Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kalendarze książkowe - sprawdź zastosowanie w obecnym biznesie

Kalendarze książkowe
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Mogłoby się wydawać, że w dobie wszechobecnej cyfryzacji, kalendarze drukowane są zbędne. Nic bardziej mylnego! Technika bywa zawodna, a utrata ważnych danych biznesowych może Cię drogo kosztować. Co więcej, bywają sytuacje, kiedy nie ma możliwości skorzystania ze smartfona lub tableta albo zrobienie odręcznej notatki jest po prostu szybsze. Jak zatem wybrać kalendarz idealny? Poniżej znajdziesz kilka pomocnych wskazówek.

Określ swoje potrzeby biznesowe 

Kalendarze książkowe pozwalają na doskonałą organizację biznesowego dnia, o ile wiesz czego potrzebujesz. Wszystko zależy od tego, jaki biznes prowadzisz i jakie czynności są kluczowe dla powodzenia Twojej działalności. To pozwoli Ci wybrać optymalny układ stron, a także ich ilość. Jeżeli często uczestniczysz w spotkaniach i szkoleniach, warto aby Twój kalendarz zawierał miejsce na agendę. Gdy Twoja praca wymaga w dużej mierze kreatywnego myślenia, docenisz kalendarze książkowe z dużą ilością wykropkowanych stron, na których możesz do woli projektować i rysować. Terminarz może również zawierać sekcję dedykowaną do planowania budżetu z podziałem na odpowiednie tabele. 

Wybierz kalendarz skrojony na miarę 

Jeżeli lubisz wszystko dokładnie zaplanować i zapisać, kalendarz książkowy a4 ( https://www.polskiekalendarze.pl/k,ksiazkowe-a4,195 ) będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Taki kalendarz możesz trzymać w biurku lub nosić w torbie wraz z laptopem. Dzięki temu w razie awarii sieci lub samego laptopa, Twoje najważniejsze notatki i kontakty będą nadal pod ręką. Zaoszczędzi Ci to wiele stresów i nieprzyjemności. Nie bez znaczenia jest też sam komfort psychiczny, że istotne dane nie znikną nagle gdzieś w przestrzeni wirtualnej. 

Drugim bardzo popularnym formatem, w którym są dostępne terminarze biznesowe jest kalendarz książkowy a5 ( https://www.polskiekalendarze.pl/k,ksiazkowe-a5,196 ). Taki kalendarz bez problemu zmieści się w damskiej torebce lub aktówce. Jest to bardzo podręczny format, wygodny w użyciu i przeznaczony dla tych, którzy lubią poręczne przedmioty. 

Zwróć także uwagę na materiały, z których są wykonane kalendarze książkowe. Wielu producentów wykorzystuje obecnie surowce wtórne lub naturalne, aby nie przyczyniać się do degradacji środowiska naturalnego. Nie bez znaczenia jest jakość samego terminarza. Ma on Ci przecież posłużyć przez cały rok, dlatego powinien być solidny. Papier oraz okładka powinny być wytrzymałe na wielokrotne kartkowanie, otwieranie, zamykanie, wrzucanie do torby, czy szuflady w biurku. 

Kiedy sam datownik, to nie wszystko 

Nie od dziś wiadomo, że sama data z linijką na tekst obok, to dla większości z nas zdecydowanie za mało. Kalendarze książkowe to także swego rodzaju dzienniki, pamiętniki i organizery na drobiazgi. Dlatego często na wewnętrznych stronach okładek znajdują się kieszonki, w których można schować wizytówki, ulotki informacyjne z konferencji biznesowych czy po prostu własne notatki, paragony i faktury. 

Warto zwracać uwagę również na jakość papieru, ponieważ pozwoli to uniknąć przebijania tekstu na drugą stronę kartki. Możesz wtedy bez obaw używać ulubionych markerów i innych tego typu zakreślaczy. 

Kalendarze książkowe a budowanie marki 

Jeżeli prowadzisz własny biznes, zapewne wiesz jak ważne jest budowanie wizerunku biznesowego. Możesz do tego wykorzystać przede wszystkim praktyczne gadżety, które wręczysz klientom podczas spotkań biznesowych lub jako dodatek do produktu lub usługi. Kalendarze książkowe to doskonały wybór na tego typu gadżet. Zadbaj o dobrą jakość tego gadżetu, ponieważ będzie on świadczył o Tobie i Twojej działalności. Kalendarz możesz wzbogacić o zakładki lub wklejki dotyczące bezpośrednio Twoich produktów lub usług. 

Biznesowe kalendarze książkowe docenią także Twoi pracownicy. Nie tylko będą one służyły identyfikacji marki, ale ułatwią codzienną pracę. Kalendarze dla pracowników można wzbogacić o dodatkowe strony z opisem misji i celów firmy, jak również zajrzeć tam informacje praktyczne, np. co zrobić, gdy dojdzie do wypadku przy pracy. 

Wybór kalendarzy książkowych na rynku jest ogromny i łatwo się pogubić. Dlatego tak ważne jest określenie swoich celów i potrzeb biznesowych. To pozwoli wybrać terminarz, który nie będzie zbędnym gadżetem, ale przydatnym narzędziem w prowadzeniu biznesu.