© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy sklep internetowy w UK to dobry pomysł na biznes ?

sklep internetowy w UK
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Wielka Brytania to kraj w którym znajduje się najwięcej Polonii ,bliskość Polski, łatwość nauczenia się języka sprawia że jest to najgęściej przez Polonię zaludniony kraj Europy.

Dlatego warto rozważyć uruchomienie sklepu internetowego w UK pod Polonię. Aby przyjechać z UK do Polski trzeba nie lada wysiłku lecz też pieniędzy aby pokonać tę drogę samochodem, droga samolotem też już tak tania jak niegdyś nie jest.

Polacy chcą kupować polskie produkty w UK a ten rynek wciąż jest mało nasycony w tego typu sklepy internetowe UK jest idealnym miejscem do uruchomienia takiego sklepu. Czy są jakieś narzędzia analityczne które pozwolą sprawdzić to jak Polacy mieszkający w UK poszukują określonych produktów i czy generalnie zainteresowanie nimi jest duże ?

Naturalnie że takie narzędzia istnieją, każdy kto nosi się z zamiarem uruchomienia w UK własnego sklepu internetowego powinien wcześniej wykonać gruntowną analizę niszy w którą chce wejść jest do tego wiele dostępnych narzędzi.

Popularność wybranych produktów możesz sprawdzić korzystając z bezpłatnego narzędzia które jest częścią ekosystemu Google Ads o nazwie Keywords Planner.

Keywords Planner pokaże ci jak Polacy mieszkający w UK wyszukują konkretnych produktów, jak duże jest nimi zainteresowanie i czy konkurencja jest duża.

Budując własny sklep internetowy powinieneś mieć już świadomość tego w jaką niszę chcesz wejść, w którą niszę warto wejść.

Jak założyć sklep internetowy w UK ?

Jeśli już wiesz jaka nisza jest warta uwagi powinieneś przejść do następnego etapu a mianowicie wyboru firmy która zbuduje ci sklep internetowy, w tym miejscu powinieneś od razu dać sobie spokój ze wszelkimi rozwiązaniami abonamentowymi, to studnia bez dna, jakby tego było mało taki sklep nigdy nie będzie twoją własnością więc jeśli odpukać powinie ci się noga, nawet go nie sprzedasz bo w chwili gdy przestajesz opłacać abonament tracisz wszystko.

Powinieneś się zainteresować sklepami internetowymi na własność, mają one znacznie większe możliwości rozbudowy, także samodzielnej i bezpłatnej w niektórych przypadkach, nie narzucają ci limitów i nie uzależniają od cyklicznych opłat tj abonamentowy sklep internetowy UK jest pełne tego typu ofert.

Taki sklep internetowy może sprzedawać wszystko, w dowolnym kraju, często otrzymujemy pytanie “czy budujecie sklepy z asortymentem X czy Y”  - to nie ma jakiegokolwiek znaczenia co będziesz sprzedawał w sklepie internetowym ponieważ sklep internetowy to platforma za pomocą której można sprzedawać wszystko, w dowolnym kraju ,języku, systemie walutowym.

Uruchomienie własnego sklepu internetowego w UK nie jest niczym trudnym musisz tylko pamiętać o kilku rzeczach na które musisz zwrócić uwagę:

  • czy sklep internetowy pod UK będzie miał zintegrowane płatności kartami płatniczymi
  • czy sklep internetowy będzie w pełni zlokalizowany pod rynek UK
  • czy wykonawca udostępni ci pełną funkcjonalność sklepu nie narzucając limitów/ ograniczeń których odblokowanie będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami lub koniecznością płatnej stałej obsługi

Jak wyszukiwać firm zajmujących się budową sklepów internetowych w UK ?

Najprościej uruchomić wyszukiwarkę google.co.uk i zacząć wpisywać frazy tj. 

Staraj się wybierać firmy które mają jakiekolwiek doświadczenie w budowie sklepów internetowych na rynku UK, doprecyzuj wszystkie swoje wymagania przed wpłaceniem zaliczki aby nie było wątpliwości. Sklep internetowy powinien być także dostosowany do urządzeń mobilnych ponieważ ruch mobilny stanowi dziś w UK ponad 60% więc sklep internetowy który nie będzie prawidłowo obsługiwany na smartfonach po prostu będzie niepotrzebnie tracił klientów.

Wykonawca w sklepie internetowym powinien zintegrować ci podstawowe narzędzia analityczne tj Google Analytics po to abyś wiedział skąd przychodzi ruch, co w twoim sklepie internetowym robią klienci, jak dużo czasu w nim spędzają ponieważ to pozwoli ci go optymalizować po to aby maksymalizować zysk.

Rynek UK będzie z pewnością mniej konkurencyjny niż rynek krajowy, mam na myśli sprzedaż pod Polaków ponieważ Wyspy Brytyjskie zamieszkuje 20 krotnie mniej Polaków dlatego koszty reklamy powinny być niższe  i jej skuteczność powinna być wyższa niż w Polsce. Oczywiście sklep internetowy nie musi być adresowany wyłącznie do Polaków mieszkających w UK, sklep może być wykonany w dwóch wersjach językowych i oferować np. produkty regionalne z Polski dwóm grupom odbiorców Polakom i Brytyjczykom.

Kolejnym aspektem który musisz wziąć pod uwagę jest dostawca towaru do twojego sklepu internetowego, naturalnym wyborem będzie oczywiście Polska musisz pamiętać jednak o jednym aby nie dać złapać się z pułapkę o nazwie dropshipping, firmy informatyczne pobierają niemałe opłaty za budowę sklepów zintegrowanych z tą czy inną hurtownią a już sklepy internetowe na abonament biją wszystko na głowę oferując niezliczoną liczbę integracji z hurtowniami dropshippingowymi - niestety to wszystko jest złudzeniem tego że w sposób łatwy można osiągnąć wysokie obroty. Ty jako dropshipper nie otrzymasz nigdy takiego poziomu rabatów jak ktoś kto kupuje większą partię towaru przez co nie masz szans aby twój sklep przetrwał na rynku dłużej niż kilka miesięcy zanim zorientujesz się że to droga donikąd. 

Szukając dostawców powinieneś celować w hurtownie które dają wysokie rabaty przy większych dostawach, daruj sobie dropshipping oraz sklepy abonamentowe które oferują te integracje (nie za darmo oczywiście) ponieważ stracisz czas i pieniądze.

Niestety fakty są takie że jeśli nie masz przynajmniej kilkunastu tysięcy na start nie masz najmniejszych szans na to aby twój sklep internetowy okazał się przedsięwzięciem które osiągnie sukces, sam koszt sklepu internetowego to kilka tysięcy (pomijam nic nie warte abonamenty) pamiętaj że tam gdzie idą wszyscy pieniędzy nie ma, tylko tam gdzie jest ryzyko można coś zarobić takim ryzykiem naturalnie jest zakup większej partii towaru ale odpowiedni wybrana nisza powinna to ryzyko zminimalizować w najgorszym przypadku sprzedasz kupiony towar po kosztach do innego sklepu - trudno na tym stracić. Dropshipping to niestety złudzenie tego że można zrobić coś z niczego, nie da się nie mając odpowiednich nakładów na inwestycję w towar zbudować prężnie działającego sklepu internetowego.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry