© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto mieć ekspres do kawy w biurze?

wypożyczalnia ekspresów
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

Kawa jest nieodłącznym elementem naszego życia. Sięgamy po nią każdego dnia. Ponad połowa pracowników pije kawę w godzinach pracy, część z nich nawet dwukrotnie! Często traktujemy ją jako nasz mały rytuał, okazję do przerwy lub kontaktów towarzyskich. Powszechnie wiadomo, że najlepszy napar możemy zrobić za pomocą ekspresu. Czy warto mieć ekspres w biurze? Jakie są jego zalety?

Wpływ kawy na pracowników

Kawa ma niesamowitą moc oddziaływania na pracowników. Nie tylko pomaga im się skupić oraz rozbudzić, ale ma też szereg innych korzyści. Pracując w firmie dysponującej ekspresem do kawy, trudno nie przyznać, że jest to centrum spotkań towarzyskich. Kubek ciepłej kawy nie tylko rozluźnia atmosferę, ale zachęca też do kontaktów między pracownikami oraz integracji.

Kawa jednak ma również wiele działań prozdrowotnych:

  • Redukuje poziom zmęczenia ze względu na zawartość kofeiny, która blokuje receptory odpowiadające za poziom zmęczenia;
  • Poprawia krążenie, powodując, że organizm jest lepiej dotleniony. Wpływa to na wytrzymałość fizyczną, intelektualną oraz koncentrację;
  • Obniża ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II, choroby Parkinsona oraz Alzheimera;
  • Jest źródłem antyoksydantów usuwających z organizmu nadmiar wolnych rodników. Antyoksydanty zapobiegają nowotworom oraz opóźniają procesy starzenia;
  • Poprawia zdolność uczenia się oraz pozytywnie wpływa na pamięć;
  • Poprawia nastrój, gdyż podnosi poziom dopaminy i serotoniny, które odpowiadają za dobre samopoczucie.

Jak widać, warto zadbać o to, aby pracownicy mogli w ciągu dnia sięgnąć po przynajmniej jedną filiżankę dobrej jakościowo kawy. Oczywiście warto też wspomnieć, że sama czynność picia kawy jest dla wielu ludzi niezwykle odprężająca, a sam napój ma wielu miłośników, jeżeli chodzi o aspekt smakowy.

Kawa wpływa na firmę

I wcale nie jest to przesada. Obecność ekspresu serwującego dobrą kawę wpływa na funkcjonowanie firmy! Pracownicy z pewnością doceniają możliwość wypicia codziennie kubka dobrej jakościowo kawy. Dodatkowo dobrze przyrządzony, smaczny napój może być zaletą podczas spotkań firmowych i biznesowych. Klienci poczęstowani kawą z ekspresu z pewnością docenią jej smak, co sprawi, że wyrobią sobie lepsze zdanie o firmie. Będzie to sygnał, że pracodawca dba o swoich gości oraz pracowników przywiązując uwagę do takich detali jak kawa.

Kubek gorącej kawy z ekspresu może również pomóc w negocjacjach oraz zawieraniu umów z kontrahentami, gdyż rozluźni atmosferę podczas spotkania.

Dlaczego wybrać ekspres do kawy?

Oczywiście, wiele miejsc pracy oferuje swoim pracownikom nielimitowany dostęp do dobrej jakości mielonych ziaren, aby w dowolnym momencie dnia mogli oni skorzystać z przyjemności napicie się kawy. Warto jednak pamiętać, że mielona kawa traci dużo smaku i aromatu, a przygotowywanie jej jest czasochłonne i niewygodne. Wielu ludzi również nie lubi kawy z fusami, a kawa rozpuszczalna nie satysfakcjonuje ich smakowo.

Ekspres ciśnieniowy w firmie zapewni wszystko to, czego oczekują pracownicy od kawy. Przede wszystkim ich nieopisaną zaletą jest niezwykła wydajność oraz możliwość szybkiego przygotowania napoju, co jest istotne, zwłaszcza jak jest wielu pracowników. Co więcej, ze względu na wiele opcji i trybów, każdy będzie mógł dopasować kawę indywidualnie do swoich preferencji smakowych.

Ekspresy do kawy działają również automatycznie, co znacznie usprawni cały proces. Żaden z pracowników nie musi znać doskonale tajników przyrządzania kawy, aby cieszyć się jej niesamowitym smakiem i aromatem, wystarczy tylko nacisnąć przycisk.

Jeżeli obawiasz się, że zakup ekspresu jest dużym, jednorazowym wydatkiem, możesz poszukać ofert firm wypożyczających taki sprzęt. Jedną z nich jest wypozyczalniaekspresow.pl, która oferuje szeroki wybór ekspresów do wynajęcia. W ten sposób możesz zapewnić swoim pracownikom codzienną porcję pysznej kawy bez decydowania się na zakup urządzenia!

Ekspres do kawy w biurze – podsumowanie

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, warto zadbać o jakość kawy serwowanej w miejscu pracy. Poza szeregiem korzyści, z pewnością wywoła to uznanie wśród pracowników.

Źródło zdjęć: freepik.com

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry