© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Zakupy i sklepy
  • Czyściwa biodegradowalne - ręczniki, papiery toaletowe i inne. Dlaczego warto z nich korzystać?

Czyściwa biodegradowalne - ręczniki, papiery toaletowe i inne. Dlaczego warto z nich korzystać?

czyściwo biodegradowalne
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

Powstawanie różnego rodzaju zabrudzeń na obiektach lub powierzchniach wiąże się z koniecznością ich szybkiego usunięcia – szczególnie w zakładach przemysłowych bądź warsztatach usługowych, w których nieustanna dbałość o higienę jest niezwykle ważna. W celu utrzymania stałego porządku wykorzystuje się specjalne czyściwa, o różnej specyfice. Co cechuje czyściwa biodegradowalne i dlaczego warto ich używać?

Na czym polega biodegradacja?

Czyściwa mogą być różne, jednak podczas ich wyboru najważniejsze jest to, by były one biodegradowalne, czyli ulegające naturalnemu procesowi rozkładu. Właśnie takie są najchętniej wybierane przez klientów, a jednocześnie najbardziej polecane przez producentów. By zrozumieć, dlaczego tak się dzieje, warto się dowiedzieć, na czym dokładnie polega biodegradacja – podpowiada przedstawiciel firmy Octoplus z Wrocławia.

Biodegradacja to inaczej rozkład związków organicznych, który powodowany jest saprobiontami – przede wszystkim grzybami, bakteriami, pierwotniakami, glonami, robakami i promieniowcami. Te wszystkie czynniki żyjące utożsamiają materiał polimerowy z pożywieniem, które jest im potrzebne do trwania. Inaczej mówiąc – polimer jest jednocześnie źródłem organicznym i źródłem energii dla czynników biotycznych.

Co się dzieje w wyniku tego procesu? Materiał polimerowy, czyli na przykład czyściwo biodegradowalne, ulega rozkładowi, w ten sposób tworzona jest energia, a następnie konkretne dobra, czyli rezultaty biodegradacji. Produktem konwersji biologicznej może być między innymi biomasa lub dwutlenek węgla. Co ważne, uzyskanie takich efektów nie jest związane z generowaniem szkodliwych substancji, mogących zagrażać środowisku naturalnemu. Oznacza to, że materiał ulegający biodegradacji przekształca się w dobra, które i tak żyją w przyrodzie.

Jeśli czyściwo, to tylko biodegradowalne

Mając na uwadze specyfikę biodegradacji, a przede wszystkim kluczową cechę tego procesu, czyli niepowodowanie zagrożenia wobec środowiska naturalnego, można zrozumieć, jak ważne jest wykorzystywanie tworzyw, które ulegają takiemu rozkładowi. Używanie czyściw biodegradowalnych oznacza dbałość o przyrodę, co jest niezwykle istotne przez wzgląd na jej aktualną kondycję.

Pamiętajmy więc – jeśli poszukujemy odpowiedniego czyściwa, wybierajmy to, które może zostać przekształcone w całkiem nowe dobro, przyjazne dla natury. W ten sposób zadbamy o Ziemię, na której żyjemy i przyczynimy się do jej dłuższego trwania. Zawsze warto korzystać z materiałów biodegradowalnych, tym bardziej że ich cena jest stosunkowo niska.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry