Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


HP Envy 4520 - jak wybrać tusz i jak dbać o drukarkę?

wymiana tuszu w drukarce
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Druk to jeden z przełomowych wynalazków w historii ludzkości. Dzięki niemu doszło do rozpowszechnienia dzieł literackich, powstały media pisane, takie jak gazety czy magazyny, ale też pozwoliło to na obniżenie cen ich wytwarzania, a co za tym idzie - do znacznego zwiększenia ich dostępności. Bezpośrednim następstwem tej sytuacji stała się z kolei bardzo dynamiczna popularyzacja nauki czytania i pisania, dzięki czemu ludzkość mogła bardzo rozwinąć się w różnych dziedzinach.

Dziś drukarki obecne są niemal wszędzie - w sklepach, w przedsiębiorstwach, w szkołach, w domach i w rozmaitych instytucjach. Służą nam do drukowania dokumentów, pism, obrazów i różnego rodzaju treści z plików cyfrowych. Te niesamowite urządzenia znacznie ułatwiają nam funkcjonowanie. Wystarczy wyobrazić sobie chociażby sytuację, w której chcemy nabyć samochód i potrzebna jest umowa kupna-sprzedaży, a ręczne sporządzenie takiego dokumentu trwałoby bardzo długo i byłoby sporym problemem zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego, tym bardziej że muszą istnieć dwie identycznie brzmiące kopie - po jednej dla każdej ze stron. Pomocnym narzędziem są drukarki, ponieważ dzięki nim takie dokumenty będą gotowe do podpisania dosłownie w kilka sekund.

Na rynku mamy obecnie wielu producentów urządzeń drukujących. Wśród nich znajduje się legendarna marka Hewlett-Packard, która od lat dostarcza rozwiązania z zakresu drukowania klientom biznesowym oraz osobom prywatnym. W szerokiej gamie produktów tego producenta można zauważyć wyróżniające się urządzenia - takie jak właśnie HP Envy 4520, doskonale nadające się do zastosowań domowych, ale radzących sobie również w niewielkiej firmie, w której rzadko się coś drukuje.

Drukarka HP Envy 4520 - urządzenie na miarę Twoich potrzeb

Wyjątkowe urządzenie, jakim bez wątpienia jest drukarka atramentowa HP Envy 4520 od razu rzuca się w oczy ze względu na swój niezwykle elegancki, minimalistyczny design. Z przodu wita nas piękny panel, na którego środku umieszczony został czytelny wyświetlacz monochromatyczny LCD, zdecydowanie ułatwiający konfigurację i pracę z urządzeniem. Ekran jest dotykowy jest intuicyjny, ponieważ wszystkie funkcje są wyraźnie zaznaczone i opisane. Zaraz obok niego po lewej stronie znajdują się dwa dotykowe przyciski - jeden służący do powrotu do menu głównego, natomiast drugi to standardowe “wstecz”, cofające nas o jedno menu w górę. Po prawej zaś widnieje kontrolka łączności bezprzewodowej, w której sprzęt został wyposażony - oznacza to, że możemy drukować swoje pliki na odległość, nie będąc nawet w tym samym pomieszczeniu co urządzenie. Po lewej stronie od ekranu znajduje się włącznik, a po prawej, w podobnej pozycji nazwa i model urządzenia.

Jest to sprzęt wielofunkcyjny, oferuje on zatem druk w czerni i w kolorze, skanowanie oraz funkcję ksero. Model ten zasilany jest za pomocą kartridży napełnionych tuszem, a więc jest to urządzenie atramentowe. Rozdzielczość skanera wynosi 1200x1200 dpi, a prędkość wydruku to 9 stron na minutę w czerni oraz 6 stron na minutę w kolorze.

HP Envy 4520 - jakie tusze będą odpowiednie?

W przypadku drukarki HP Envy 4520, tusze, w które powinna być ona wyposażona, noszą oznaczenia HP 302, zarówno dla koloru, jak i czerni. Dostępne są również tusze o zwiększonej pojemności o oznaczeniu HP 302 XL. Na rynku można spotkać również zamienniki do HP Envy 4520, jednak podczas ich wybierania należy zwrócić uwagę na producenta oraz jakość.

Konserwacja drukarki HP Envy 4520

W drukarce HP Envy 4520 wymiana tuszu nie jest skomplikowanym procesem. Aby tego dokonać, należy uruchomić drukarkę, otworzyć górną klapę, zyskując tym samym dostęp do kartridży, odbezpieczyć klamry bezpieczeństwa, które trzymają kartridż w miejscu (po odblokowaniu powinien on samoczynnie wyskoczyć), następnie umieścić nowy kartridż na odpowiednim miejscu, zdejmując uprzednio wszystkie taśmy zabezpieczające. Gotowe - twoja drukarka znów może wykonywać swoją pracę. Jeśli chcesz jeszcze bardziej o nią zadbać, aby służyła Ci jak najdłużej, postaraj się usuwać z niej oraz jej okolic wszystkie zabrudzenia oraz kurz. Od czasu do czasu przedmuchaj też jej wnętrze z użyciem sprężonego powietrza i co najważniejsze - nie zostawiaj jej zbyt długo w stanie bezczynności - tusze w drukarkach atramentowych mogą bowiem zaschnąć, uniemożliwiając wykonanie wydruku.