© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Meble skandynawskie w nowoczesnym biurze

Meble skandynawskie
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

Nowoczesne biura najczęściej projektowane są w stylu skandynawskim na podstawie naturalnych materiałów, jasnych kolorów, wysokiej funkcjonalności, ale i wysokiej jakości materiałów odpornych na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne.

Choć staramy się nie łączyć życia prywatnego z pracą zawodową, to pracodawcy coraz częściej próbują stworzyć pracownikom jak najlepsze warunki do pracy i zbudować w niej rodzinną atmosferę. Tworzone są specjalne strefy wypoczynku oraz udogodnienia, które sprawią, że pracownik przychodzi do pracy o wiele chętniej i jest w niej bardziej efektywny. Wszystkie te starania wpływają pozytywnie zarówno na atmosferę, relacje pracownicze jak i na wyższe wyniki osiągane przez firmę.

Kolejnym krokiem w stronę tworzenia bardziej przyjaznych miejsc zarówno dla pracowników, kierownictwa, ale również dla osób korzystających z usług oferowanych przez firmy jest bardziej świadoma jak i profesjonalna aranżacja przestrzeni biurowych. Miejsca te zaczęły być bardziej otwarte z lepszym dostępem do światła naturalnego, ale i przede wszystkim funkcjonalniej umeblowane. Przestały być zagraconymi przestrzeniami z nastawieniem na zmieszczenie jak największej ilości pracowników oraz biurek na małej przestrzeni. Najważniejszą kwestią jest, by wszystkie meble w pomieszczeniu tworzyły harmonijną całość. Zarówno szafki, biurka, jak i konsole lub dostawki stworzone w stylu loftowym najczęściej są wykonane w podobnej kolorystyce (drewna), dlatego nawet jeśli dopiero z czasem zaczniemy dodawać kolejne elementy wyposażenia, powinny one do siebie doskonale pasować i nie burzyć ładu oraz jednolitości stylu.

biurka skandynawskie

W przypadku skandynawskich biurek liczyć możemy na ich łatwą ustawność nie tylko w pomieszczeniu, ale również i na ich blacie. Dzięki swojej prostej formie dają bardzo duże możliwości jeśli chodzi o ustawienie na nich komputera, urządzeń peryferyjnych, ale i zorganizowanie przestrzeni dla interesantów lub strefy do pracy wykonywanej manualnie. Tu sprawdzą się biurka narożne, które wykonane w tym stylu nadal wizualnie są bardzo lekkie, a ich funkcjonalność jest zdecydowanie większa. Biurka w stylu loftowym często posiadają osobne kontenery z szufladami, co wpływa na ich praktyczność. Dzięki takiemu zastosowaniu zwiększa się komfort czasu spędzanego w pozycji siedzącej przy biurku. Fotel możemy łatwiej ustawić i dosunąć na odpowiednią odległość. Podłokietniki nie będą blokowane przez odgórnie zamontowane szuflady czy półki, które utrudniają utrzymanie ergonomicznej, czyli prawidłowej postawy.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry