Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Przewodnik zakupowy po krzesłach biurowych

krzesła biurowe
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Dobre krzesło biurowe gwarantuje nie tylko wygodę, ale również zdrowe plecy. Zakupowi foteli biurowych należy poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Oto przewodnik zakupowy po krzesłach biurowych, w którym przedstawiamy szereg wskazówek odnośnie zakupu tego typu mebli.

Dlaczego decyzja o zakupie foteli biurowych jest tak ważna? 

Właściwie dobrane meble biurowe sprawiają, że pracownicy efektywniej wykonują swoją pracę. Szczególnie dużo uwagi należy poświęcić na zakup foteli biurowych. Należy wskazać, że wielogodzinne siedzenie przy biurku niesie za sobą określone ryzyko - zwłaszcza, gdy fotel jest niewłaściwie sprofilowany oraz wykonany z materiałów niskiej jakości. Dbałość o właściwą postawę przy siedzeniu przy biurku jest bardzo istotna, ale trudno jest to osiągnąć, gdy korzysta się z niewygodnego i niedostosowanego do naszych potrzeb fotela. 

W takim przypadku narażamy się na wystąpienie nieprzyjemnych dolegliwości bólowych, wad postawy, zwyrodnienia bądź skrzywienie kręgosłupa. Siedzenie w niewłaściwej pozycji  prowadzi też do pogorszenia ogólnego samopoczucia - osoba zmagająca się z bólem pleców staje się nerwowa, a efektywność jej pracy znacząco spada. Właśnie dlatego decyzja o zakupie foteli biurowych jest tak istotna. 

Obecnie na rynku działa wiele firm oferujących fotele biurowe. Warto zwrócić uwagę na to, co proponuje sklep z fotelami i krzesłami biurowymi Geret. Świadczy on usługi zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla firm, a oferowany asortyment wyróżnia się bardzo wysoką jakością wykonania. 

fotele biurowe

Ergonomiczność fotela biurowego - dlaczego jest ważna?

Zdecydowanie najważniejszą kwestią, którą powinniśmy brać pod uwagę podczas zakupu foteli biurowych, jest ich ergonomiczność, czyli możliwość regulowania i ustawiania elementów fotela obrotowego w taki sposób, aby był on właściwie dostosowany do naszego wzrostu i sylwetki. Jeśli nie zadbamy o to, by fotel posiadał tego rodzaju wyposażenie, siedzenie przy nim przez wiele godzin z pewnością nie będzie wygodne, a ryzyko występowania bólu pleców stanie się wysokie. 

Dobry fotel biurowy musi wyróżniać się łatwą i szybką regulacją wysokości i głębokości siedziska. Ponadto ważna jest też możliwość dostosowywania wysokości kąta odchylenia oparcia oraz funkcją zmiany ustawień dla podłokietników czy zagłówka.

W wielu modelach istnieje też funkcja regulacji oparcia fotela na wysokości odcinka lędźwiowego - dzięki temu można w naturalny sposób zmniejszyć obciążenie organizmu. Funkcja ta ma diametralne znaczenie zwłaszcza przy wielogodzinnej pracy za biurkiem, ponieważ zacznie zmniejsza ryzyko występowania bólu pleców. 

Ergonomiczne fotele biurowe

Wysoka jakość wykonania fotela biurowego

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie fotela biurowego, zwracajmy także szczególną uwagę na jakość materiałów użytych do jego produkcji. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że gdy zakupimy modele o nieodpowiedniej jakości, najpewniej po kilku miesiącach eksploatacji na fotelach pojawią się otarcia i inne uszkodzenia. 

W takim przypadku fotel będzie trzeba wymienić, a co za tym idzie - pojawią się kolejne koszty. Fotel biurowy wyprodukowany z wytrzymałych materiałów to dobra inwestycja - warto zapłacić nieco więcej, by móc eksploatować fotele przez wiele lat.