© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zrobić flower box?

flower box
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Flower box to elegancka i oryginalna ozdoba, która może też okazać się świetnym prezentem dla bliskiej osoby. Tak oryginalna dekoracja może zatem stać się alternatywą dla tradycyjnego bukietu, zachowując dłuższą świeżość i nieskazitelny wygląd przepięknych kwiatów. Z jakich kwiatów można wykonać flower box? W jaki sposób go wykonać, aby wyróżniał się pięknym, starannym wykonaniem, przywodzącym na myśl najpiękniejsze bukiety z kwiaciarni?

Wybierz kwiaty

W Twoim flower boxie możesz umieścić dowolne kwiaty, tworząc mieszaną kompozycję różnych odmian i kolorów. Ich uzupełnieniem będą wszelkiego rodzaju liście i gałązki. W przypadku pudełek przeznaczonych na prezent najczęściej wybierane są kwiaty sztuczne lub świeże kwiaty cięte, które mają przypominać tradycyjny bukiet okolicznościowy. Jeśli jednak chcesz wykorzystać pudełko jako ozdobę do domu i wolisz długotrwały efekt, sprawdzą się również sztuczne kwiaty!

Zaletą wykorzystania roślin sztucznych, poza trwałością, jest także łatwość modyfikacji flower boxa. Ponieważ kwiaty w takim pudełku nie będą obumierać, możesz je co pewien czas odświeżać poprzez wymianę niektórych lub też dołożenie dodatkowych ozdób – przed Bożym Narodzeniem mogą to być na przykład sztuczne gałązki ostrokrzewu czy szyszki na drucikach. 

Ułożenie kwiatów również jest dowolne. Prezentowy charakter stworzysz poprzez wbicie ich do poziomu wysokości pudełka, dzięki czemu możliwe będzie jego zamknięcie i na przykład obwiązanie kokardą. Efektowne będzie także umieszczenie kwiatów tak, by wystawały nad brzeg pudełka i tworzyły bardziej obszerną kompozycję. Ciekawy efekt uzyskasz także mieszając dwie techniki układania, tworząc tym samym zestawienie na wzór ikebany.

Co będzie potrzebne do przygotowania flower boxa?

Jak już wskazuje sama nazwa, podstawowym elementem kompozycji, obok kwiatów oczywiście, powinno być pudełko. Walory estetyczne stoją tu na pierwszym miejscu – wybierz ładne pudełka flower box – najlepiej takie, wykonane z grubego kartonu, który będzie solidną podstawą dla roślin. Drugą, bardzo ważną częścią Twojego flower boxa będzie pianka florystyczna. Znajdziesz ją w każdej kwiaciarni, sklepach ogrodniczych czy też zamówisz przez Internet. Jej porowata struktura pozwoli ułożyć kwiaty zgodnie z planem i utrzymać je w tej pozycji. Chociaż jest trwała, możesz w łatwy sposób wymodelować ją nożyczkami lub nożykiem. Ostatnim elementem będzie folia celofanowa lub aluminiowa, której zadaniem będzie chronić dno pudełka przed wodą, jeśli wybierzesz świeże kwiaty.

Flower box krok po kroku

Przygotowanie flower boxa rozpocznij od przycięcia gąbki do kształtu pudełka. Materiał powinien dokładnie wypełniać wnętrze, ale nie wychodzić ponad krawędź – zostaw tutaj niewielki odstęp. Następnie tak wyciętą gąbkę florystyczną umieść w naczyniu z wodą, by nasiąknęła. W tym czasie możesz wyłożyć pudełko wybranym rodzajem folii. Pamiętaj, że ma ona zapobiegać przeciekaniu, zatem upewnij się, że nigdzie nie została wolna przestrzeń.

Jeżeli gąbka w naczyniu opadła na dno, odpowiednio nasiąknęła wodą. Wyjmij ją, odczekaj aż nieco odcieknie nadmiar cieczy, a potem ostrożnie umieść ją w pudełku tak, by nie zamoczyć go od zewnątrz. Tak powstaje baza pod wybrane kwiaty cięte. By jak najdłużej przetrwały zamocowane w gąbce, ich łodyżki obetnij pod kątem około 45 stopni. Flower box z naturalnymi kwiatami nie powinien być ustawiany w pobliżu kaloryferów i innych źródeł ciepła, ponieważ wyższa temperatura otoczenia może prowadzić do szybszego odparowania wody z gąbki.

Przygotowując flower boxa z kwiatów sztucznych należy pominąć etap namaczania gąbki i wykładania pudełka folią – po wycięciu odpowiedniego kształtu podłoża wystarczy tylko umieścić go na dnie. Druciki takich roślin możesz wbijać w gąbkę wielokrotnie, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu wizualnego. Niezbędne akcesoria zaoferuje Ci hurtownia pm-m.pl.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry