielkich korporacji. Okazuje się, że koszty są porównywalne z innymi sposobami wytwarzania elementów, natomiast ich jakość stoi na bardzo wysokim poziomie. Na rynku możesz znaleźć zarówno propozycje dla amatorów, jak i przedsiębiorców, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań dla zakładów produkcyjnych. 

Zwróć uwagę, aby zawsze kupować sprzęty w renomowanych punktach, które cieszą się uznaniem wśród entuzjastów technologii. Dlatego warto odwiedzić sklep elektroniczny Botland. Bogata i zróżnicowana oferta produktów sprawi, że bez problemu wybierzesz coś dla siebie. Przekonało się o tym wielu klientów i możesz do nich dołączyć. 

Technologia FDM

Za odpowiednią pracę wielu drukarek 3D odpowiada technologia FDM, która wykorzystuje włókno termoplastyczne (filament). Materiał ten podawany jest z cewki przez podgrzewaną głowicę. Cały ten proces kontroluje komputer, który umożliwia określenie preferowanego kształtu. Zwróć uwagę, że głowica porusza się w pionie, dzięki czemu możliwe jest nakładanie kolejnych warstw. 

Takie rozwiązanie znacznie usprawnia proces produkcji, pozwala go zatrzymać w dowolnym momencie i kontynuować w nowej strefie. Dzięki temu możesz tworzyć złożone projekty. Dużym atutem drukarki FDM jest również bardzo wysoka rozdzielczość, powtarzalność oraz niski koszt eksploatacji. Wszystko to sprawia, że drukarki 3D są tak chętnie wybierane i znajdują bardzo wiele zastosowań.

Gdzie można wykorzystać drukarkę 3D?

Jeszcze niedawno ta technologia wykorzystywana była do wytwarzania prostych prototypów. Jednak dziś funkcjonalność drukarek 3D rośnie wraz z rozwojem inżynierii. W dodatku znacznie poprawiła się rozdzielczość, a także wytrzymałość drukowanych elementów. Dzięki temu można tworzyć solidne części maszyn, a nawet implanty wykorzystywane w medycynie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić sprzęt przeznaczony do zastosowań domowych, który sprawdzi się w celach hobbystycznych.

Jak wybrać najlepszą drukarkę 3D?

Przede wszystkim zapoznaj się z asortymentem sklepu internetowego Botland, w którym na pewno znajdziesz wiele zaawansowanych modeli. Ponadto porównaj je pod kątem specyfikacji technicznej i na tej podstawie sięgnij po model dopasowany do preferowanych zastosowań. Pamiętaj, że zawsze możesz uzyskać pomocne wskazówki ze strony tutejszej obsługi. Teraz na pewno dokonasz udanego zakupu!

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry