© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym są rekolekcje Oddanie33 ?

rekolekcje Oddanie33
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

Dla wielu osób wiara odgrywa bardzo ważną rolę w życiu, stanowi pewnego rodzaju ostoję, wsparcie w trudnych momentach. Modlić można się wszędzie, w samotności, we wspólnocie, w kościele oraz w domu – tak naprawdę możliwości jest wiele. Niezbędne jest wówczas pełne skupienie, ważne jest to, aby nie skupiać się na samych prośbach. Zazwyczaj jest również za co podziękować Bogu i Maryi oraz swoim patronom. Bardzo ważnym wydarzeniem dla każdego chrześcijanina jest uczestnictwo w rekolekcjach przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocnymi.

Czy są rekolekcje Oddanie33?

Standardowe rekolekcje trwają 3 dni, dwa ostatnie są najczęściej dniami pokuty, można wówczas przystąpić do sakramentu pojednania, czyli spowiedzi. Szczególną formą rozważań są rekolekcje Oddanie33, które rozpoczynają się 29 listopada, a kończą 31 grudnia, podczas nich każdy uczestnik oddaje się w ręce Matki Bożej, a za Jej pośrednictwem również Jezusowi. Taka forma rozważań była popierana przez papieży panujących w XX wieku. W trakcie wydarzenia wierzący odczuwają niezwykłą i trudną do opisania słowami bliskość Jezusa i Maryi. Matka Chrystusa jest dla wszystkich miłosierna i stara się o nawrócenie każdej błądzącej osoby, ma w sobie ogromne pokłady zrozumienia. Uczestnictwo w rekolekcjach Oddanie33 daje uczestnikom wiele dobrego, w tym łaski i błogosławieństwa w najważniejszych sprawach. Podczas rozważań można zrozumieć istotę aktu oddania się pod opiekę Matki Bożej, dla wielu stanowi to początek nowego życia. Warto ponadto pamiętać o tym, że Bóg obiecał Maryi zwycięstwo dobra nad złem, a w dzisiejszych czasach znacznie łatwiej w to zwątpić. Każdy potrzebuje wsparcia Maryi, choć nie zawsze można konkretnie nazwać to właśnie pragnienie, liczy się także ochrona, miłość i wsparcie. Umiejętność odróżniania dobra od zła to bardzo trudna sztuka, ale każdy z powodzeniem może się tego nauczyć.

Oddanie33

Oddanie33 – czy warto w nich uczestniczyć?

Objawienia fatimskie stanowią jedną z największych tajemnic w chrześcijaństwie, jak się okazuje uczestnictwo w rekolekcjach Oddanie33 ma z nimi wiele wspólnego. Doskonale ukazuje to, że Matka Boża docenia modlitwy każdego, w tym dzieci. Odkrywanie tajemnic świętych, pewnej i krótkiej drogi do nieba stanowi największe wyzwanie dla każdego katolika. Matka Jezusa wycierpiała wiele, ale nigdy nie zwątpiła w słuszność postępowania Boga, zaufała bez reszty. Tego samego oczekuje od wiernych, aby nigdy, nawet przez chwilę nie przestali wierzyć, że wszystko ma ukryty sens. O rekolekcjach Oddanie33 mówi się bardzo dużo, każdy kto na nie uczęszczał potwierdza, że trafiły do samego wnętrza. Co ciekawe z nauk można korzystać za pośrednictwem specjalnie utworzonej strony internetowej, na samym jej początku można zapoznać się z wprowadzeniem do rozważań. W następnych krokach do wyboru pozostaje pięć form uczestnictwa w rozważaniach. Istnieje możliwość odsłuchania medytacji dnia oraz poświęcenia kilkunastu minut na pełną skupienia modlitwę. Warto pamiętać, że w każdej chwili można skontaktować się mailowo z inicjatorami rekolekcji.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry