© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pióro dla pierwszoklasisty – jak wybrać?

Pióro dla pierwszoklasisty
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

Wybór odpowiedniego pióra zaważy nad tym, czy Wasz siedmiolatek będzie chętnie nim pisał, czy też sama czynność pisania stanie się dla Was i niego codzienną udręką lub karą. By druga wersja nigdy się nie ziściła, warto na znalezienie idealnego pióra dla dziecka poświęcić kilka chwil. Porządny research ofert producentów z pewnością pomoże Wam wybrać najlepszy model. W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości i razem z Wami wybrać najlepsze pióro dla pierwszoklasisty. Jesteście ciekawi naszych propozycji? Koniecznie czytajcie dalej!

Pisanie to dla dziecka wyzwanie

Przypomnijcie sobie moment, kiedy ostatnio mieliście w ręce długopis bądź pióro, przed Wami leżał zeszyt w wąskie linie, a Wy musieliście kaligraficznym pismem kreślić idealnie proste litery, duże okrągłe brzuszki literek B i dziwne zawijasy litery H. Pamiętacie? Jeśli tak to doskonale wiecie, że łatwo nie było. Z tego powodu tym bardziej powinniście zrozumieć, że nauka pisania to trudne i wymagające dla dziecka zadanie. Wybierając odpowiednio lekkie i wygodnie leżące w dłoni pióro dla pierwszoklasisty – z pewnością ułatwimy mu zadanie.

Pióro wielkiej wagi

Pisanie to dla dziecka naprawdę spory wysiłek fizyczny. Nieprzyzwyczajone do niego malutkie dłonie, wykonują ogromną pracę mięśni i bardzo męczą się podczas nauki literek. By zmęczenie ograniczyć do absolutnego minimum, warto zaopatrzyć pociechę w lekkie, wygodne i dobrze leżące w ręce pióro dla pierwszoklasisty. Pamiętajmy, że to na barkach nas – rodziców spoczywa wspieranie dziecka i ułatwianie mu czynności, które można ułatwić.

Jakie cechy posiada najlepsze pióro dla pierwszoklasisty

Dla dzieci, które dopiero wchodzą w świat pisania i zaczynają swoją szkolną przygodę, polecamy lekkie pióra. Świetnie sprawdzą się cienkie korpusy, które nie wypadają maluchom z dłoni i są wygodne. W przypadku dzieci polecamy wybierać pióro dla pierwszoklasisty ze stalówką zakończoną specyficzną, małą kuleczką. Pióra zakończone w szpic nie sprawdzą się u dzieci, które nie czują, jak mocno dociskają je do papieru. Taka stalówka jest bardzo wrażliwa, a wskutek zbyt mocnego nacisku mogłaby się rozwarstwiać.  

Pióro dla leworęcznych to nie wstyd

Wiele lat temu uważano, że leworęczność to dysfunkcja, a dzieci na siłę zmuszano do przestawienia się i korzystania z ręki prawej. W dzisiejszych czasach mamy świadomość, że nie jest ona defektem a cechą. Dokładanie taką samą jak kolor włosów. Jako że społeczeństwo zaakceptowało ten fakt, producenci wyszli naprzeciw wszystkim leworęcznym i zaczęli im proponować pióra dla leworęcznych. Rosnąca świadomość ludzi z pewnością się do tego przyczyniła.

Pióro dla pierwszoklasisty – polecane modele TOP5

Szukając pióra dla pierwszoklasisty, koniecznie weźcie pod uwagę takie modele, jak:

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry