© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto wybrać w swoim biurze Adobe Acrobat dla firm?

Adobe Acrobat dla firm
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

W każdym biurze pojawiają się setki dokumentów, a większość z nich przygotowywana jest oraz przysłana w formacie PDF. Zastanówmy się, czemu tak bardzo lubimy ten format i dlaczego używanie go powinno - przynajmniej w warunkach biurowych - wiązać się z wykorzystaniem programu Adobe Acrobat dla firm?

Dlaczego lubimy PDF?

Format plików PDF to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na wyświetlenie danego dokumentu zawsze tak samo, niezależnie od urządzenia, na którym się znajduje. Dzięki temu, przesyłając dokumenty od jednej osoby do drugiej, mamy pewność, iż pozostaną identyczne, niezależnie od tego, czy występują w nich tabele, wykresy, czy wyłącznie tekst. Niestety, inne formaty plików często nie potrafią zachować odpowiedniego ułożenia elementów na stronie, co sprawia, że dokumenty stają się nieczytelne.

PDF jest także idealnym sposobem na przygotowanie materiałów do druku. Pozwala zachować je bowiem w formacie, który na pewno nie zostanie zmieniony przez drukarkę, nawet jeśli jest ona przyłączona do innego komputera, niż nasz własny. W efekcie nie spotykamy się więc z problemami, jakie mogłyby się pojawić, gdyby przypadkiem obrazek nasunął się na tekst lub tabela zostałaby zdeformowana.

A jeśli zachodzi jednak konieczność edycji?

Często podczas używania pliku w formacie PDF zauważamy błąd, który wymaga poprawy, albo przychodzi nam do głowy, że jednak powinniśmy zmienić układ całej strony. A czasem zdarza się, że po prostu trzeba połączyć dwa dokumenty w jeden lub dodać do nich podpis cyfrowy. Co możemy wówczas zrobić?

Niestety, posiadając jedynie programy służące do przeglądania plików PDF, nie możemy ich modyfikować. Dopiero program Adobe Acrobat dla firm pozwala na edytowanie plików PDF w taki sposób, aby były jeszcze bardziej użyteczne. Dzięki niemu można z łatwością dodawać do dokumentu kolejne elementy, zmieniać ich układ czy też błyskawicznie podpisywać i udostępniać.

Ile działań wykonywanych jest w twojej firmie? Wybierz dokładnie taki pakiet, który zadowoli cię najbardziej

Każde biuro wymaga określonych czynności, które bez wątpienia znasz najlepiej. Na tej podstawie możesz z łatwością ocenić, które funkcjonalności programu Adobe Acrobat będą dla ciebie najbardziej istotne, a z których ewentualnie możesz zrezygnować.

Wiedząc to wszystko, na pewno z łatwością podejmiesz decyzję, która wersja tego oprogramowania będzie dla ciebie najbardziej przydatna. Przeglądając dostępne wersje, możesz nie tylko zdecydować się na konkretne funkcjonalności, zawarte w danym pakiecie, ale również podjąć decyzję o tym, czy oprogramowanie będzie wykorzystywane tylko na komputerze, czy również na urządzeniach przenośnych. W efekcie uzyskasz produkt idealnie dopasowany do twoich potrzeb.

fot. materiały prasowe

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry