Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Fotele biurowe, do laboratorium i warsztatu – jakie wybrać?

Fotele biurowe
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Wybór odpowiedniego fotela do biura, laboratorium czy warsztatu to poważna sprawa. Dobrze dobrany fotel sprzyja wydajności i efektywności podczas wielogodzinnej pracy. Gwarantuje odpowiedni poziom komfortu i sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy, co wpływa na niski poziom zmęczenia i lepszy stan zdrowia pracowników. Jak zatem wybrać odpowiedni fotel?

Dobierając fotel pracowniczy, należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Co więcej, kryteria te różnią się w zależności od przeznaczenia fotela oraz warunków panujących w miejscu pracy. Kupując fotel, warto przyjrzeć się bliżej miejscu, w którym będzie on użytkowany oraz specyfice stanowiska. Zakup odpowiedniego modelu sprawi, że korzystający z niego pracownicy będą pracować w optymalnych warunkach, co przełoży się na redukcję zmęczenia i wzrost wydajności.

Dobry fotel warsztatowy, laboratoryjny czy biurowy to także większe bezpieczeństwo i mniej kontuzji ograniczających zdolność pracownika do wykonywania obowiązków. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Fotele warsztatowe, laboratoryjne i biurowe różnią się budową, wykończeniem i funkcjonalnością. Szukając fotela, warto skorzystać z oferty firmy specjalizującej się w dystrybucji wyposażenia dla polskiego przemysłu. Ciekawe propozycje foteli biurowych, warsztatowych i do laboratorium oferuje na przykład sklep Inter-Technik.

Fotele biurowe obrotowe

Fotele biurowe wydają się nie kryć żadnych tajemnic – to element wyposażenia, który wszystkim jest doskonale znany, przez co często nie poświęca się mu wiele uwagi. Istnieje jednak kilka elementów, którym warto przyjrzeć się przed zakupem. Wszyscy są zgodni co do tego, że fotel biurowy musi się dobrze prezentować. Reprezentacyjny wygląd to oczywiście wielka zaleta, ale poza tym trzeba zadbać także o to, żeby dało się na nim wygodnie i wydajnie pracować. 

Fotele biurowe powinny umożliwiać wygodną pracę, zwłaszcza że zazwyczaj pracownicy spędzają w nich wiele godzin w ciągu dnia. Dlatego ich konstrukcja musi odciążać układ mięśniowo-szkieletowy. Mając to na uwadze, warto inwestować w dobre fotele biurowe wyposażone w obrotową podstawę na kółkach, która ułatwia zajmowanie odpowiedniej pozycji, jej korygowanie i wykonywanie szeregu czynności pomocniczych.

Warto zadbać również o to, aby fotel biurowy obrotowy posiadał odpowiednie kółka. Muszą być dostosowane do rodzaju posadzki. Wygodne podłokietniki oraz mechanizm tilt z blokadą pozycji do pracy także ułatwią pracę i sprawią, że użytkownikowi będzie wygodniej. Dzięki nim co jakiś czas można zmienić pozycję, co sprzyja relaksowi w trakcie wielogodzinnej pracy.

Fotele laboratoryjne

Nieco inaczej prezentują się typowe fotele laboratoryjne. Specyfika pracy w laboratorium wymaga dostosowania fotela do dynamiki realizowanych czynności oraz specyficznych warunków pracy. Fotele laboratoryjne są zazwyczaj wyposażone w mniejsze siedziska i krótsze oparcia, które ułatwiają szybkie zajęcie pozycji na stanowisku pracy lub jego opuszczanie. 

W wielu przypadkach laborant często opuszcza stanowisko pracy, by zaraz wrócić lub zająć kolejne – także tylko na chwilę. Zadanie to ułatwią fotele laboratoryjne z platformą obrotową i małym siedziskiem. Od specyfiki pracy w danym laboratorium zależy, czy lepiej sprawdzą się laboratoryjne fotele z kółkami, czy na stabilnych nóżkach.

Laboranci doceniają stabilne podnóżki i oparcia, które ułatwiają przyjęcie i utrzymanie odpowiedniej pozycji podczas wykonywania precyzyjnych operacji. Warto również zwrócić uwagę na wykończenie fotela laboratoryjnego. Tworzywo i lakierowane drewno sprzyjają utrzymaniu czystości, co jest jednym w ważniejszych warunków w wielu laboratoriach.

Fotele warsztatowe

Fotele warsztatowe mają wiele wspólnego z laboratoryjnymi. Dobre fotele warsztatowe charakteryzują się solidną konstrukcją i trwałym wykończeniem z tworzywa, które łatwo jest utrzymać w czystości. Niektóre modele foteli warsztatowych wykończone są estetycznie wyglądającą tkaniną. 

Można wybierać spośród foteli warsztatowych z podłokietnikami lub bez nich. Sporym zainteresowaniem w warsztatach i laboratoriach cieszą się również proste krzesła czy taborety warsztatowe. Modele tego typu są wyposażone w obrotową podstawę na stabilnych nóżkach oraz niewielkie siedzisko bez oparcia. 

Szukając fotela do pracy, warto zajrzeć na stronę firmy Inter-Technik, która jest dystrybutorem wyposażenia do zakładów pracy. W ofercie dostępnych jest wiele różnego rodzaju foteli biurowych obrotowych, a także laboratoryjnych i warsztatowych, które zostały opracowane pod kątem specyfiki różnych stanowisk pracy. To sklep, w którym każdy przedsiębiorca i pracownik może znaleźć odpowiedni fotel, idealnie dopasowany do konkretnego stanowiska.

Po więcej inspiracji odwiedź: www.inter-technik.pl