© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Gdzie kupić szarfę akrobatyczną i na co zwrócić uwagę?

Szarfa do tańca
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Wybór pierwszej szarfy do tańca nie jest łatwy, ale nie jest też aż tak skomplikowany, jakby to mogło się wydawać. Wystarczy wiedzieć, na co zwrócić uwagę i gdzie szukać profesjonalnego sprzętu. Chcesz poznać szczegóły? Czytaj do końca.

Długość szarfy – podstawa!

Punktem wyjścia wszelkich poszukiwań powinien być dobór odpowiedniej długości szarfy. Dopiero po tym można przejść do dalszych etapów takich jak wybór materiału czy koloru.

Jaka długość będzie idealna? Szarfa do tańca powinna być dobrana do wysokości pomieszczenia, w którym chcesz ją powiesić. Przyjmuje się, że optymalna długość to: podwojona wysokość pomieszczenia + 1 metr. Dodatkowy metr odpowiada materiałowi, jaki powinien być zostawiony po bokach, ale oczywiście z czasem każdy sam wyrabia sobie własne nawyki. Niewykluczone, że po kilku treningach będzie Ci się lepiej ćwiczyć na krótszej lub dłuższej chuście, dlatego jeśli już z jakąś masz doświadczenie, zwróć uwagę na to, ile materiału zostaje na podłodze po obu bokach. Może to być dobry punkt odniesienia podczas wyboru własnej chusty wertykalnej.

Jaki materiał jest dobry?

Taki, który powstał z myślą o szeroko rozumianym aerial fitness. Musi to być produkt profesjonalny, o odpowiedniej ciągliwości i gramaturze. Uspokajamy jednak – nie musisz znać szczegółowej specyfikacji, o ile wybierzesz właściwe miejsce zakupu, czyli sklep specjalizujący się w takim sprzęcie, cieszący się dobrymi opiniami.

Wysokiej jakości materiał powinien być przebadany zgodnie z normami przyjętymi dla produktów do akrobatyki powietrznej. Współczynnik bezpieczeństwa w takim przypadku wynosi aż 1:12, czyli profesjonalna szarfa wytrzymuje dwunastokrotność wagi ćwiczącego. To wartość, która gwarantuje bezpieczny trening, dlatego szukanie wszelkich alternatyw, np. materiałów o innym przeznaczeniu, może być sporym błędem.

Gdzie szukać dobrej szarfy?

Szarfę do aerial silks najłatwiej znajdziesz w sklepach internetowych. Uważaj jednak, by nie trafić na markę, która jedynie importuje produkty z dalekich krajów. Może to być sprzęt nieprzetestowany zgodnie z europejskimi normami i w związku z tym potencjalnie niebezpieczny. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem zaopatrywanie się w sklepach polskich, współpracujących z polskimi producentami. Takich na naszym rynku na szczęście nie brakuje i bez problemu znajdziesz je, wpisując w Google hasła związane z akrobatyką powietrzną, np. aerial dance, aerial stretching, i pokrewnymi dyscyplinami, np. pole dance, aerial hoop. Znanym i cenionym sklepem w Polsce, który słynie z takich produktów, jest Flying Rose.

Co kupić oprócz szarfy?

Pamiętaj, że przygotowania nie kończą się na wyborze odpowiedniej szarfy. Musisz także zaopatrzyć się w sprzęt niezbędny do montażu, a jego dobór zależy już konkretnie od Twoich możliwości (głównie od miejsca i sposobu zawieszenia). Poza tym koniecznym zakupem jest materac gimnastyczny, dzięki któremu treningi będą bezpieczniejsze, a wszelkie kontuzje mniej groźne.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry