Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Rodzaje opakowań jubilerskich

pudełko na biżuterię
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Wyroby jubilerskie to maleńkie dzieła sztuki, które wymagają odpowiedniej oprawy w formie równie pięknego opakowania. Umieszczenie naszyjnika, kolczyków, bransoletki czy pierścionka w estetycznym, zdobionym pudełeczku podkreśli ich wartość oraz niepowtarzalną estetykę. Jakie są rodzaje opakowań jubilerskich, które renomowani producenci biżuterii najchętniej wykorzystują do pakowania swoich produktów? Odpowiadamy.

Opakowania oklejane, magnesowe lub szufladkowe

W ofercie producentów opakowań jubilerskich możesz znaleźć wiele rodzajów pudełeczek, które można z łatwością dopasować do poszczególnych elementów biżuterii. Wśród nich najbardziej popularne są standardowo zamykane pudełka tekturowe lub drewniane, a także:

  • opakowania oklejane estetycznym papierem Galaxy,
  • opakowania magnesowe – zamykane na wygodny magnes,
  • opakowania szufladkowe – niezwykle eleganckie i oryginalne.

Wszystkie pudełka ozdobne na biżuterię dostępne są w wielu rozmiarach do wyboru oraz z możliwością estetycznego oklejenia lub zadrukowania wedle życzenia klienta. Dla jeszcze lepszego efektu mogą zostać także udekorowane wstążką i kokardką.

Estetyczne wypełnienie opakowań jubilerskich

Istotnym elementem opakowań jubilerskich, który ma wpływ na idealną prezencję umieszczonej w nich biżuterii, jest także wypełnienie pudełeczek. Może być ono wykonane z miękkiej pianki, na której bezpiecznie ułożysz kolczyki, naszyjnik czy pierścionek, a także cały zestaw dodatków. Pianka może być dostosowana kolorystyczne do reszty opakowania, dzięki czemu stworzy z nią harmonijną całość. Ozdobne pudełeczka mogą być również wyłożone miękkim, delikatnym, lśniącym materiałem, który elegancko otuli znajdującą się na nim biżuterię.

Opakowania tworzone na indywidualne zamówienie

Co istotne, wielu renomowanych producentów opakowań, takich jak Rubicello, oferuje nie tylko szeroki wybór opakowań, ale też produkcję pudełek według indywidualnego projektu. Opakowania tworzone są ręcznie, co wpływa na ogromną precyzję ich wykonania. Pudełeczka mogą mieć rozmaitą formę oraz wykończenie, a także pięknie wykonany nadruk z logiem firmy lub wytłoczony dowolny napis.

Zróżnicowane metody zdobienia dodadzą wspaniałości i podkreślą wyjątkowy urok zamkniętych w nich produktów. Spersonalizowane, starannie wykonane i niezwykle trwałe, a jednocześnie bardzo estetyczne opakowania na biżuterię to definicja prestiżu oraz profesjonalizmu, która z pewnością zachęci dotychczasowych klientów do ponownego skorzystania z Twojej oferty.