© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ekologiczne torby papierowe - niezastąpione w każdej branży

ekologiczne torby papierowe
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Ludzie coraz częściej sięgają po torby ekologiczne zamiast zwykłych foliówek m.in. gdy wybierają się na zakupy. Powodem tego jest nieustanny wzrost popularności trendu bycia "eko" - czyli korzystanie z produktów przyjaznych środowisku. Ze względu na rosnący popyt na tego typu opakowania, na rynku pojawia się coraz więcej producentów oferujących ekologiczne modele. Jaki jest fenomen wielorazowych torb?

Papierowa torba eko

Torby ekologiczne wykonane z papieru są najczęściej wykorzystywane do dostawy zakupów np. odzieżowych lub spożywczych, czy też jako ozdobne opakowanie na prezent. Wielorazówka nadaje się do recyklingu, lecz aby była wytrzymała, musi być wykonana w 100% z surowców naturalnych.

Zalety, które posiada torba papierowa

Do zalet korzystania z papierowych torb przede wszystkim zaliczyć trzeba możliwość ich wielokrotnego użycia. Mimo tego, że są wykonane z papieru, co pozornie może wydawać się nietrwałe, eko reklamówki są całkiem solidne. Wysoka gramatura tworzywa sprawia, że torba ekologiczna pozwala przenosić ciężkie przedmioty bez obawy o zerwanie.

Wielorazowe torby papierowe to opakowania przyjazne dla środowiska, które podlegają recyklingowi i łatwo poddają się utylizacji. Wybór takiej alternatywy przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczeń spowodowanych używaniem plastikowych reklamówek. W taki sposób można również zaoszczędzić pieniądze - nie trzeba wydawać codziennie gotówki na nową torbę.

Plusem jest również to, że na papierowych opakowaniach łatwo można wykonać dowolny nadruk. Zdjęcia, logo firmy lub kolorowy wzór pozytywnie wpływają na rozpoznawalność danej marki oraz są doskonałym narzędziem marketingu i nośnikiem treści reklamy.

Torba papierowa ma bez wątpienia wiele zastosowań. Oprócz noszenia w niej zakupów, wykorzystać ją można do przechowywania różnych gadżetów w szufladach. Dodatkowo korzystne jest to, że ekologiczne torby papierowe znakomicie radzą sobie w przechowywaniu żywności tj. pieczywo, owoce, warzywa itp.

papierowa torba na prezent

Torba eko - minusy używania

Uwzględniając specyfikację wielorazowej torby papierowej trzeba być świadomym tego, że nie będzie najlepszą możliwością do przenoszenia bardzo ciężkich przedmiotów. Z uwagi na wertykalne rozłożenie produktów, położenie piętrowe może uszkodzić towar. Mimo wysokiej gramatury nieumiejętne pakowanie sprawi, że ciężkie zakupy będą w stanie zniszczyć papierową wielorazówkę.

Z czego są wykonane ekologiczne torby?

Nieszkodliwe dla środowiska reklamówki to nie tylko te papierowe. Materiałowe torby również cechują się długą żywotnością. Warto zatem wiedzieć, z czego są stworzone w pełni naturalne eko-torby:

  • ➤ Juta - to materiał niezwykle odporny na rozciąganie i uszkodzenia. Tkania jest bardzo delikatna i wymaga delikatnego prania, w związku z tym bardzo rzadko spotyka się jutową torbę z nadrukiem.
  • ➤ Bawełna i len - torba bawełniana jest globalnie rozpowszechniona na ekologicznym rynku ze względu na jej wytrzymałość. Dzięki szerokiej ofercie dostępnych kolorów i motywów torby bawełniane są zdecydowanie najczęstszą alternatywą wybieraną przez klientów.
  • ➤ Włókna roślinne - reklamówki wielorazowe wykonane z takich włókien jak bambus czy kukurydza są niezwykle trwałe i zapewniają "oddychanie materiału". Jednak bardzo trudno pozbyć się z nich zapachów, zatem trzeba uważać, aby taka torba nie nasiąkła mocnymi aromatami.

ekologiczne torby

W jakiej branży idealnie sprawdzą się torby papierowe?

Ekologiczne reklamówki z dnia na dzień wypierają swoje plastikowe odpowiedniki, co pozytywnie wpływa na planetę. Marki bardzo często rezygnują z foliówek na rzecz toreb papierowych. W niektórych działalnościach tego rodzaju opakowania są nie tylko cenione, lecz także niezbędne:

  • → Gastronomia - torby papierowe są rekomendowane biznesom gastronomicznym, które serwują zdrową żywność.
  • → Dział beauty - ekologia i naturalność to trendy reprezentowane przez salony fryzjerskie, gabinety kosmetyczne oraz drogerie. Klienci tej branży coraz chętniej sięgają po ekologiczne produkty, które zapakowane w papierowe opakowania, w dużym stopniu wzmacniają zamysł marki.
  • → Sklep spożywczy - udostępniając klientom torby ekologiczne, właściciele działalności podejmują kampanię marketingową, co pozytywnie wpłynie na renomę sklepu. Co więcej, żywność zapakowana w papierowe opakowania dłużej zachowują świeżość.
  • → Sklepu odzieżowe i obuwnicze - przeważnie każda marka stosuje torby papierowe do pakowania produktów. Ekologiczne wielorazówki są idealnym nośnikiem reklamy firmy, a także cechują się naprawdę dużą pojemnością.
  • → Księgarnia - kupując książkę, klient oczekuje na stosowne zapakowanie produktu. Papier w tym celu sprawdzi się idealnie. Ekologiczna torba z księgarni promuje wizerunek przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto mieć ekologiczne torby?

Wybierając się na zakupy warto zabrać ze sobą ekologiczną torbę wielokrotnego użytku, która jest zdecydowanie bardziej wytrzymała niż jednorazowe foliówki. Oprócz tego, reklamówki eko zachwycają wizerunkiem, ponieważ większość z nich posiada kolorowe wzory, śmieszne teksty lub personalizowane motywy. Decydując się na korzystanie z toreb papierowych, klient może przyczynić się do poprawy jakości środowiska. W przeciwieństwie do reklamówek plastikowych, papierowe odpowiedniki są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Eleganckie torby idealnie komponują się również do wielu stylizacji i nie narażają na modowy zgrzyt.

Podsumowanie

Torby papierowe zdecydowanie lepiej sprawdzą się w trakcie codziennych zakupów. Oprócz nietuzinkowego wyglądu, posiadają również ogrom zalet, które tylko pogłębiają chęć użytkowania. Decydując się na korzystanie ekologicznych wielorazówek, jesteśmy w stanie zaoszczędzić na ciągłym wydawaniu pieniędzy w celu kupienia jednorazowych siatek. Chcąc dbać o Ziemię i żyć ekologicznie, należy wyeliminować plastik z życia codziennego i posługiwać się ekologicznymi torbami!

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry