Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto założyć sklep oparty na SaaS?

sklep internetowy
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Sprzedaż w internecie należy dziś do grona najlepszych sposobów na zarabianie w internecie. Założenie i prowadzenie swojego sklepu internetowego zdecydowanie nie należy do łatwych zadań, jednak w porównaniu do wielu innych sposobów na zarobek w internecie, funkcjonuje w dość zrozumiały sposób. Jednym z najważniejszych kroków do założenia sklepu, który będzie przynosić zadowalające dochody, jest skorzystanie z SaaP.

Czym jest platforma SaaS dla sklepu internetowego?

Platforma SaaS to specjalne oprogramowanie, które umożliwia szybkie stworzenie sklepu internetowego. SaaS to skrót od angielskiego software as a service, czyli oprogramowanie jako usługa. Oznacza to, że za całą infrastrukturę sklepu internetowego odpowiada jego dostawca. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorca chcący sprzedawać swoje w internecie, otrzymuje od dostawcy praktycznie gotowy sklep internetowy. Może go jednak dostosować na podstawie swoich preferencji. W zależności od formy współpracy dostawca platformy SaaS może nie tylko zajmować się stworzeniem sklepu internetowego, ale również zajmuje się zarządzaniem produktami, kontrolą stanu magazynowego, obsługuje płatności i wysyłkę. Rozwiązanie SaaS to bardzo praktyczny sposób na rozpoczęcie sprzedaży w internecie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą samodzielnie tworzyć platformy sprzedażowej lub zlecać stworzenia dedykowanej witryny zespołowi programistów. Klient firmy oferującej oprogramowanie SaaS nie traci przy tym możliwości wprowadzania zmian dotyczących np. wyglądu strony i umieszczonej na niej treści.

Dlaczego warto założyć sklep internetowy oparty na SaaS?

Najważniejszymi zaletami wykorzystania oprogramowania SaaS do stworzenia sklepu internetowego są szybkość realizacji i stosunkowo niewielkie koszty. Jeśli chcesz rozpocząć sprzedaż w internecie bez większych inwestycji, platforma SaaS będzie prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Sklep internetowy na abonament nie wiąże się z wysokimi kosztami początkowymi, dlatego każdy przedsiębiorca powinien spróbować swoich sił. Tym bardziej że w cenie oprogramowania zawiera się prawie wszystko. Korzystając ze sklepu internetowego opartego o model SaaS, nie musisz przejmować się zapleczem technologicznym, ponieważ zajmuje się nim sam dostawca oprogramowania. W sklepie na abonament (opartym na platformie SaaS) za zarządzanie serwerami i prowadzenie prac administracyjnych odpowiada usługodawca. Większość sklepów internetowych stworzonych na takim oprogramowania oferuje integracje z hurtowniami internetowymi. Dzięki temu możliwe jest praktycznie

CStore – platforma SaaS dla sklepu internetowego

Jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych w internecie dla początkujących sprzedawców jest CStore, czyli rozbudowana platforma SaaS. Platforma CStore jest dostosowana do potrzeb sprzedawców w sektorze B2B. Sprzedawcy korzystający z oprogramowania chwalą sobie przede wszystkim ogromną liczbę integracji i ciekawe możliwości personalizacji strony sklepu internetowego. Jeżeli jesteś początkującym sprzedawcą w internecie, CStore to platforma, której potrzebujesz!