© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego potrzebujesz pieczątki firmowej?

pieczątka firmowa
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

Polskie przepisy prawa nie wymuszają na przedsiębiorcy posiadania firmowej pieczęci. Mimo to wielu z nich decyduje się na wyrobienie stempla i chętnie z niego korzysta. Jest to sporym ułatwieniem podczas załatwiania spraw służbowych, ale nie tylko. Z posiadania pieczątki wynika wiele innych ważnych korzyści, które mogą pomóc Twojej firmie się rozwijać. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Ile kosztuje wyrobienie pieczątki?

Właściciele biznesów musza rozsądnie zarządzać firmowym budżetem. Starają się więc ograniczać koszty prowadzenia działalności i rezygnować z niepotrzebnych wydatków. Zakup pieczątki firmowej nie stanowi jednak dużego obciążenia dla finansów, a może przynieść wiele dobrego Twojemu przedsiębiorstwu. Ceny stempli zależą od parametrów konkretnego produktu, jednak koszt wyrobienia standardowej pieczęci wynosi mniej niż 50 zł. Należy mieć na uwadze, że to jednorazowa inwestycja, dlatego nie narażasz się na wysokie koszty.

Dlaczego warto mieć pieczątkę firmową?

Do zatwierdzania dokumentów i nadania im formalnego charakteru jest wymagany tylko podpis. Można jednak zauważyć, że wielu przedsiębiorców oprócz swojej sygnatury umieszcza także firmową pieczęć. Posługiwanie się stemplem ma bowiem wiele zalet, które mogą przyczynić się do rozwoju Twojego biznesu. Dlaczego warto mieć pieczątkę firmową?

  • Darmowa reklama – pozostawiając odbicie stempla na dokumentach i fakturach, zwiększasz widoczność swojej firmy. Musisz tylko zadbać, aby projekt pieczątki był czytelny i zawierał najważniejsze informacje o Twoim przedsiębiorstwie;
  • Prestiż – posługiwanie się firmowym stemplem sprawi, że Twoja działalność zyska wizerunkowo. Będzie uważana za wiarygodną, profesjonalną i budzącą zaufanie;
  • Oszczędność czasu – prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością wypełniania stosów dokumentów. Możesz ograniczyć czas potrzebny na uzupełnienie danych kontaktowych, przybijając stempel.

Pieczątka firmowa to doskonały nośnik informacji. Jest niewielka, dlatego zmieści się w każdej kieszeni i można mieć ją zawsze przy sobie.

Co powinna mieć pieczątka firmowa?

Nie ma ujednoliconego wzoru stempla, który jest jednakowy dla wszystkich. Pieczątki są wyrabiane na zamówienie, dlatego sam możesz zdecydować, co się ma na niej znaleźć. Najlepiej ograniczyć się jedynie do podstawowych danych kontaktowych, aby całość była czytelna i łatwa do zapamiętania. Pieczątka firmowa to prosty sposób na zdobycie nowych kontaktów i zwiększenie rozpoznawalności Twojej marki. Warto więc, aby na stemplu znalazły się informacje, na których najbardziej Ci zależy, aby zostały przekazane.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry