© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jaki prezent wybrać dla kilkuletniego dziecka?

prezent dla dziecka
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Wręczanie prezentów dzieciom nasuwa pozytywne skojarzenia. Niecierpliwe oczekiwanie, chwila niepewności i późniejsza nieskrywana radość w oczach malucha są nieocenionym przeżyciem. Czym warto się kierować przy wyborze prezentu dla dziecka? Jakie upominki trafią w gust malucha? Przedstawiamy kilka propozycji na podarunek.

Co warto wiedzieć przed zakupem upominku?

Podejmując decyzję o prezencie, należy przede wszystkim zastanowić się, co lubi nasza pociecha i w jaki sposób chętnie spędza czas. Być może jest to układanie klocków, malowanie farbami albo zabawa lalkami czy samochodami. Warto zastanowić się, czy dziecko woli zajęcia plastyczne, czy raczej potrzebuje więcej ruchu. Znając preferencje malucha, łatwiej będzie trafić w gust malucha.  

Zabawki edukacyjne

Pomysłem na prezent, który z pewnością należy wziąć pod uwagę, są zabawki edukacyjne. Dzięki nim dziecko ćwiczy koncentrację, a także rozwija kreatywność i logiczne myślenie. Dobrym rozwiązaniem okaże się tablica edukacyjna, która rozbudza ciekawość malucha. Można przemyśleć zakup tzw. gry memory rozwijającej pamięć dziecka albo kolorowych książeczek z bajkami, które warto czytać maluchowi do snu.

Pluszaki

Która osoba nie posiada wspomnień swojego ulubionego misia lub królika? Pluszak staje się często nieodłącznym towarzyszem dziecka, bez którego maluch nie potrafi się obejść. Warto zatem przemyśleć zakup pluszaka przedstawiającego zwierzątko lub bohatera kreskówek, które lubi dziecko.

Zestawy kreatywne

Duże znaczenie w rozwoju malucha mają zajęcia manualne. Przedmioty do kreatywnej zabawy cieszą się ostatnio sporą popularnością. Ciastolina, kolorowe stempelki, piasek kinetyczny, kolorowanki wodne – wybór zestawów kreatywnych jest ogromny.

Zabawki muzyczne

Interesującym pomysłem na prezent dla dziecka okażą się zabawki muzyczne. Dziecięce instrumenty stymulują zmysł słuchu i przynoszą wiele radości. Tamburyn, cymbałki czy mała gitara to tylko nieliczne z dostępnych na rynku zabawek muzycznych.

Zestawy tematyczne

Które dziecko nie próbuje naśladować mamy lub taty? Maluch pragnie wykonywać te same czynności, co rodzic, dlatego doskonałym upominkiem okażą się tematyczne zestawy przeznaczone na przykład do gotowania czy majsterkowania - więcej na ten temat tu. Również zabawki przedstawiające atrybuty znanych zawodów z pewnością zaintrygują malucha. Zestaw dentystyczny, lekarski lub policyjny sprawi smykowi wiele radości.

Wybierając prezent dla kilkuletniego dziecka, należy się kierować jego zainteresowaniami. Jednocześnie warto postawić na zabawki, które nie tylko będą atrakcyjne wizualnie, ale również wpłyną na pozytywny rozwój pociechy.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry