© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak prawidłowo streczować palety do transportu?

streczowanie palet
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Owijanie palet folią stretch nie należy do zadań trudnych czy czasochłonnych. Warto jednak znać kilka zasad, by ułatwić sobie pracę, zapewnić większą stabilność towaru i zniwelować ryzyko niepotrzebnych uszkodzeń.

DLACZEGO FOLIA STRETCH ŚWIETNIE NADAJE SIĘ DO PAKOWANIA?

Folia stretch należy do tego typu tworzyw, które doskonale sprawdzają się w branży logistycznej. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na swoje właściwości. Najważniejsze z nich wymieniamy poniżej.

streczowanie palet 2

To właściwości decydują o tym, że folia bardzo dobrze sprawdza się do pakowania różnych produktów. Świetnie stabilizuje umieszczony na paletach towar w czasie transportu czy magazynowania. Folię stretch można wykorzystać do owijania wszystkich rodzajów palet. Dzięki temu, że wyróżnia się wysokim poziomem elastyczności, to jest bardzo odporna na rozerwanie. Świetnie sprawdza się do zabezpieczenia towaru przed uszkodzeniem, a także czynnikami zewnętrznymi jak chłód, promienie słoneczne, opady deszczu czy śniegu. Ma to szczególne znaczenie, kiedy towar jest magazynowany na zewnątrz. Folia stretch idealnie przylega do towaru, dzięki czemu nie przesuwa się on na palecie.

streczowanie palet 3

Sprawdź: https://www.folmi.pl/sklep/kategorie/folia-stretch

JAK STARANNIE OWINĄĆ PALETY FOLIĄ STRETCH

Tak jak pisaliśmy wyżej, stretchowanie towaru nie jest czynnością bardzo trudną. Warto zacząć od sprawdzenia, czy towar jest równo ułożony na palecie. To bardzo ważne, aby niektóre elementy nie wystawały. Aby zapewnić palecie dodatkową stabilizację, można w tym celu wykorzystać specjalne kartonowe kątowniki na rogi palety.

JAK OWIJAĆ TOWAR FOLIĄ STRETCH – PROSTE WSKAZÓWKI

  1. Zacznij od przywiązania folii od spodu palety. Dzięki temu stretchowanie będzie przebiegać sprawniej.
  2. Postaraj się, by do palety przylegała wewnętrzna strona folii. Zapewnia ona lepsze klejenie.
  3. Owiń cały towar kilkukrotnie, by zapewnić dobrą stabilizację. Górę palety owiń przynajmniej 3 razy, by mieć pewność, że w czasie transportu towar nie będzie się przesuwał.
  4. W trakcie owijania zwróć uwagę na to, by folia była przez cały czas dobrze napięta. Najlepiej tak, by folia stawiała lekki opór, ale też nie była zbyt mocno rozciągnięta, ponieważ może stracić przez to część swoich właściwości.
  5. Zapewnij dodatkową ochronę górnej części palety, przeciągając dodatkowo folię przez róg palety w połowie odległości od jej drugiego rogu, a następnie powtórz tę czynność z drugiej strony palety. Dopilnuj, żeby cała powierzchnia palety była odpowiednio ustabilizowana.

PRZEKŁADKI DO PALET – ARKUSZE FOLIOWE

Dodatkowym rozwiązaniem, z którego możesz skorzystać, jest wykorzystanie specjalnej płachty foliowej. Można ją bardzo łatwo oderwać od palety. W ofercie naszej firmy dostępne są specjalne przekładki foliowe, które niwelują ryzyko uszkodzenia towaru. Takie przekładki foliowe można również wykorzystać na miejscu składowania palet, zwłaszcza jeśli magazynowanie odbywa się pod gołym niebem. Przełożenie towaru folią niweluje skutki ewentualnego tarcia, a nakrycie palety z góry pozwoli ochronić ją przed działaniem promieni słonecznych czy wody.

streczowanie palet 4

SPRAWNE STRETCHOWANIE TOWARU DLA WYGODY I BEZPIECZEŃSTWA

Warto zachować rozsądek – im cięższy towar będzie przewożony na paletach, tym więcej razy warto owinąć go folią stretch dla lepszej stabilizacji. Warto poświecić na tę pracę chwilę czasu i wykorzystać więcej folii, by zminimalizować ryzyko ewentualnych strat spowodowanych uszkodzeniem towaru, zwłaszcza jeśli jest to materiał o dużej wartości. Dobre zabezpieczenie towaru zapewnia także komfort pracownikom, którzy nie będą dodatkowo odczuwać stresu związanego z przewożeniem towarów. Folia stretch nie należy przy tym do drogich materiałów, więc jej wykorzystanie można uznać za naprawdę opłacalne.

Pełną ofertę naszych produktów foliowych można przejrzeć na stronie: https://www.folmi.pl/sklep/kategorie/folie

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry