© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy dobre krzesło biurowe musi być drogie?

krzesło biurowe
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Obecnie popyt na krzesła biurowe, najczęściej w stosunkowo niskim budżecie, niezmiennie się nie zmniejsza – wynika to z faktu, że wiele osób cały czas pracuje zdalnie, a wiele firm nie planuje powrotu do biur w pełnym wymiarze czasu, raczej decydując się na pracę w systemie hybrydowym. Oznacza to, że w wielu polskich domach i mieszkaniach będzie musiało znaleźć się miejsce na krzesło biurowe – czy jednak, aby było ono dobre, musi być drogie?

Różnice cenowe i różnice w jakości

Oglądając ofertę poszczególnych sklepów, widać, że różnice cenowe w przypadku foteli biurowych są ogromne. Najtańsze z nich potrafią kosztować mniej, niż 200 zł, nie będzie jednak problemem znalezienie naprawdę wiele modeli w cenie nawet kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Jak w tym gąszczu odnaleźć propozycje dopasowaną do swoich wymagań?

Czy dobre krzesło biurowe musi być drogie?

Zdecydowanie nie, chociaż nie można też ukrywać, że najdroższe i najbardziej zaawansowane modele będą w stanie zagwarantować jakość, wygodę czy technologię, których nie możemy oczekiwać od tańszych modeli. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet fotele w cenie 300, 400 czy 500 zł mogą okazać się znakomitym wsparciem w pracy zdalnej, o czym przekonują się Polacy od ponad roku – najczęściej do pracy zdalnej poszukują oni krzeseł biurowych w cenie nie większej, niż 500 zł, aby zbytnio nie nadwyrężać budżetu, zwłaszcza że ilość pracy zdalnej będzie raczej maleć (chociaż nie do stanu sprzed pandemii).

Jak wybrać dobre i niedrogie krzesło biurowe?

Wybierając tanie modele, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że niekoniecznie fotele, które wyglądają najlepiej, będą najlepszym rozwiązaniem. Często te najpiękniejsze to fotele wykonane ze skóry ekologicznej. Ma ona jednak naprawdę wiele minusów – poza tym, że szybko może tracić swój znakomity wygląd, nie będzie przepuszczała również powietrza, przez co wentylowanie pleców w miesiącach letnich będzie tutaj znacząco utrudnione. Należy też pamiętać, że niekoniecznie fotele, które wyglądają na najwygodniejsze, faktycznie takie są.

krzeslo biurowe

Alternatywą dla skóry ekologicznej jest membrana – nie wygląda imponująco, wygodnie czy na wytrzymałe, lecz to jedynie pozory. To rozwiązanie trwałe, wygodne w użytkowaniu a do tego będzie sprzyjać wentylowaniu pleców, co doceni się w lecie, zwłaszcza że na home office większości osób nie pozwoli sobie na klimatyzację.

Warto zwracać uwagę na mechanizm – o ile trudno będzie nam ocenić jego jakość, o tyle możliwości, które nam oferuje, jak najbardziej. Warto stawiać na takie krzesła biurowe, które umożliwiają „bujanie się” na fotelu, w zależności o siły nacisku, którą możemy samodzielnie regulować. Dodatkowo warto stawiać na możliwość blokowania oparcia w dowolnej pozycji, co też sprawi, że dobór tej idealnej będzie dla nas prostszy – na takie opcje można liczyć już w niedrogich fotelach, w cenie do 400-500 zł.

Oczywiście, odpowiednie krzesło biurowe powinno być ergonomiczne – oznacza to, że powinno mieć ono możliwość jak najlepszego dopasowania się do naszego ciała i jego wymagań. W praktyce będzie to więc nie tylko profilowane oparcie, ale również wszelakie opcje regulacji – od standardowej wysokości, przez regulację podłokietników i ich wysokości, zagłówka czy poduszki lędźwiowej. Im więcej opcji regulacji, tym lepiej, chociaż w praktyce jest to domena droższych modeli. W cenie do 400-500 zł można jednak trafić na wyjątki, a nawet w przypadku braku opcji regulacji, konieczne jest wybieranie modeli z podłokietnikami, a dodatkowo wskazana jest i poduszka lędźwiowa, i zagłówek, nawet w nieregulowanej wersji.

Gdzie szukać taniego krzesła biurowego, czyli oferta marki Halmar

Marka Halmar działa na polskim rynku od ponad 30 lat a w skład jej oferty wchodzą m.in. krzesła i fotele biurowe. Wszystkie one dostępne są u partnera niniejszego materiału, w sklepie E-krzeslo.com.pl.

Marka Halmar oferuje tanie fotele biurowe, których cena nie przekracza 300 zł, jednak w ich ofercie znajdziemy bardziej zaawansowane modele, w cenach wynoszących około 500-600 zł czy te wykonane z najwyższej jakości materiałów, które kosztują ponad 1000 zł. Każdy z modeli, ze względu na jakość swojego wykonania czy zaawansowanie techniczne, będzie bardzo atrakcyjną opcją w swoim przedziale cenowym.

Nawet najtańsze krzesła Halmar oferują dobrą jakość wykonania, wygodę czy podstawowe możliwości regulacji. Oczywiste jest, że całość będzie oferowała dość powszechne, standardowe i podstawowe rozwiązania, jednak już one idealnie sprawdzą się dla mniej wymagających użytkowników podczas pracy biurowej. Osoby bardziej wymagające powinny sprawdzić bardziej zaawansowane fotel, w cenie od 400 do 600 zł, które będą w stanie zaoferować wyższą jakość, wygodę, ale również więcej możliwości regulowania fotela, przez co są to rozwiązania bardziej ergonomiczne.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry