© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Środki ochrony osobistej – co to?

Środki ochrony osobistej
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

W ostatnim czasie dużo mówi się o środkach ochrony osobistej. To dość ogólne określenie, które do tej pory większości z nas kojarzyło się wyłącznie z zajęciami BHP lub wyposażeniem zakładów pracy i przemysłem. Postanowiliśmy więc przeanalizować, czym tak naprawdę są owe środki ochrony osobistej?

Rozwiejemy wątpliwości i wyjaśnimy, dlaczego wspomniane akcesoria są potrzebne w codziennym życiu, nie tylko w pracy, a także gdzie najlepiej je znaleźć.

Czym są środki ochrony osobistej?

Środki ochrony osobistej to nic innego jak:

  • Akcesoria mające chronić ręce, nogi, twarz, głowę lub oczy i uszy przed zagrożeniami różnego typu. Zagrożeniem może być upadek, dostanie się niepowołanych substancji do błon śluzowych czy na przykład bezpośredni kontakt ze żrącą substancją.
  • To sprzęt przeznaczony do indywidualnego użycia na przykład w zakładzie pracy. Ma zapewnić bezpieczeństwo i higienę.
  • Do środków ochrony osobistej należą więc rękawice, przyłbice, półmaski, kaski, czepki, obuwie ochronne i inne tego typu przedmioty.

Najczęściej spotykają się z nimi pracownicy zakładów pracy, w których jest się narażonym na kontakt z niebezpiecznymi substancjami. Kaski wykorzystują robotnicy, którzy mogą uszkodzić głowę podczas swojej ciężkiej fizycznej pracy. 

Z kolei rękawiczki foliowe są masowo wykorzystywane na przykład w branży spożywczej, gdzie ekspedient podaje albo pakuje klientowi produkty lub w branży kosmetycznej i fryzjerskiej. Pracownicy salonów piękności i fryzjerzy mają bezpośredni kontakt ze skórą klienta, a także farbami do włosów i innymi specyfikami.

Rękawiczki wykorzystujemy także jako klienci sklepów spożywczych, gdy wybieramy i pakujemy pieczywo lub warzywa i owoce. 

To oznacza, że środki ochrony osobistej otaczają nas ze wszystkich stron i każdy z nas realnie korzysta z ich zalet.

Jak używać środków ochrony osobistej?

Pandemia nauczyła nas, jak ważne jest utrzymywanie wysokiego poziomu higieny. Częste i bardzo dokładne mycie rąk to podstawa, o której nikt już nie zapomina. Do tego celu służą różnego rodzaju detergenty, takie jak mydła w kostce, płynie lub piance. 

Pamiętamy też o tym, aby dokładnie osuszać dłonie po umyciu. Powoli do historii przechodzą nawiewy do suszenia rąk, które często spotykaliśmy w galeriach handlowych czy restauracjach. Obecnie chętniej wykorzystujemy ręczniki papierowe, które zapewniają odpowiedni poziom higieny i bezpieczeństwo. 

Aby nie przenosić bakterii wirusów na dłoniach, zaczęliśmy zaopatrywać się w jednorazowe rękawiczki i maseczki na twarz, by zapobiec przenoszeniu się zarazków drogą kropelkową. 

Co równie ważne, pamiętajmy o tym, że środki ochrony osobistej służą do indywidualnego użytku. Niektóre z nich są też często jednorazowe. Dlatego używany w zakładzie pracy czepek lub kask powinien być wyłącznie Twój. Z kolei para rękawiczek lub maseczka używane na przykład w komunikacji publicznej powinny być regularnie dezynfekowane lub wymieniane na nowe.

Doszliśmy więc do momentu, w którym środki ochrony osobistej wyszły z zamkniętej strefy zakładów pracy i zadomowiły się w naszym codziennym życiu. 

Gdzie kupić środki ochrony osobistej?

Środki ochrony osobistej najlepiej kupować z profesjonalnych źródeł, w których otrzymamy najwyżej jakości akcesoria. Kupując je, idzie nam o zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszych pracowników, prawda? 

Środki ochrony osobistej oferuje na przykład sklep konektus.pl o szerokim asortymencie akcesoriów i detergentów. 

W ofercie tego sklepu internetowego znajdują się wspomniane środki, takie jak maski, rękawiczki, a także akcesoria do utrzymywania czystości, które przydadzą się w domu i zakładzie pracy. 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna jest dezynfekcja. Konektus również o to zadbał i oferuje nam liczne płyny do odkażania powierzchni. 

Okazuje się, że środki ochrony osobistej są stałym i niezwykle potrzebnym elementem naszej rzeczywistości. Na szczęście bez problemu uda nam się nabyć potrzebne akcesoria w sklepie internetowym z dostawą do domu.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry