© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Zakupy i sklepy
  • Nowoczesne wykonanie i włoskie rzemieślnictwo - zegarki Meccaniche Veneziane

Nowoczesne wykonanie i włoskie rzemieślnictwo - zegarki Meccaniche Veneziane

Zegarki Meccaniche Veneziane
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

Meccaniche Veneziane to firma tworząca klasyczne zegarki, w weneckim stylu. Dba o każdy detal, nadając wyjątkowości swoim produktom, do których wyrobu wykorzystuje unikalne elementy. Najlepsze skóry z Toskanii, wykończenie z oksydowanej stali, oraz satyny, a przede wszystkim kunszt i nowoczesny design. Wszytko to sprawia, że ich zegarki wykonane są z najwyższej jakości materiałów, a my, mamy pewność luksusowego i ponadczasowego wyboru.

Włoskie pochodzenie zegarków Meccaniche Veneziane

Meccaniche Veneziane to kwintesencja włoskiego stylu. Firma projektuje przepiękne czasomierze, które swoją formą mają nawiązywać do klasyki. Ich działanie nie opiera się na użyciu baterii, ale na użyciu mechanizmu, który w dodatku, sam się nakręca, a przez to jest automatyczny. Dawniej Wenecja była pionierem w zegarmistrzostwie, to właśnie tutaj znajduje się jeden z najsłynniejszych na świecie zegarów. Wmurowany w ściany Torre dell’Orologio, czyli Wieży Zegarowej, jest w użyciu nieprzerwanie od XV wieku. Dzisiaj Wenecja jest siedzibą firmy Meccaniche Veneziane, która działa od 2017 roku i korzysta z chronologicznej tradycji miasta. Odkrywa na nowo magię zegarmistrzostwa oraz tworzy wspaniałe kompozycje, które przywodzą na myśl dawne czasy. Firma nie wykorzystuje żadnej elektroniki w swoich wyrobach, ale opiera się jedynie na mechanice, co czyni ich zegarki wyjątkowymi. 

Jaką serię zegarków Meccaniche Veneziane wybrać?

Obecnie, w ofercie firmy znajdziemy trzy kolekcje, które różnią się charakterem. Każda z nich posiada wyjątkowe cechy, do których stworzenia zainspirowano się architekturą miasta - stocznia i port wenecki, szarża weneckiej armii, oraz podmorska historia Wenecji. Każda z tych kolekcji posiada wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju zegarki, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Zegarki Meccaniche Venetiane wskazują godziny, minuty, sekundy i daty, a do tego posiadają luminescencję, dzięki której ich wskazówki fosforyzują zielono-niebieskim blaskiem w wieczorowych porach. Świetnie będą nadawały się na prezent bądź do własnego użytkowania. Ich kunsztowne wykonanie będzie gratką dla koneserów wszelkich chronometrów, a oryginalny, włoski design, perełką w swojej kolekcji. Bazą wszystkich zegarków Meccaniche Veneziane, jest szwajcarski mechanizm MV 285 i MV 295, oraz japoński Seiko MH 35, w ten sposób otrzymują one profesjonalne wnętrze z mechanizmem automatycznego naciągu.  

Nereide Full Gold - Meccanice Veneziane w złocie

Kolekcja ta jest hołdem zbudowanej w Arsenale Weneckim łodzi podwodnej Nereide, która służyła w czasie I Wojny Światowej. W ten sposób kompozycja zegarków zyskała marinistyczny charakter niczym busole statków morskich. Fragment tej łodzi można podziwiać na rewersie zegarka, gdzie widnieje wizerunek torpedowca. Zegarki Meccanice Veneziane Nereide posiadają wytrzymałość na zanurzenie do 200 m oraz odporność na 20 atmosfer. Dodatkowo charakteryzują się głębokim wykończeniem i dbałością o szczegóły, co jest zasługą wybitnych i doświadczonych włoskich rzemieślników. Zegarki Nereide mają sportowy i dynamiczny charakter, a przez to są bardziej wytrzymałe, co potwierdziły liczne testy jakości. Można je używać na skórzanych paskach bądź bransoletach Jubilee, które wykonane zostały ze stali szlachetnej. W ten sposób zegarki serii Nereide będą świetnie prezentowały się, jako dodatek do codziennego stroju. 

meccaniche veneziane nereide gold

Meccaniche Veneziane Arsenale - wodne inspiracje marki

Zainspirowana nazwą i wyglądem stoczni weneckiej, kolekcja zegarków Meccaniche Veneziane Arsenale, posiada marynistyczny i okrętowy charakter. Arsenał Wenecki był znany na całym świecie z wyrobu statków oraz łodzi handlowych. Sama Wenecja, jako miasto zanurzone w morzu, musiało posiadać swoją stocznię, która odpowiadała za produkcję łodzi dla miasta. Wizerunek Arsenału znalazł się na rewersie zegarków tej serii, na którym widnieje brama morska Arsenale di Venezia. Wykończenie tej kolekcji przypomina kuźnicze wyroby. Surowy charakter zegarków Arsenale wzbogacony jest o pozornie nieobrobioną skórę pasków oraz płaską i oszlifowaną tarczę. Bez wątpienia przywodzi na myśl siłę oraz wytrzymałość, co przypadnie do gustu szczególnie mężczyznom. Uzbrojeni w zegarek Arsenale, zdobędą poczucie władzy w swoich rękach. Dodatkowo zegarki wyposażone w bransoletę Adriatico, zaprojektowaną jedynie dla zegarków Arsenale, mogą nadać mu lekkości i wygody.

meccaniche veneziane arsenale

Kwintesencja włoskich miast w Meccaniche Veneziane Redentore

Charakterystyczną cechą zegarków serii Meccaniche Veneziane Redentore jest ich zwykły i codzienny wygląd. Nie są to sportowe zegarki, ale eleganckie i klasyczne modele, zainspirowane dziełami słynnego włoskiego architekta Andrei Palladio. W ten sposób zyskują on proste linie oraz kunsztowne wykonanie. Na rewersie zegarka tym razem odnajdziemy XVI wieczny kościół Il Redentore, zlokalizowany na wyspie Giudecca w Wenecji, którego autorem jest wyżej wspomniany Palladio. Tego typu zegarek, spodoba się wszystkim ceniącym prostotę, oraz innowacyjność. Bransoleta Milanese okazuje się świetnym połączeniem elegancji i nowoczesności.

mecchaniche veneziane redentore

Elegancja w najlepszym wydaniu -  Meccaniche Veneziane

Wszystkie zegarki Meccaniche Veneziane wykonane są z największym pietyzmem. Stanowią obraz kunsztu włoskich rzemieślników i zegarmistrzów. Dobór najwyższej jakości elementów gwarantuje nam długie użytkowanie zegarków, natomiast połączenie klasyki i nowoczesności stanowi część włoskiego stylu bycia. Zegarki Meccaniche Veneziane na pewno zachwycą cię swoją ekskluzywnością.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry