© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym jest pistol?

monety srebrne i złote
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Posiadanie swojego hobby jest niezwykle istotne w dzisiejszym świecie. Nie tylko umożliwia ono oderwanie się od codziennych problemów, lecz i samorozwój w konkretnej, interesującej dla kogoś dziedzinie. W Polsce popularnym zainteresowaniem jest historia, a także często łącząca się z nią pasja do numizmatyki. W zbiorach kolekcjonerów podziwiać można przepiękne monety srebrne i złote, które dzięki odpowiedniemu konserwowaniu przez lata zachowają dobry stan. Niekiedy miłośnicy tego typu egzemplarzy wykazują szczególne zafascynowanie jakimś okresem historycznym lub regionem geograficznym.

Wspaniałe monety hiszpańskie – czym charakteryzuje się pistol?

Wśród zbiorów kolekcjonerskich duże znaczenie mają monety srebrne i złote. Nie tylko pięknie się prezentują i zachwycają pod względem estetycznym, lecz posiadają też sporą wartość ze względu na surowiec, z którego zostały wyprodukowane. Do popularnych egzemplarzy, niezwykle pożądanych przez miłośników numizmatyki, należą złote monety określane jako pistol, wprowadzone do obiegu przez króla Filipa II w Hiszpanii, a także bite w innych krajach Europy. Na ich awersie znajdował się portret władcy, rewers zaś zdobiła tarcza herbu lub jakiś oficjalny atrybut. Ostatni pistol wyemitowano na początku XIX wieku. Taki egzemplarz stanowi nie lada gratkę dla kolekcjonerów.

Historyczne monety – jak o nie dbać?

Kiedy przepiękne monety srebrne i złote, w tym hiszpański pistol, już znajdą się w zbiorach miłośnika numizmatyki, warto wiedzieć, jak odpowiednio się o nie troszczyć, aby zachowały dobry stan. Czego wymaga właściwa konserwacja numizmatów? Kluczowe jest zabezpieczenie ich przed czynnikami zewnętrznymi. Aby monety nie uległy zarysowaniu i nie blakły, nie powinno się trzymać ich luzem na przykład w szufladach biurka. Przechowywać warto je w klaserze lub specjalnie zaprojektowanych kapsułach ochronnych. To zabezpieczy je przed ocieraniem się o siebie oraz o inne przedmioty. Zastosowanie się do tych instrukcji sprawi, że monety ozdobią prywatny zbiór, który będzie dumą właściciela.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry