© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Koszulki polo – letnia odmiana eleganckich koszul

Mężczyzna W Czerwonej Koszulce Polo
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Sport nie jest pierwszą dziedziną, która przychodzi na myśl, kiedy rozmawia się o eleganckim ubiorze. Prawda jest jednak taka, że duża część obuwia i odzieży, którą dzisiaj uznaje się za modną, wywodzi się właśnie ze świata sportu. Nie inaczej jest z koszulkami polo. Możesz po nie sięgnąć latem, kiedy nie chcesz całkowicie rezygnować z elegancji, ale nie masz ochoty zakładać formalnej koszuli.

Dzisiejsze koszulki polo swój rodowód mają od francuskiego tenisisty René Lacoste’a. Ten już w latach 20. XX wieku zaczął wychodzić na boisko w podobnym ubiorze. Trend szybko podchwycili inni sportowcy, a za nimi również młodzież. Początkowo polówki były wyłącznie białe, ale wkrótce zaczęły się pojawiać również inne ich wersje kolorystyczne. Ich cechą charakterystyczną jest to, że zapinane są na 3 guziki, które można rozpiąć, gdy dzień robi się naprawdę gorący, oraz wykonanie z podwójnej warstwy tkaniny.

Dlaczego koszulki polo są idealne na lato?

Koszulki polo, jak widać na pierwszy rzut oka, mają krótki rękaw. Są przy tym, w przeciwieństwie do koszul z krótkim rękawem, w pełni doceniane przez znawców mody. Nie nadają się co prawda na najbardziej uroczyste okazje, ale za to są doskonałym wyborem do stylizacji casual lub smart-casual. Możesz więc wybrać krótki rękaw i nie obawiać się, że ktoś nazwie Twój zestaw niemodnym. 

Dobra koszulka polo wykonana jest z naturalnych materiałów. Oryginalnie była to pika bawełniana, ale obecnie za najlepszą tkaninę uchodzi wełna merino. Niemal równie dobrym, a za to znacznie tańszym wyborem jest zwykła bawełna. Jeśli chodzi o polówki przeznaczone  do uprawiania sportu, stosuje się też często domieszkę sztucznych materiałów, co ma zapewnić i lepsze odprowadzanie wilgoci. Wszystko to po to, by koszulki polo były idealnym kompromisem pomiędzy wygodą a elegancją.

Do czego nosić koszulki polo?

Koszulki polo (https://milermenswear.com/kategoria/koszulki-polo) najlepiej prezentują się razem z bawełnianymi szortami lub długimi spodniami typu chino z lnu lub bawełny. Ważne jest, by stosować zasadę kontrastujących kolorów. Do granatowej lub niebieskiej polówki (https://milermenswear.com/produkt/niebieska-koszulka-polo) warto wybrać jasny dół, natomiast do białej lub kremowej – ciemny. To podstawowa zasada, na podstawie której można budować ciekawe stylizacje smart-casual. Świetnym dopełnieniem całości będą buty mokasyny, najlepiej w kolorze brązowym oraz okulary przeciwsłoneczne. To klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko na spacerze lub na zakupach, lecz także na co dzień do pracy (jeśli nie wymaga ona od Ciebie chodzenia pod krawatem).

Koszulki polo — podsumowanie

Koszulki polo są ciekawą alternatywą dla koszul męskich. W stopniu formalności plasują się dokładnie pomiędzy nimi a popularnymi T-shirtami. Jeśli więc do tej pory nosiłeś wyłącznie te ostatnie, a chcesz poczuć się nieco bardziej elegancko, polo są idealne dla Ciebie. Nie masz ich jeszcze w szafie? Nic straconego, bo możesz zakupić koszulki najwyższej jakości tutaj: https://milermenswear.com.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry