© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Zakupy i sklepy
  • Czym jest podgrzewanie tytoniu? Czym są urządzenia podgrzewające tytoń?

Czym jest podgrzewanie tytoniu? Czym są urządzenia podgrzewające tytoń?

podgrzewanie tytoniu
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

Jesteś palaczem? Twoim bliskim lub Tobie samemu zaczyna przeszkadzać uciążliwy papierosowy dym? Przesiąka on tapicerkę w Twoim samochodzie, firany, koce w Twoim domu? Chcesz znaleźć ciekawą alternatywę dla klasycznych papierosów, ale nie przekonują Cię elektroniczne wersje - "protezy" prawdziwego tytoniu? Masz wybór - poznaj nowy produkt, dzięki któremu znacznie ułatwisz sobie życie bez decyzji trudnych do podjęcia.

Rzucanie palenia jest bardzo uciążliwym procesem i niewielu palaczy potrafi ot tak zrezygnować z papierosów. Walka z nałogiem potrafi wielokrotnie kończyć się fiaskiem, wiele palaczy opisuje swoje doświadczenia o nałogowym... powrocie do palenia! I choć trudno jest zaprzeczyć wszelkim badaniom i dowodom na szkodliwość nałogowego palenia tytoniu, a zdecydowana większość palących doskonale zdaje sobie sprawę ze zdrowotnych konsekwencji utrzymywania takiego nałogu, nieczęsto udaje się raz na zawsze zerwać z nałogiem. Pomagają w tym wszelkiego rodzaju coraz szerzej wprowadzane decyzje administracyjne mówiące o zakazie palenia w restauracjach, na przystankach, na plażach czy w toaletach budynków użyteczności publicznej, jednak wciąż nikotyna - związek silnie uzależniający, w wielu wypadkach wygrywa.

Naprzeciw palaczom i ich potrzebom już dobrych kilka lat temu pojawiły się na rynku e-papierosy, jednak ich mniejsza szkodliwość wciąż jest w środowiskach naukowych wysoce wątpliwa.

Inną alternatywą, bez konieczności rzucania tytoniu są urządzenia służące do podgrzewania tytoniu, a nie jego spalania. Wygląd takiego papierosa nie różni się od tradycyjnego, podobnie jak i tytoń - jeden i drugi "papieros" zawiera go w tradycyjnej formie, jednak różnica polega na jego traktowaniu. Tradycyjne palenie polega na spalaniu tytoniu, dzięki czemu pojawia się dym, który zawiera substancje toksyczne, dlatego nawet bierne palenie, czyli wdychanie dymu palącej obok nas osoby,  może być szkodliwe, zwłaszcza jeśli odbywa się ono regularnie. W nowych urządzeniach tytoń jest podgrzewany - wykorzystuje się do tego dużo niższą temperaturę, nie zachodzi reakcja spalania, dlatego nie powstaje także tak groźny dla zdrowia trujący dym. Podgrzewanie tytoniu, dostępnego w formie wkładów heets, które kupisz już w większości sklepów, produkuje wyłącznie swoisty aerozol z nikotyną oraz niewielką ilością innych substancji. Powstająca para nie zawiera uciążliwego zapachu dymu papierosowego, dlatego możesz sięgać po urządzenie podgrzewające tytoń, jakim jest na przykład HiTaste, w samochodzie podczas jazdy, wewnątrz domu, bez zmartwień o przesiąkanie dymem całego otoczenia. To doskonały pomysł także wtedy, kiedy masz w domu małe dziecko, któremu, bez wątpienia, dym papierosowy zaszkodziłby. Kolejną znaczącą zaletą wyboru tego rodzaju "papierosów" jest brak popiołu - specjalnie skonstruowane urządzenie, do którego mocujemy wkłady nie spala tytoniu, więc nie produkuje popiołu.

Dlaczego warto wybrań urządzenie HiTaste? Czym różni się na tle innych znanych marek?

Przede wszystkim bateria dołączona do urządzenia jest znacznie większa - po pełnym naładowaniu możesz "podgrzać" aż 34 wkładów! Możesz regulować czas palenia oraz indywidualnie dobrać temperaturę podgrzewania. Nie musisz odczekać określonego czasu pomiędzy podgrzewaniem kolejnych wkładów, dlatego możesz być pewien, że zawsze wtedy, kiedy będziesz potrzebował urządzania, ono będzie gotowe, by sprostać Twoim wymaganiom.

Urządzenie HiTaste jest bardzo poręczne - znacznie mniejsze gabarytowo od swoich konkurentów doskonale leży w dłoni oraz jest dostępne w kilku kolorach - z pewnością wybierzesz takie, które najlepiej do Ciebie będzie pasowało. Możesz wybrać klasyczną czerń, eleganckie złoto lub srebro lub odważny fiolet czy róż. Urządzenie jest smukłe i nie rzuca się w oczy, dlatego możesz palić wszędzie tam gdzie to jest możliwe, bez uciążliwych rytuałów. Podgrzewacz HiTaste posiada ostrze grzewcze, które jest okrągłe - przez to nie jest narażone tak mocno na uszkodzenia i powoduje, że wkłady są równomiernie wygrzewane.

Urządzenie oraz inne akcesoria znajdziesz w sklepie bezdymek.pl. Pamiętaj o zakupie narzędzi czyszczących, które pozwolą Ci utrzymać Twoje urządzenie w doskonałym stanie przez długi czas. Znajdź idealny balans pomiędzy czasem a temperaturą podgrzewania!

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry