Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Oryginalne pomysły na prezent

prezent
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Szukasz pomysłu na prezent dla bliskiej Ci osoby? Chcesz, aby był on oryginalny, niebanalny i trafił w gust osoby obdarowywanej? Przeczytaj artykuł i zainspiruj się niebanalnymi pomysłami, a z pewnością prezent od Ciebie zapadnie w pamięć na długie lata.

Okazji do wręczenia prezentu jest wiele — święta, urodziny, przyjęcia okolicznościowe. Mnogość przedmiotów, marek i modeli jest tak szeroka, że obecnie trudno jest kupić niezbędną rzecz, trafiając w czyjś gust. Z tego powodu warto poszukać oryginalnych, niepowtarzalnych i nietuzinkowych prezentów.

Ryzykowne rękodzieło unikatowym i wyjątkowym podarunkiem z możliwością personalizacji

Jednym ze sposobów zapewnienia oryginalności prezentowi może być rękodzieło. Przedmioty wykonane własnoręcznie, starannie i z pomysłem zawsze będą unikatowe i wyjątkowe. W tym temacie warto zastanowić się, z czego mogłaby ucieszyć się osoba obdarowywana?

Rękodzieło może być trafnym wyborem, jeżeli zna się daną osobę naprawdę dobrze, ponieważ dając komuś przedmiot, istnieje ryzyko nietrafienia w cudzy gust lub styl.

Atutem rękodzieła są nieograniczone możliwości, a także łatwość personalizacji.

Warto jednak dodać, że w tym aspekcie prezent niekoniecznie musi być ozdobą lub przedmiotem użytkowym. Dość popularne są w tej chwili różnego rodzaju grafiki komputerowe, np. w formie typo ilustracji (tworzenia obrazu z liter) lub karykatury.

Niezawodny voucher z licznymi możliwościami

Zamiast zakupu kolejnej książki, kubka, żelazka lub pary zabawnych skarpetek, coraz więcej osób decyduje się na zakupienie vouchera. Dzięki temu osoba obdarowywana zyska znacznie więcej niż prezent — w tej chwili bardziej stawia się na umożliwienie komuś miłego spędzenia czasu, co wiąże się z przeżywaniem emocji i kształtowaniem własnych wspomnień.

Istnieje szereg możliwości: masaż, dzień w SPA, spacer z alpakami, paintball klasyczny lub laserowy, wyjazd na weekend w ciekawe miejsce, zwiedzanie winnicy, romantyczna kolacja dla dwojga, rejs katamaranem po wybranym mieście, wyjście do escape roomu to tylko część inspiracji.

Personalizacja podstawą oryginalności — prezenty jednoznacznie kojarzące się z daną osobą

Kolejnym pomysłem na oryginalny prezent jest podarowanie wybranej osobie gadżetu, który będzie jednoznacznie się z nią kojarzyć.

Przykładowo, miłośnicy motoryzacji z pewnością docenią ciekawy brelok do kluczy, np. z logo mustanga. Fani gier na konsolę docenią pady z limitowanych kolekcji, podkładki LED lub kubki w formie kontrolerów. Bardziej uniwersalnym rozwiązaniem, aczkolwiek oryginalnym i w ostatnim czasie modnym, są wyroby tworzone z makramy. Tematyka tutaj jest całkowicie dowolna. Przykładowo, nauczycielom na zakończenie roku można podarować podobizny uczniów ze sznurków.

Pomysłów na oryginalny prezent jest wiele, aczkolwiek wybór tego najlepszego zależny jest od gustu osoby obdarowywanej. Rozwiązaniem, które w największy sposób jest w stanie spełnić oczekiwania to voucher, ponieważ dostarcza pozytywnych emocji i wspomnień. Unikalnym pomysłem są wszelkie prezenty w formie rękodzieła. Znając daną osobę dość dobrze, można postawić na sprawdzone gadżety, w zależności od jej indywidualnych upodobań i zainteresowań.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z wyjatkowyprezent.pl