© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Zakupy i sklepy
  • Jak prowadzić sklep online by zdobyć prestiż i cieszyć się renomą?

Jak prowadzić sklep online by zdobyć prestiż i cieszyć się renomą?

pudełko na zamówienie
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

Wolny rynek ma swoje zalety, ale trzeba przyznać, że utrzymanie działalności nie jest takie łatwe. Wolny rynek to wolna konkurencja- dla klientów to oczywiście bardzo dobrze, ale przedsiębiorcy niestety zmagają się z problemem jak utrzymać klientów, ale też zwiększyć swoje zasięgi. W dzisiejszym wpisie doradzimy wam jak prowadzić sklep online by cieszył się on renomą i prestiżem. Dzięki temu wy zdobędziecie klientów.

Reklama dźwignia handlu

Aby przyciągnąć klientów nie wystarczy tylko zaoferować dobre towary w korzystnej cenie, co oczywiście oznacza, że nie można windować cen. Jedna nim klienci się do was przekonają powinniście najpierw sprawić, że wasz sklep będzie rozpoznawalny. Tutaj macie dwie możliwości: możecie oczywiście zainwestować w reklamę na bilbordzie czy kampanie google ads, ale możecie także wybrać media społecznościowe, czyli założyć stronę fanpage. Na samym początku możecie wysyłać zaproszenia do jej polubienia, następnie organizować konkursy z upominkami. A gdy już wasza marka czy sklep będzie rozpoznawalny to czas podjąć działania, które sprawią, że sklep będzie cieszyć się renomą i uznaniem.

Dobra strona to podstawa

Jeżeli prowadzicie sklep online to wcale nie macie mniej pracy niż w przypadku prowadzenia sklepu stacjonarnego. Wynika to z faktu, że w przypadku sklepu stacjonarnego musicie dbać o wystrój, tak prowadząc sklep online musicie zadbać o "wystrój" swojego fanpaga i oczywiście strony internetowej. Nie wystarczą tylko intuicyjne rozwiązania. Otóż każdy element na stronie musi być dopracowany i to w każdym najmniejszym szczególe. Przede wszystkim podstawą są ciekawe opisy i dobre zdjęcia. Całość ma być atrakcyjna dla oczu i rzeczywiście przyciągać uwagę. Większość z nas jest wzrokowcami i właśnie dobre pierwsze wrażenia sprawia, że klient zostanie na stronie. Oferta także musi być atrakcyjna.

Pudełko na zamówienie ma duże znaczenie

Skoro reklama jest gotowa, strona pracuje i już macie pierwsze zamówienia to oznacza, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Jednak pamiętajcie też, że w przypadku prowadzenia sklepu online liczą się nawet małe detale i na pewno sposób wysyłki ma znaczenie. Nie wystarczy tylko zapakować np. odzieży w reklamówkę foliową, by następnie umieścić ją w kopercie bąbelkowej. Pomyślcie tylko, czy chcielibyście otrzymać taką przesyłkę? Cóż my na pewno już więcej nie wrócilibyśmy do takiego sklepu. Zatem pamiętajcie, że sam sposób pakowania się liczyć. Każdy towar powinien być zapakowany w dedykowane pudełko na zamówienie. Może na nim znajdować się logo waszej firmy czy nazwa sklepu. Pudełko można jeszcze przewiązać subtelną kokardką, a w środku umieścić karteczkę np. kto pakował paczkę i życzenia, aby dana odzież dobrze się nosiła. Pozornie takie małe elementy sprawiają, że wasze sklep staje się bardziej prestiżowy, a jego renoma rośnie, bo choć sprzedajcie produkty w cenach budżetowych to klientki mogą czuć się jakby robiły zakupy w butiku na francuskiej ulicy. Natomiast w przypadku mężczyzn, zamiast podziękowania za zakupy lepiej umieścić naklejki z logiem- dotyczy to sklepów choćby ze sportowymi czy casualowymi ubraniami. Cóż nie wiadomo z czego to wynika, ale mężczyźni lubią naklejki- pewnie wynika to z zamiłowania do detalingu samochodowego, albo z tego, że wielu mężczyzn ma w sobie coś z dziecka.

Rozwiązania ekologiczne się liczą

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że ekologia jest modna, ale też rozwiązania ekologiczne są niezbędne by móc prowadzić zrównoważony biznes. Jednocześnie coraz więcej osób jest świadomymi klientami, a to oznacza, że zwracają uwagę na ekologię. Dlatego każde pudełko na zamówienie czy nawet wypełnienie oraz naklejki powinny być wykonane z materiałów ekologicznych czy takich, które są z recyklingu. Również jeżeli chcecie nawiązać kontakty z kontrahentami z zagranicy to ekologiczne rozwiązania są koniecznością.

Małe rzeczy mogą dawać duże efekty, a nasze rady mogą sprawić, że wasza firma się rozwinie. Zatem warto się nimi zasugerować, a następnie wprowadzić je w życie. Pamiętajcie jeszcze, aby do każdego zlecenia podchodzić z maksymalnym zaangażowanie i zawsze przestrzegać terminów, bo punktualność jest ważna.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry