Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak w kilku krokach przemienić mały sklepik w ekskluzywny butik?

hurtownia sukienek
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Gusta Polaków cięgle się zmieniają, no może chodzi raczej o Polki. Owszem nadal lubimy zakupy, ale jednak zamiast w dużych sklepach coraz bardziej preferujemy kupowanie w butikach. Dlatego też w dzisiejszym wpisie doradzimy Wam, jak w kilku krokach przemienić mały sklepik w ekskluzywny butik.

Dobra wystawa to podstawa  

Wystrój glamour

Czasami drobne zmiany przynoszą najlepsze efekty i nie inaczej jest teraz. Na pewno należy zająć się przygotowaniem wystawy. Tak naprawdę wystarczy tylko zastosować francuski szyk, by już osiągnąć właściwy efekt. Wszystkie elementy muszą być do siebie dopasowane tak, aby tworzyły harmonię, ale też miały w sobie nutę nonszalancji, tak charakterystyczną dla mody francuskiej. Na wystawie można umieścić dwa manekiny różniące się rozmiarem i każdy powinien przedstawić inny, lecz równie stylowy outfit. Pierwszy z nich choćby ten w rozmiarze XL może być ubrany w prostą sukienkę w literę A, do tego czółenka peep toe oraz kapelusz z dużym rondem. Z kolei drugi może mieć założony kombinezon z poszerzanymi nogawkami, które obecnie są tak modne. Do tego buty na platformie inspirowane modą lat 70-tych oraz stylowa apaszka. Taka wystawa nie tylko przyciąga uwagę, ale sprawia, że już wiadomo, że nie jest to tylko zwykły sklep, lecz butik podobny do tych, które znajdują się w paryskiej dzielnicy Rue du Faubourg St Honore, słynącej z ekskluzywnych butików.

Zadbaj o właściwe wyposażenie

Wbrew pozorom nie liczy się ilość towaru w sklepie, lecz jakość. Coraz większą popularnością cieszą się butiki, w których konfekcja jest mniejsza, lecz zdecydowanie bardziej wyselekcjonowana, stąd ma się pewność, że w sklepie znajdują się tylko najlepsze ubrania. Zamiast jeansów czy prostych bluzek lepiej sprzedawać kreacje wieczorowe, ale też ubrania formalne czy wyjściowe. Na pewno warto odwiedzić hurtownię sukienek, by zakupić proste, ołówkowe modele, ale także takie z żabotem czy plisowane oraz oczywiście długie suknie z charakterystycznym rozporkiem. Ale na wyposażeniu powinny znaleźć się talkowane marynarki, garnitury czy kombinezony oraz spodnie typu kuloty. Wszystkie ubrania powinny znajdować się na eleganckich wieszakach. Na półkach można umieścić jeszcze kilka modeli torebek czy par obuwia, które będą pasować do tych ubrań.

Wystrój glamour jest dobrym wyborem

Skoro już wiecie jak przygotować wystawę, ale też co sprzedawać, to czas przejść do kolejnego kroku, a więc zadbać o wystrój. Wystarczy nanieść kilka zmian i już efekty mogą być duże. Na pewno na ścianach może znaleźć się tapeta z ornamentem. Można również postawić na boazerię angielską. Całe wnętrze butiku powinno być oświetlone przez duży, kryształowy wazon wpisujący się w stylistykę glamour. Do tego przydadzą się też dodatki umieszczone na półkach. Dobrym wyborem są drewniane świeczniki. W całym pomieszczeniu powinien unosić się albo zapach wanilii, który jest elegancki, albo też zapach markowych perfum typu Chanel no 5, które są ponadczasowe, ale są też synonimem dobrego stylu i jeszcze lepszego gustu. Zadbajcie również o przymierzalnie. Na ścianie powinno znaleźć się lustro z dekoracyjną oprawę, z kolei sama zasłona także powinna być dekoracyjna. W środku nie może też zabraknąć wieszaków i pikowanej pufy.

Uprzejma obsługa nie wystarczy

Duże znaczenie ma obsługa, ale sama uprzejmość nie wystarczy, bo to powinien oferować każdy sklep, gdyż tego klienci oczekują także w dyskontach. Sprzedawca powinien być miły, ale też musi umieć doradzić, zatem znajomość ponadczasowych, klasycznych, ale i współczesnych trendów jest obowiązkowa. Dodatkowo sprzedawca jest wizytówką firmy, zatem wygląd także powinien być nienaganny, a strój zgodny z linią tematyczną sprzedawanych ubrań. Możecie też wprowadzić wariant obsługi z lampką wina czy szampana, dzięki temu każda klientka poczuje się jakby była w najlepszym francuskim butiku i owszem będzie w najlepszym butiku,  tyle że w polskim i Waszym.

Jeżeli zastosujecie się do naszych rad to szybko i niewielkim kosztem odmienicie swój sklep i sprawicie, że stanie się naprawdę świetnym i eleganckim butikiem. Pamiętajcie też, że odzież, którą sprzedajcie musi być najwyższej jakości i wyselekcjonowana.